Gönderen Konu: Eurovision'da Türkiye'yi bir Yahudi temsil edecek!  (Okunma sayısı 14011 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Ynt: Eurovision'da Türkiye'yi bir Yahudi temsil edecek!
« Yanıtla #20 : 24 Şubat 2012 »
Alıntı
Yahudiler harbiden dünya tarihinin son 5000 yılına damga vurdular.

Tam doğru değil!

1776 yılından önce Yahudilerin esamesi okunmuyordu.
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Aklima birşey takıldı. Yahudilik bir din değilmi niye Türkiyeyi bir yahudi Türkünün temsil etmesine karşısınız.
Tamam Ermeniler Kürtler düşmanımız niye yahudilerde düşmanımız olsunki Yahudilik ırk değil dindir.
Yanlış anlamayın ben Türkçüyüm ama bu sorun aklıma takıldı.

SaVasci958,

Geçen gün böyle diyordunuz... ("niye Yahudiler de düşmanımız olsunki Yahudilik ırk değil dindir." diyordunuz...)

Yazımı sabote etmek için dün Tevrat'tan alıntılar yapıp, saçmasapan şeyler yazmışsınız! (Yazdıklarınızı sildim elbette!)

Mantıklı bir açıklama yapın!

Çevrimdışı SaVasci958

• Türkçü-Turancı
  • **
yahudiler din zannediyordum meğersem ırkmış museviliği yahudiliği aynı şey zannettim

ben yahudiyi ırk olduğu için düşmanım ama musevilere düşman değilim Türklerdende musevi var çünkü bu olayı yeni ayetleri lut olayını yeni öğrendim ve paylaşım deyim eğer bunu bir art niyet olarak görüyorsun bugün çok sinirliyim moralim bozuk kavga etmek istemiyorum zaten andam aze bozkır savaşçısına sataştın tien devamını bilmiyorum o andamlada kavga ettin bide benle kavga etme anda sakin ol ben senin ırkındayım

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Daha bir-iki gün öncesine kadar Yahudilerin düşman olduğundan bile haberiniz yoktu, ne oldu da Tevrat'ı ezbere bilir oldunuz birden?

Çevrimdışı SaVasci958

• Türkçü-Turancı
  • **
bir forumda gördüm böriciğim dert etme sakin ol sadece paylaştım kızma bana

Çevrimdışı Aze Bozkır Savaşçısı

• Türkçü-Turancı
....zaten andam aze bozkır savaşçısına sataştın tien devamını bilmiyorum o andamlada kavga ettin....

Biz nə dalaşdıq, nə də kavga etdik! Keçən gün baş verənlər istənməyən olaylardır! Bir-birimizi daha yaxından tanımadığımız üçün, soydaşlar arasında belə hallar olur...  Əminəm ki, zaman keçdikcə baş verən dadsızlıqlar unudulacaq və bir-birimizi daha yaxından tanıyacağıq. Başda mən olmaqla hər birimizin xatası və yalnışlıqları var! İnanıram ki, hər kəs də öz xatasını anlamışdır. Fürsətdən istifadə edib, Böriyə söylədiyim acı sözlərə görə, misafirlərə və soydaşlarıma isə verdiyim rahatsızlığa görə üzür diləyirəm! Əksi təqdirdə bizim burada didişməyimizin dosta zərəri, düşmənə isə faydası olar!

"Hırslı başda, ağıl olmaz!" - demişdir Atalarımız!

:turan:

Çevrimdışı SaVasci958

• Türkçü-Turancı
  • **
....zaten andam aze bozkır savaşçısına sataştın tien devamını bilmiyorum o andamlada kavga ettin....

Biz nə dalaşdıq, nə də kavga etdik! Keçən gün baş verənlər istənməyən olaylardır! Bir-birimizi daha yaxından tanımadığımız üçün, soydaşlar arasında belə hallar olur...  Əminəm ki, zaman keçdikcə baş verən dadsızlıqlar unudulacaq və bir-birimizi daha yaxından tanıyacağıq. Başda mən olmaqla hər birimizin xatası və yalnışlıqları var! İnanıram ki, hər kəs də öz xatasını anlamışdır. Fürsətdən istifadə edib, Böriyə söylədiyim acı sözlərə görə, misafirlərə və soydaşlarıma isə verdiyim rahatsızlığa görə üzür diləyirəm! Əksi təqdirdə bizim burada didişməyimizin dosta zərəri, düşmənə isə faydası olar!

"Hırslı başda, ağıl olmaz!" - demişdir Atalarımız!

:turan:
öle diyosan öyledir andam

Daha bir-iki gün öncesine kadar Yahudilerin düşman olduğundan bile haberiniz yoktu, ne oldu da Tevrat'ı ezbere bilir oldunuz birden?
böriciğim lütfen daha fazla uzamasın bu konu ki anda konu kapansın tmmı oldu bitti tmm

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
konu kapansın tmmı oldu bitti tmm

Önce Türkçeyi düzgün kullanın! "tmm" ne demek? Niye tamam diye yazmıyorsun?

Çevrimdışı SaVasci958

• Türkçü-Turancı
  • **
Ya eski alışkanlık işte neyse konuyu kapatalım.