Gönderen Konu: BU GECE MİRAÇ KANDİLİ  (Okunma sayısı 2429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
BU GECE MİRAÇ KANDİLİ
« : 17 Haziran 2012 »
Bugün miraç kandili.Yani bu gece.Tv kanallarına şöyle bir göz attım,hiçbir kanalda,islamiyetle ilgili bir film yok.Olanlar ise,nuh peygamber,isa,musa..falan filan.Bir tek Son peygamber diye (müslümanım!) diyenlerin şehadet ettiği Hz.Muhammet yok!Neden biliyormusunuz?AKP ve ılımlı islamist,fethullah gülen hazretleri usulü,islama geçiş sürecindeyizde ondan.Neydi ılımlı islam?Alışılagelmiş,ritüellerden uzak,modern görünümlü,adı islam ama altyapısı anglikan,isa ,musa,sen bizi kutsa etiketli 21.yüzyıl versiyonu din!İnsanlar bana hep : Sen dinden çıkmışsın derler.Bu gerçekleri yüzlerine vurduğum için...Ancak;görüyorumki,En dinsiz halim bile,benim diyen koyun sürüsü müslümandan evla imiş.Kendine müslüman diyen,ve de eşini ılımdizayn türbanla örten din kardeşlerimin bu duruma verdiği cevap ne dersiniz? -İnsan Allah a inansında,dini ne olursa olsun önemli değil...Yanlış duymadınız.Türk devletinin sorunu budur.İdrak kabiliyeti,sıfırın altında,bildiği,yanıldığına yetmeyen yaratılış israfı zevat...21.YY dan sonra,din,yeryüzünden silinecek dediğimde;hep şeytan görnüş gözlerle bakıldı bakıldı bana.Halbuki;şeytan,onların kornealarının arkasına öyle bir gizlenmiştiki;makatlarından bakıyorlardı etraflarında olup bitenlere.

Bu geceile alakalı,Kandiliniz mübarek olsun,
Tüm müslümann Türklerin miraç kandili kut lu olsun!
Bu gece,hayırlara vsile olsun!

Ve benzeri mesajlar vermek isterdim.Gerçekten.Ancak,bu samimi duygu ve düşüncelerin,karşılığı olduğuna inanmak nedense gelmiyor içimden.Ama yinde vereyim.Adet yerini bulsun....

iyi kandiller kandaşlarım!