Gönderen Konu: Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner ve kuvvet komutanları istifa etti  (Okunma sayısı 6013 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
http://www.ntvmsnbc.com/id/25236868/

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ile kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanları istifa etti.

İSTANBUL - Kritik Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tarihindeki en büyük kriz yaşanıyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve kuvvet komutanları istifa etti. Koşaner'in 'gördüğü lüzum' üzerine istifa ettiği belirtiliyor.

Koşaner, istifasını Başbakan Tayyip Erdoğan'a sundu. Hükümetin bu istifa üzerine nasıl bir tavır sergileyeceği bilinmiyor.

Koşaner'le birlikte Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ve Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Aksay da istifasını açıkladı. Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel istifasına ilişkin bir bilgi yok.

YAŞ'ta tutuklu generallerin durumuyla ilgili krizin çözülmesi için bir dizi toplantı yapılmıştı. Komuta kademesinin tutuklu generallerle ilgili rahatsızlık duyduğu belirtiliyordu.

YAŞ bu durumda pazartesi günü Genelkurmay Başkanı Koşaner olmadan toplanacak.

Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner, görevi geçen yıl İlker Başbuğ'dan devralmıştı.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
http://www.ntvmsnbc.com/id/25236868/
Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ile kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanları istifa etti.
Kaçmak en kolay iş. Resmen kaçmış abiler. Kaçacaklarına niye kaçırtmıyorlar, anlamıyorum?
Güvendiğimiz dağlara karlar yağdı.
Yazıklar olsun demekten başka bir şey gelmiyor içimden.

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
PKK'nın saldırılarının arttığı ve BDP'nin özerklik ilan ettiği dönemde çok endişe verici...
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
İstifa etmek kimsenin onurunu kurtarmaz. Şayet onurlarını kurtarmak istiyorlarsa kafalarına sıksınlar.
Yuh olsun ervahlarına.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana..

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Üçbuçuk yumuşakçaya pabuç bırakan genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının zaten mücadele azmi ve üzerlerine yüklü görevleri yerine getirme iradelerinin olmadığının göstergesidir.
İstifa etmek meydanı akp ye teslim etmek değil de nedir?
Galiba, biz bu askerleri, gözümüzde olduğundan çok büyüttük!
Kaçın bakalım ödlek tavşanlar. Kaçınca yerinizi kime bıraktığınıza bir bakın bakalım.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Bu zat-ı muhterem Türk komutanları neden 1 Sene önce emekliliklerini istemediler.

Nihat Genç;

''Asker Kukla Olmayı red etti '' dedi fakat bence olay böyle değil.

Öyle olsa 1 sene önce istifa ederlerdi.Yaş'a kalmış 2 gün bu olaylar patlak veriyor !..

Türkiye ''YAŞ'' tahtaya bastı.

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Af buyurun ama yorumlar garip geliyor. Hakaret olarak algılamayın.

Herhangi bir karar Resmi gazetede kaç günde yayına girer?
Eh bizim askerlerin durumu resmi gazetede yayınlanmış bile...
Allah Allah, ne demek oluyor bu?

Bir tasarı (proje)  bu...
Evet, kaçmak kolay iştir ama kaçmıyorlar.
Işık Koşaner Zaman güncesinde (gazete) söyleşi yapması pek mi doğaldı?
Hiç kafa yormaya gerek yok işin özü şudur;  2002'de hükümet geldiğinde TSK'nın kendilerince ıslahat düşüncesini çoktan haırlamışlardı. Yaşar Büyükanıt ile başladı, Başbuğ sustu ve işi bitti. Koşaner durumu işte malumunuz.
Kimse bu askerlerin süslü sözlerine kanmasın.
O'na bakılırsa Tayyip'te Ermenistan'a kafa tuttu ama top oynayan da kendileri.

Ordu pkk'yı bile bitiremiyor diyorlar. Ver görevi, 10 saat içinde temizlemezse terörü en aşağılık insanım diye bağıracağım.
TSK aciz değil ama yapılan değişim sonrası "kağıttan kaplan" sözünün doğruluğunu gösteriyor.
Mete Han'ın kurduğu ordu bu değil...
Basın bile önce istifa etti dedi, sonra yemedi de emeklilik istediler dedi.
Ne derlerse desinler bir oyun kuralsız oynanıyor ama kurallı deniyor, demokrasi işliyor diyorlar.

Türkiye'de hiç bir kuruma güvenmemek en doğrusu.
Polis devletinin önü açılacak, Özel harekatçılar kahraman, ordu tut kaka.
Askerlik süresi kısalacak, coniye benzer askeri dizge (sistem) zaten işleme sokuldu. Bir müddet sonra askerlikte kalkar.
Yurtta sulh, cihanda sulh sözleri beyinlerde uğuldar, savaş mı var yahu ne askerliği derler. Sonra coniler, kürtler, ermeniler Türkiye'yi enseler...

Senaryo çoktan hazırlanmış.

Esenlikler....
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı Kayberen

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tengri !
"Savaşmaktan kaçınır kim varsa alnı kara" diye boşa denmemiş....

Bu istifalarını verne kişiler ya yukarıdaki baskılara ve tehditlere daha fazla dayanamadılar ya da planlı olarak yerlerini bazı kişilere bıraktılar...

her iki durumda da yine alıntı yaparak

"Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz" diyorum... :)
Kırgızistan - Bişkek

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Tayyip yine sözünü tuttu.Yıllar önce kıçı kırık bir refah partiliyken,geldiklerinde orduyu tasfiye edeceklerini beyan etmişti.Cahil ve dinsarhoşu milletin ülkeyi getirdiği durum budur işte.Zamanında dağdaki çobanla benim oyum neden bir olsun diyen bir mankeni sanırım hatırlarsınız.Aslında o tartışma tüm gerçeği gözler önüne sermişti.Hayatında bir defa bile eline tarih kitabı almamış,5 yaşındayken namaz hocası ,tebareke amme duaları tutuşturulan bir nesilden zaten daha farklı bir seçim beklenemez.Türk milleti,kokuşmuş ve köhneleşmiş eğitim sistemi yüzünden bu  hale getirildi.Aziz nesin yıllar önce dikkat çekmişti bu tehlikeye.Ama biz arkasından hep küfrettik.Ne diyelim.....O zamanki cehaletimizi bağışlasın.Komuta kademesi istifa etmiş...Etsinler.Atarı olmayan subay o mevkiyi işgal etmesin.Dağda üç beş çapulcuyla mücadele edemeyen asker bana komutan olmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=6rXv3TFDAcc

http://www.youtube.com/watch?v=AoXNyl7djDo

Tüm bu olup bitenleri görerek,gereken önlemi almayan ordu,bu vebalin altında kalmıştır.Son sözümde memleketimin aziz ve muhterem yüzde ellisine!
Szin neyinize özgürlük, din,Allah,kitap...Siz dininizi,tv.de küresel imamlardan öğrenin,çocuklarınıza  arapça isimler verin,Sırf Kuran da var diye arap kıçı yalamaya devam edin.Neyinize sizin Türklük?Kokuşmu inanç biçiminizle çürüyün gidin.Bir gün gavur postalıyla namuslarınızın çiğnenmesi haktır size.Şehide kelle,teröriste sayın diyen bir soysuza köpeklik etmek size daha çok yakışır.Alparslanların,Fatihlerin,Atatürklerin,hakkı haram olsun size.Namussuz ırzı kırıklar.

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
Alıntı
Sırf Kuran da var diye arap kıçı yalamaya devam edin.

Hatalı bir teşbih, yakışık almıyor. Suç, Kur'an'da değil, o'nu şekilendiren beyinsizlerde...

"İçimizdeki beyinsizlerin yüzünden bizi de helâk eder misin Allah'ım" (Araf-155)

İçinizdeki öfkeye sesim çıkmaz, inanmayabilirsiniz buna da ağzım açılmaz ama teşbihleri biraz daha ölçülü kullanmak gerek.

Eğitim meselesi çok doğru. Bugün MEB bana verilsin ve karışılmasın derim.
AKP göstere göstere geldi, ABD'den icazetii ve desteği aldı. ABD oyunlarını kabul etti, muhalif basın dillendirdi ama millet kılını kıpırdatmadı.

Bakın dünden beri işler nasıl değişiyor; önce istifa dediler sonra emeklilik...
Önce rest dediler sonra planlı olduğu çıktı ki aynı gün resmi gazetede yayınlanması olağan bir durum değil.
Yukaırda benzer yorum var.

Esenlikler ....
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,