Gönderen Konu: Doğuda Deprem: İlahi Uyarı Mı ?  (Okunma sayısı 5035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Irkci10ur

• Türkçü-Turancı
  • Yabanellerden esenlikler
Esenlikler,

http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst7.asp
2011.10.23 13:41:21  Enlem: 38.7578   Boylam: 43.3602 
Şiddet: 6.6 Sonra güncellendi:7.2  Mevkii:TABANLI-- (VAN)

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usb0006bqc.php

Önceliklebu nasıl sistem? İnsanlara bilimsel terimler kullanarak bizim ölçtüğümüz doğru, aslında ABD ile fark yok --bilmem neye göre bilmem nede dolayı-- denilmekte, 6.6 olan şiddet 7.2 olarak güncelleniyor. ABD önce 7.3 olarak açıkladı sonra 7.2 olarak değiştirdi.Bunun bi standartı yok mu ? Hâlâ kendimizi geliştiremedik mi yoksa?

Malum bölgemiz, orda Türk nufus olarak memur, öğretmen asker v.b çalışanlar dışında Türk soylu kandaşlarımızda bulunmakta. Geçmiş olsun kandaşlarımıza. İnsan olarak sadist bir yaklaşımda bulunmuyoruz afet sonuçta ancak hani insan uyarı mı acaba demeden geçemiyoruz haliyle.

Bölgenin fiziki yapısına göre sonuç çokta kötü değil. Demirin sadece çatal kaşık yapıldığını sanıp, gölden çıkan kumla yapılmış briketin en sağlam inşaat malzemesi varsayılan bir bölge. Kamoyunun yuh bu da neymiş denilecek durum aslında. Köylerinde taşlarla evler yapılıp, çamurlarla boşlukları kapatılmış barakalarda kalmaktalar.Elektiriğin (kaçak kullanım oranı %80) devlet tarafından ücretsiz sağlanan bir hizmet olduğunu, her fırsatta özgürlük, demokrasi denilen ne anlama geldiğini bilmedikleri kelimeleri sakız yapan bir bölge.

İnsanın sadist olası geliyor. Ama değiliz yanlış iletiler vemeyelim yine de. Allah göstermesin afete yakalanmayalım. Şahsi olarak inancı olan biriyim. Şükretmeyi bildiğimi sanıyorum.  Şükretmek önemi zanlımca.

Esen kalın.
Tanri Türk'ü Korusun

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
Ynt: Doğuda Deprem: İlahi Uyarı Mı ?
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2011 »
“Hiç şüphesiz Allah zâlime mühlet verir. Ama asla ihmal etmez.

“Rabbin, zâlim bir kasaba halkını yakalarken işte böyle yakalar. O’nun yakalaması gerçekten çok acı ve çetindir.” [Hûd sûresi (11), 102].

Muhakkakki Tanrı intikam alıcıdır. TTK
GÖNLÜNDE AKAN YARALARIN KANINI DİNDİR YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2011 »
 http://videonuz.ensonhaber.com/izle/muge-anli-dan-tepki-ceken-van-depremi-yorumu

Bu videoda ırkçılık falan olmadığı halde teröristler ve yardakçıları, Müge Anlı'ya kuduz itler gibi saldırıyorlar. Kadın doğruları söylüyor, söylediklerinin ırkçılıkla bir alakası yok. Hem teröristlik yapacaksınız, hem de dara düşünce de "Devlet nirede babo" diye anıracaksınız.

Türk Evlatlarını katlederken zılgıt çekip halay oynuyordunuz. Bin beter olun !

Tabii baskıların artmasıyla Müge Anlı'dan her an bir geri vites bekliyorum. Daha evvelde sanat ve basın camiasından tiplerin bu tarz konuşmalarını görmüş, hemen ardından "yanlış anlaşıldım" "öyle demek istemedim" benzeri kolpalıklarına da şahit olmuştuk.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2011 »
 Bu arada Van'da her ne kadar sayıları azalsada hala Türk asıllı soydaşlarımız yaşamaktadır. Özellikle Erciş'te hatırı sayılır bir Türk nüfusu bulunmaktadır.

Depremde hayatını kaybeden soydaşlarımıza Tanrı'dan rahmet, yakınlarına da sabırlar dilerim.

ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2011 »
KOMPLO TEORİSİ: PKK'ya karşı harekat başlatılmışken bu deprem "deprem silahı" ile meydana getirilmiş olabilir mi? Amerika'dan herşey beklenir!

Ölenlerin masum insanlar olduğunu unutmamalıyız.
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 27 Ekim 2011 »
Alıntı
Tabii baskıların artmasıyla Müge Anlı'dan her an bir geri vites bekliyorum. Daha evvelde sanat ve basın camiasından tiplerin bu tarz konuşmalarını görmüş, hemen ardından "yanlış anlaşıldım" "öyle demek istemedim" benzeri kolpalıklarına da şahit olmuştuk.

Maalesef haklı çıktım.

Müge Anlı: Samimi olarak özür dilerim
http://haber.ok.net/samimi-olarak-ozur-dilerim/

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2011 »
Müge Anlı, Türk asıllı mı? (Yahudi de olabilir... Televizyonlara Yahudi asıllılar ağırlıklı olarak çıkarılıyor.)

Açıklamaları samimi mi? Yoksa ortalığı karıştırmak için mi yaptı?
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!