Gönderen Konu: YARI YARIYA  (Okunma sayısı 4261 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Usta

• Yeni Üye
  • *
YARI YARIYA
« : 08 Ocak 2013 »
Önce Cumhurbaşkanı çıktı:
-Güzel şeyler olacak, herkes elini taşın altına soksun.

Sonra Başbakan:
-Sen ne mutlu Türk'üm dersen, oda ne mutlu Kürdüm der.
-Bayrağımızın Alında Kürdünde kanı var.

Neyse Habur'dan geldiler davulla, zurnayla. Kürtçe TRT, Seyyid Rıza ve Dersim Katliamı vs. vs.. Sonra Çanakkale'de Kürtlerde vardı. (Evet Kürtler bile buna inanmıyor ki, 18 Mart' ta daha evvel sahiplendikleri Nevruz'umuzu kutluyor)

Oda ne: "Malazgirt'te Alparslan'a yardım eden Kürtler"

Evet aynen Kürtçü bir medyanın yazarı köşesinde yazmış. Google'ye Alparslan yazsam bu çıkıyordu bir ara? Tarih konulu başlıklarla nette servis edildi. Selahaddin Eyyubi Kürt, Kazım Karabekir Kürt, Ziya Gökalp evet oda Kürt. Fatih'in fedaisi Murat'a niye kara demişler: Kürt'te ondan. Herşey, herkes 10 yılda Kürtleşti.

Yakında "Haçlı ordularına karşı Kılıçarslan ve Kürtleri" diye bir başlık görürsek şaşırmayalım.

Bunun temelleri İsmet İnönü zamanında atıldı zaten... CHP ye yerleşen Kürtçü gurup, fırsat buldukça sol taraftan ses verdi. Sonrasında Özal'la sağda muhafazakar Kürtçüler. Rahşan hanımın Kürt afları, Hz. Özal'ın, Suriye ve Irak'tan getirip, Türkiye vatandaşı yaptığı binlerce Kürt. Mesut Yılmaz'ın Ermeni olduğunu bilen var mı? Anadolu Türk'ünü var olan sistemdern soğutan Necdet Sezer'in Gürcü olduğunu? Bunlar sayesinde fırladı Tayyip zirveye (!) Ya, bizi kimler yönetti kimler. Said-i Kürdi'den, Kürt şeyhlerinden bahsetmicem bile...

Öcalanla görüşmeler. TV lerde sayın, sayın, sayın Öcalan. Sırrı Sakık evlat acısıyla sarılmış mikrofona diyor ki: Genel af çıkıcak inşallah ve o nerde yetiştikleri belli olmayan, (sonrasındada Aileleri denilerek ilave edileceklerde olan) Dağdaki Kürtler, Türkiye'ye yerleşicek. Vatanları burasıymış...

50 cent, İngilizce yazdım, yani yarı yarıya... Bu sabah iki adet yeni Çanakkale Film'i izledim. Birinde İngiliz asker ve Türk asker. İkisininde Anası bir İngiliz kadın. İngiliz-Türk kardeşliği kokan saçmalık...Ayin müzikleri, kardeşlik masalları. İkinci Çanakkale filminde ise ağzından Türk kelimesi çıkmayan ATATÜRK! ve Kürtçe konuşan askerlerle dolu 57. Alay. Mozaik, kardeşlik ve Çanakkalede Türk-Kürt yarı yarıya.

Öyle sistemli öyle muazzam bir çalışma var ki... Artık görünüyor. En kalbi temiz bile eminim ki artık tehlikeyi görüyor. Biriniz Allah desede, Biriniz Atatürk desede, gerçek Türk Milleti artık  sizi bildi.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bütün içtenliğimle söylüyorum. Herkes kulağını açsın iyi dinlesin:

-Türkiye bölünür mü?

-Son Türk ölene kadar böyle bir şey gerçekleşmez!

"Devşirme yeniçerisinin, Osmanlı sipahisi "Deli Kurt" a kafa tutup, Türk cengaverinin bir silme tokadıyla can vermesi gibidir, Türk topraklarında Kürt devleti hayali."
Türklük dâvâsına gönül vereli,
Turan'a sevdalıyız o günden beri.
Dönmedik bir adım yolumuzdan geri,
Kanımız Türk! Kavgamız Türk, sevdamız Türk...

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Ynt: YARI YARIYA
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2013 »
Anadolu Türk'ünü var olan sistemdern soğutan Necdet Sezer'in Gürcü olduğunu?

Usta Esenlikler. Alıntıda belirtilen konuyu iyice araştırmanı ve Ahmet Necdet Sezer'in Gürcü'mü, Çerkez'mi, Karapapak(Terekeme)'mi olduğu konusunda beni aydınlatırsan memnun olurum. 8-)

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Usta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2013 »
Sezer Çerkez'di kusura bakmayın. Orda hata olmuş.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2013 »
Sezer Çerkez'di kusura bakmayın. Orda hata olmuş.

Usta ben kusurun, hatanın derdinde değilim. Konu hakkında aydınlatıcı bilgi istiyorum. (Anadolu Türk'ünü var olan sistemdern soğutan Necdet Sezer) diyorsun, o nedenle. 8-)

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Usta

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2013 »
Esenlikler, YALNIZKURTKARAGÜLLE soydaşım. Tabiki kendi fikirlerimle, elimden geldiği kadar aydınlatmaya çalışacağım.

Öncelikle var olan sistem den kastım, Sol partinin Atatürk üzerinden Türk milletine dayattığı yönetimdir. Anadolu Türk'ü,  Araplaşmış olan kesimide olsa, çoğunlukla töresine uygun yaşar. Müslüman olan Kadınları Türban bilmez  "Yazma"sıyla ibadetini yapar. Sezer, İnönü tayfasındandır. Bu tayfa Anadolu Türküyle asla kaynaşamamıştır. Tayyibin yüzde elli başarısında üzücü ama Sezer gibi çağdaş kemalistlerin  Alkollü resepsiyonlarının ve dışarıdan Dinsiz görünümünlerininde katkısı vardır.

Saygılarımla.

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2013 »
Önce Cumhurbaşkanı çıktı:
-Güzel şeyler olacak, herkes elini taşın altına soksun.

Sonra Başbakan:
-Sen ne mutlu Türk'üm dersen, oda ne mutlu Kürdüm der.
-Bayrağımızın Alında Kürdünde kanı var.

Neyse Habur'dan geldiler davulla, zurnayla. Kürtçe TRT, Seyyid Rıza ve Dersim Katliamı vs. vs.. Sonra Çanakkale'de Kürtlerde vardı. (Evet Kürtler bile buna inanmıyor ki, 18 Mart' ta daha evvel sahiplendikleri Nevruz'umuzu kutluyor)

Oda ne: "Malazgirt'te Alparslan'a yardım eden Kürtler"

Evet aynen Kürtçü bir medyanın yazarı köşesinde yazmış. Google'ye Alparslan yazsam bu çıkıyordu bir ara? Tarih konulu başlıklarla nette servis edildi. Selahaddin Eyyubi Kürt, Kazım Karabekir Kürt, Ziya Gökalp evet oda Kürt. Fatih'in fedaisi Murat'a niye kara demişler: Kürt'te ondan. Herşey, herkes 10 yılda Kürtleşti.

Yakında "Haçlı ordularına karşı Kılıçarslan ve Kürtleri" diye bir başlık görürsek şaşırmayalım.

Körler sağırlar, birbirini ağırlar.
Sanki babalarının bağından üzüm bağışlıyorlar.
Al takke ver külah.
Oh ne güzel memleket.

"Devşirme yeniçerisinin, Osmanlı sipahisi "Deli Kurt" a kafa tutup, Türk cengaverinin bir silme tokadıyla can vermesi gibidir, Türk topraklarında Kürt devleti hayali."

Hayal kurmak güzeldir güzel olmasına da, aynen Usta kandaşımızın söylediği gibidir, Türk yurdu üzerine hayal kurmanın hayal kırıklığı.

Bu arada hoş geldiniz değerli Usta kandaşım.
Varlığınız bizlere güç vermektedir.
Sağlıkla kalasınız.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…