Gönderen Konu: Irkçı Türkçüler  (Okunma sayısı 5086 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dengizek

• Deniz
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • TOPYEKÜN BİR IRKÇI HAREKET!
    • Bir Hayâlperestin Yazıları
Irkçı Türkçüler
« : 13 Temmuz 2011 »

Gök Tengri TÜRK'ü Korusun!

Tüm TÜRK Halkları'nı, Yüce Hun İmparatorluğu Lideri Mete Han gibi, bir çatı altında toplamak, bu yolda Yüce Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarını, Ulu TÜRKÇÜ Hüseyin Nihal ATSIZ'ın TÜRKÇÜ görüşlerini benimsemek birinci ilkemizdir...

Bu uğurda adımlar atmış ve dünyaca tanınan Ulu Türkçüler:
...
- Mustafa Kemal ATATÜRK
- Kâzım KARABEKİR
- Ziya GÖKALP
- Hüseyin Nihal ATSIZ

... ve daha nice ismi Yüce Türk Dünyası'nda unutulmamış Ulu Türkçüler...

Sayfaya hepiniz davetlisiniz kandaşlarım; buyurun!
TOPYEKÜN BİR IRKÇI HAREKET!

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
Ynt: Irkçı Türkçüler
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2011 »
Sayfanın adı Turancı Türkçüler zaten eleştiriye mahâl bırakmıyor.Trajedi mi desem komedi mi desem bilemedim.Ayrıca derneğimizin birçok "facebook" sayfası mevcuttur.Böyle bir sayfanın burada reklamının olması o derece anlamsız olmuş.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı Dengizek

• Deniz
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • TOPYEKÜN BİR IRKÇI HAREKET!
    • Bir Hayâlperestin Yazıları
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2011 »
Sayfanın eleştiriye mahâl bırakmaması için zaten bunu yaptım. Facebook'ta 1 değil, 1000 tane bile olsa azdır böyle sayfalar.
TOPYEKÜN BİR IRKÇI HAREKET!

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2011 »
Ben mahâl bırakmıyor derken sayfaya verilen adın komikliğine bir gönderme yapmıştım =) "Türkçü Turancılar" bitti şimdi bir de "Turancı Türkçüler" çıktı.Kullandığımız kavramların neleri kapsadığını, Türkçülüğün ne olduğunu, bunun şümûluna nelerin dahil olduğunu bilsek aslında problem olmayacak.Bunun da çaresi öncelikle Atsız Atamızın makalelerini okumaktır.O zaman insanlar kafalarından "Irkçı Türkçü" gibi komik bir o kadar da bizi kızıl komünistlere maskara edecek maceralara girişmezler.

Ayrıca 100 beğeneni olan 1000 sayfa olacağına 10000 beğeneni olan tek sayfa daima yektir.Atasözümüz bile var nerde çokluk! diye.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2011 »
Sayfanın eleştiriye mahâl bırakmaması için zaten bunu yaptım. Facebook'ta 1 değil, 1000 tane bile olsa azdır böyle sayfalar.

Esenlikler,

Eleştirimi yanlış anlamayın fakat dikkatimi çekti yazdıklarınız; bazan bir şeyin birden fazla olması doğrudur ama bazan ise yanlış olur. Şu an zaten epeyce Türkçü fikir sunan öbekler mevcut ama hepsi birbirinden farklı hareket ediyor, sanki "bizim Türkçülüğümüz, sizin Türkçülüğünüzü döver" havası yaratılıyor.
Yugoslavya dağılırken 1000'e yakın siyasi fırkaları vardı. Bu, şu demek; binlerce farklı görüş!!!

Mete Han'ın birleştiriciliğini örnek vermişsiniz ama Türkçülerin farklı kollara ayrılışını kimse gözetmiyor. Öncelikle biz içimizde birleşmemiz lâzım diye düşünüyorum.
Öbeğiniz hayırlı olsun, inşallah güzel paylaşımlarınız olur ve bahsettiğimiz birlikteliğe vesile olursunuz.

Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,