Gönderen Konu: Eski PKK'lı İçişleri Bakanı oluyor!  (Okunma sayısı 3217 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Eski PKK'lı İçişleri Bakanı oluyor!
Eski PKK'lı İçişleri Bakanı oluyor! KUZEY Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin yeni Başbakan’ı olan Neçirvan Barzani’nin, oluşturacağı kabinede bir dönem PKK’da faaliyette bulunan ve örgütten ayrıldıktan sonra kendisine ’general’ rütbesi verilip Peşmerge kuvvetlerinin başına getirilen Aziz Veysi’yi İçişleri Bakanlığı’na getireceği belirtildi. Aslen Duhoklu olan Aziz Veysi’nin adı, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın düzenlediği operasyonla yakalanıp Türkiye’ye getirilen PKK’lı Şemdin Sakık’ın ifadelerinde de yer almıştı. Yine Kürt yönetiminin ABD temsilcisi olan Celal Talabani’nin oğlu Kubat Talabani’nin de yeni hükümette bakan sıfatı ile Neçirvan Barzani’nin danışmanı olacağı belirtildi.

Aziz Veysi kimdir?

K.Irak’ın Duhok kenti Zavita bölgesinde Neçirvan Barzani tarafından 20 yıl önce kurulan ’Kürdistan Peşmerge Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın başında bulunan ve ’General’ rütbesi verilen Aziz Veysi, uzun yıllar PKK’da yer almış ve örgüt tarafından hainlikle suçlanıp idam ile yargılanmıştı. PKK’nın, Haftanin Kampı ve Zagroslar bölgesinde komutan olarak görev yapan Aziz Veysi, cezası hafifletilince PKK’dan kaçarak Mesud Barzani’nin lideri olduğu IKDP’ye sığınmış. Aslen Dohuklu olan IKDP lideri Mesud Barzani’nin uzaktan akrabası olduğu belirtilen Aziz Veysi, 1992’nin sonunda PKK-KDP arasında çıkan çatışmada yaralanmıştı. Şemdin Sakık ifadelerinde, “Teslim olduğumda IKDP’lilere Şemdin Sakık olduğumu kabul ettiremedim. Aziz Veysi beni görünce bana sarılıp beni sorgudan aldı ve yardımcı oldu” demişti.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Eski PKK'lı İçişleri Bakanı oluyor!
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2012 »
başlığı ilk açarken, idris'in yerine akp pkk'dan birini getiriyor zannettim :)
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2012 »
 Bizim hükümeti örnek aliyor olmalilar . Maliye bakanimiz hem ingiliz hem pkk li . Besir Atalay devlet bakani pkk li . Egemen Bagis pkk li. Ömer Dincer pkk li . Cüneyt zapsu pkk li . Imralidaki köpegi göndersek cumhurbakani secerler . Irkci kürtleri yüksek makamlara getiriyorlar . Olmaz demeyin . Bu adam Türkiyeyi ziyaret ettiginde ayagina kirmizi hali serip ,ucagin kapisinda karsilanirsa kimse sasirmasin . Bizim basin aninda manset atip ,pkk li kimligini geride birakti ,tögbe istigfar edip irakin kuzeyine sigindi ! Üstelik pkk idam cezasi ile yargiladi . Pkk nin düsmani bizim dogal dostumuzdur diyerek roportaj yapip ,yildizini parlatmaya calisirllar . Cok sürmez Bu yazdiklarim yakin bir gelecekte gerceklesmezse ,bende birsey bilmiyorum. Benzer durum ciddi bir devlette vukua gelse ,havaalaninda kulagindan tutup dogru kodese gönderirlerdi . Bagimsizliga gercekten cok ihtiyacimiz var . Eger bizi yöneten isbirlikci ihanet sebekeleri böyle devam ederse ileride imralidaki köpeginde bir makama gelmesi kacinilmaz gibi görünüyor . Adamlar baktiki bu milletin sirtina ne vurursak banamisin demiyor . Bizde hazir firsatini bulmusken elimizden gelen iyiligi yapalim diye düsünüyorlardir . ABD li zenci bizim hariciye nazirina gel lan buraya deyince nasilda dünya maraton sampiyonu gibi ayagina kosuyor . Sanki maasini biz degilde obama veriyor .

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2012 »
başlığı ilk açarken, idris'in yerine akp pkk'dan birini getiriyor zannettim :)

Onuda yaparlar merak etme . :evil: :evil: :evil:

TANRIKUT.