Gönderen Konu: Kucaklaşma o pkk'lıyı da yaktı!  (Okunma sayısı 4285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Kucaklaşma o pkk'lıyı da yaktı!
« : 07 Eylül 2012 »
Kucaklaşma o PKK'lıyı da yaktı!
Karayılan: 'Biz o birimin davranışını...'
07.09.2012 - 15:05
DİYARBAKIR, (DHA)
PKK’nın Kandil’deki elebaşlarından Murat Karayılan, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde BDP ve bağımsız milletvekilerinin yol kesen PKK’lılarla kucaklaşmalarıyla ilgili hem milletvekilleri hem de PKK’lıları eleştirdi.

Örgüte yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı’na konuşan Karayılan, karşılaşmada BDP’lilerin sergilediği tutumu Kürtlerin olumlu karşıladığını ve onlar için önemli bir mesaj olduğunu söyledi. Karayılan şöyle dedi:

"Ama, bu manipülasyondan dolayı, toplumun farklı şekillendirilmesinden dolayı, Türkiye ortamı için düşünüldüğünde tabii ki aynı sonuç ortaya çıkmaz. Bu konuda bana göre BDP’liler daha fazla Türkiye gerçeğini göz önünde bulundurmalı. Onlar öyle sanıyor ki, Türkiye toplumu, Türkiye demokratik her şeyi konuşabilir. Ama öyle değildir. Bu ülkede faşist ve ırkçı bir zihniyet iktidardadır. Bunu topluma da egemen kılmak istiyor. Böyle bir ortamda senin nerede ne yapacağını, ne konuşacağını bilmen lazım. Bu konuda daha duyarlı yaklaşımlar gerekli diye düşünüyoruz. Bence AKP bunu bilinçli abarttı, kullandı. Yoksa bir duygusallık normal bir şeydir. Fakat yine de burası Türkiye’dir, herkes ona göre adım atmak durumundadır."

PKK’LILARIN SORUMLUSU GÖREVDEN ALINDI

PKK’lı Murat Karayılan, Türkiye şartlarına gözönünde bulundurmamakla suçladığı BDP’lilerin yanı sıra, onlara sarılan PKK’lıları da eleştirdi. Karayılan şöyle devam etti:

"Şunu da söyleyeyim, biz o birimin davranışını da yerinde görmedik. Onun için sanırım ilgili makamlar o birim komutanını görevden almışlardır. Yine hemen hepsi için bir rapor isteme süreci de başlatılmıştır. Neden? Çünkü onlar orada bir asker gibi daha resmi durmaları gerekirken, onlar da o duygusallık fırtınasına kapılmışlardır. Daha temkinli, daha metin olabilmeliydiler diye o arkadaşlar üzerine eleştiri vardır. Bir duygusallık atmosferi oluşmuştur aslında, bir yerde anlam vermek de mümkün. Ama HPG kendi kuralları çerçevesinde o tutumu eleştiriyor."
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Kucaklaşma o pkk'lıyı da yaktı!
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2012 »
BU KONUSMANIN TALIMATINI KIMDEN ALDIN ÖNCE ONU SÖYLE ? ERDOGAN IRKCIYMIS ! BUNA KARGALAR GÜLER : ADAMIN IZLEDIGI POLITIKA IKTIDARA GELDIGI GÜNDEN BERI TÜRK ALEYHTARLIGI ÜZERINE SEKILLENMIS : TÜRKIYEDEKI ETNIKLERI SAYARKEN kürtleri EN BASTA
SAYDIGINI NE CABUK UNUTTUN ? SONRA TÜRK DEGILKI IRKCI OLSUN : ERDOGAN ÜMMETI MUHAMMETCI MASKESI ALTINDA BATI USAKLIGI SIYASETI GÜDÜYOR : IRKCILIGIN DANISKASINI SIZ YAPIYORSUNUZ PIS kürtler . SIMDI GENETIK KAHPELIGINI YAPMADAN ANLAT BAKALIM : ERDOGANMI MIT KANALI ILE ;ORTAMI YUMUSATMAK ICIN BÖYLE BIR ACIKLAMA YAPMANIN TALIMATINI VERDI ? KALDIKI ERDOGANIN BAS DANISMANI ALPDOGAN BDP NIN pkk ILE KUCAKLASMASINI ;APO DENEN KÖPEK BILE ELESTIRIYOR DIYEREK STARDA IKI AYRI YAZI KALEME ALDI : BU DEMEKTIRKI BU ACIKLAMAYI VE DOLAYLI KINAMAYI IMRALIDAKI KÖPEK ADINA YAPIYORSUNUZ : BASBAKAN ÖZEL TEMSILCISINI IMRALIDAKI KÖPEGIN AYAGINA GÖNDERIP : BU SARTLAR ALTINDA BENI ZOR DURUMDA BIRAKIYORSUNUZ : ANAYASANIN DEGISTIRILMESI SÜRECINDE SÖZ VERDIGIM ÖZERKLIGI VEYA OTONIMIYI ANA DILDE EGITIMI TÜRKLÜGÜN ANAYASADAN CIKARTILMASINI BALTALIYORSUNUZ : APOYA SÖYLE GEREKENI YAPSIN : DAHA SONRADA KENDI IRADENIZ DISINDA BASBAKAN VE IMRALIDAKI KÖPEGIN YÖNLENDIRMESI ILE BU ACIKLAMAYI YAPIYORSUNUZ : COK UCUZ VE BAYAT BIR NUMARA : BUNA RAGMEN BU YALANLARIN MÜSTERISIDE BIR HAYLI FAZLA : BEKLEYIP GÖRECEGIZ ELMI YAMAN BEYMI YAMAN :
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2012 »
Irkçı bir hükümet mi khsdkjhkfd off yeni uyanmıştım iyi güldüm buna...

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATAM Türküm,övünüyorum ve izinden yürüyorum
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2012 »
   O Irkci denen hükümetin bir de hangi Irktan oldugunu söylese de, biz de bilsek?
Alma Türk'ün AHINI
Cikar elbet bir gün ACISI
SABIR nedir en iyi biz biliriz
Kalmaz yerde hicbirimizin asil KANI

Çevrimdışı GöKTaŞ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2012 »
Evet ben söyleyeyim onun ırkını Amerikan pittbull u onun ırkı.

Çevrimdışı bayarabdullah926

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2012 »
yeni hükümetin ırkı bopçu (büyük ortadoğu projesi).........