Gönderen Konu: Mallar Sinop'ta :-)  (Okunma sayısı 21528 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karakalpak

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Mallar Sinop'ta :-)
« Yanıtla #40 : 22 Şubat 2013 »
Benim kızdığım nokta Karadenizli kandaşların haklı olarak teröristlere geçit vermemesi normalken, yandaş TV kanallarının kandaşlarımızı provokatör, BDP'lileri ise masum halk çocuğu gibi göstermeleri idi. >:(

Ne günlere kaldık Ulu Tanrım. Kaderde vatan-millet sevdalısı insanların provokatör olacağını, teröristlerin omuzlarda karşılanacağını görmekte varmış.

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #41 : 22 Şubat 2013 »
Laz Kültür Derneği bunlara ayarın kralını vermişti bir kaç sene evvel. Siz de haklarınızı isteyin sizin de bayrağınız olsun diye aklı sıra fikir vermeye çalışan bdp liye karşı şu cevabı vermişlerdi

"Bizim zaten bir bayrağımız var, Anıtkabir'de dalgalanıyor!"
“Öd tengri yaşar. Kişi oglı kop ölgeli törümüş.”
(Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek üzere türemiş.)

- Bilge Kağan

Üstte mavi gök, altta yağız yer kılındıkta, ikisi arasında insan oğlu kılınmış.
İnsan oğlunun üzerine ecdadım Bumin Kağan, İstemi Kağan oturmuş.
Oturarak Türk milletinin ilini töresini tutuvermiş, düzenleyivermiş.
Dört taraf hep düşman imiş.
Ordu sevk ederek dört taraftaki milleti hep almış, hep tâbi kılmış.
Başlıya baş eğdirmiş, dizliye diz çöktürmüş...

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #42 : 22 Şubat 2013 »
Laz Kültür Derneği bunlara ayarın kralını vermişti bir kaç sene evvel. Siz de haklarınızı isteyin sizin de bayrağınız olsun diye aklı sıra fikir vermeye çalışan bdp liye karşı şu cevabı vermişlerdi

Laz kültür derneginin üst düzey bir yetkilisi bizim böyle bir beyanimiz olmadi diyerek "Bizim zaten bir bayrağımız var, Anıtkabir'de dalgalanıyor!"  cümlesini yalanlamisti . Fackebook ta bizzat kendi sayfasinda okudum .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Güneydoğulu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #43 : 22 Şubat 2013 »
Doğru tesbitler Kara kardeşim  bir çok yerde rastlıyoruz  şuda var Karadenizlilerin bir kısmı lazlığı kanıksamışlar,  tıpkı Azerbaycanlıların azeriliği kanıksadığı gibi, Ben dışardanmı öyle görüyorum doğrumu, tam bilmiyorum bildiğim şey:Güneydoğulu bir Türk'e kürt deseler kesinlikle kabullenmez red eder bilinçliside mankurduda öyle, mesele seni tanımlayanlara karşı özünü gerçeğini ifade etmek.
Güneydoğuda TÜRK!! Dimdik! Ayakta!

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #44 : 22 Şubat 2013 »

Laz kültür derneginin üst düzey bir yetkilisi bizim böyle bir beyanimiz olmadi diyerek "Bizim zaten bir bayrağımız var, Anıtkabir'de dalgalanıyor!"  cümlesini yalanlamisti . Fackebook ta bizzat kendi sayfasinda okudum .

Ben de bizzat kendi dernek sitelerinden açıklamışlardı diye hatırlıyorum

- Bilge Kağan

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #45 : 22 Şubat 2013 »
Lazların içinde de lazcılık yapan bir grup var ama bildiğim kadarıyla çok etkisizler. Bunlar zaten komünist (vatan haini) oldukları için lazlıkları da pek işlevsiz kalıyor. Kazım Koyuncu bu ekoldendi, efsanevi bir ölüm hikayesiyle şişirdiler ama yine de bir lazlık simgesi haline getiremediler.
Bu nasıl bir düşmanlık? Kürdü ayrı bela, Arnavutu ayrı bela, Gürcüsü ayrı bela, Rumu, Ermenisi, Arabı...
TÜRK IRKI SAĞ OLSUN :prbay
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #46 : 22 Şubat 2013 »

Ben de bizzat kendi dernek sitelerinden açıklamışlardı diye hatırlıyorum

Anda senin okudugunu bende okudum . Ayni konuya bir baskasi cikip bizim böyle bir beyanimiz olmadi diyerek yalanliyordu . Her iki haldede Lazlar bizim dostumuz degil . Öyle " ayarin kiralini verdi" diyerek Lazlari benimsemek zihniyetimize yakismaz . Lazin bizim bayragimizi sahiplenmesinede ihtiyacimiz yok .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı KökTürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #47 : 22 Şubat 2013 »
Ona şüphe yok anda, Türklüğü sahiplenmelerine muhtaç değiliz. Ancak bölücü zihniyete karşı verdikleri cevap da yüzlerine atılmış bir tokat.

- Bilge Kağan

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #48 : 22 Şubat 2013 »
170 bin civarinda ki lazlar kürtler gibi 13-14 milyon bir nüfusa saghip olsalardi karadeniz i Türk e zindan ederler kürtler de geri kalmazlardi , lazlar in sessiz olmasi Türk e bagliliktan degil nüfus acisindan zayif olmalarindan kaynalaniyor bu nedenle laz milliyetciligi yapmanin imkansiz oldugunu bilen lazlar ya sosyalist devrimci maskesi ile yada pkk maskesi ile Türk düsmanligi yapiyor .

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #49 : 22 Şubat 2013 »
 Laz'a Kürt'e, Çerkez'e Arnavut'a Türk demek Türk'e hakarettir. Kanımız arıdır çünkü. Bunların ırkçı çıkışları Türk'ün kılıcını bileyler. Yanılıyorsam düzeltin. Türkçülüğün boy gösterdiği zamanlara bakın Türklüğün horlandığı ve gayri Türklerin milliyetçilik olaylarının arttığı zamanlara denk gelir.

Benim şahsi düşüncem gayri Türklerin milliyetçilik olaylarına biraz sarılmalarıdır. Keşke Erdoğan ben Gürcüyüm diye bangır bangır bağırsa, keşke Arnavut Hakan seçim çalışmalarında hep ben Arnavutum vurgusu yapsaydı. Türk milleti kimin ne olduğunu daha iyi öğrenecektir. Türk olmayan birisine gardaşım demekten vazgeçecektir. Yoksa uykudan başını alamayacaktır ta ki iş işten geçene kadar.

Bizim Türk milliyetçiliğimiz nasıl gayri Türklerin elinde koz ise onların çıkışları da bizim elimizde koz olur. İslamı da alet ederek ortaklaşa lanetleme fırsatları olmaz. Her şeye rağmen biz kılıcımızı bileylemeye devam edelim.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!