Gönderen Konu: Karadenizlilerin Duyarlılığı  (Okunma sayısı 3671 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
Karadenizlilerin Duyarlılığı
« : 21 Nisan 2013 »
Bir yerde pkk sempatizanın Karadenizde kürtlere ırkçılık yapılıyor, kaçak gürcülerden daha ucuza çalıştırılıyorlar dediğini duymuştum ve google yapınca bakın ne buldum

http://www.birgun.net/actuels_index.php?news_code=1277712054&year=2010&month=06&day=28

Karadenizlilerin duyarlılığına teşekkür ederim

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
Ynt: Karadenizlilerin Duyarlılığı
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2013 »
Link bende açılmıyor kandaşım. Bir sorun var sanırsam.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2013 »
Alıntı yapılan: AYSEL KILIÇ/BİRGÜN 28 HAZ 2010
5 Mayıs'ta Giresun’da "PKK zirvesi" düzenlendi. Zirveye İstanbul, Dersim, Sivas ve Bingöl'den emniyet, istihbarat ve askeri yetkililerinin yanısıra, Amasya, Sivas, Giresun, Ordu, Gümüşhane ve Tokat illerinin üst düzey askeri ve sivil yetkilileri katıldı. İddiaya göre; o toplantıda Karadeniz'e fındık toplamaya gidecek Kürt  işçiler de konuşuldu, bir dizi kararlar alındı. Toplantıda 'PKK’ ye yardım edecekleri ve kargaşa çıkaracakları’ iddiasıyla Kürt işçi yerine, Gürcistan’dan fındık işçisi getirilmesi konuşuldu, ayrıca Karadeniz bölgesine girecek Kürt işçilerin sıkı kontrol altına alınması kararlaştırıldı. Karadeniz'e girmeyi başaran işçilerin ise fişleneceği de yine iddialar arasında. Bu iddianın dayanağı ise Kürt işçilerin kimlik bilgileri bahçe sahipleri tarafından önce Tarım İl Müdürlüklerine ardından valiliklere daha sonra da bütün güvenli birimlerine iletilecek olması.

Bölücü yatağı bir yayın organınca 3 yıl önce kurulmuş turşuyu şimdi açmanın anlamı ne?

Karadenizlilerin duyarlılığı derken;

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun,  Ordu halkının Kürt işçiler ile bir sorununun olmadığını vurguladı.

‘’Giresun’da böyle bir karar alındığına ben inanmıyorum’’ diyen Ordu Ziraat Odası Başkanı Necati Avcı, Oda olarak böyle bir kararın altına imza atamayacaklarını söyledi.

Kürtlere yönelik ambargo iddiasına Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Ordu İl Örgütünden de tepki geldi. ÖDP tarafından yapılan açıklamada, ‘’Karadeniz bölge valilerinin almış olduğu kararı şiddetle kınıyoruz’’ denildi.

Kürt işçilere yönelik ayrımcılığa tepki gösteren Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Necati Aydın, ‘’ Biz fındık toplamak için o bölgeden gelecek insanların küçümsenmesine, hor görülmesine ve onlara yönelik yaptırım uygulanmasına razı değiliz." dedi.

Bu duyarlılık mı? Yoksa Devlet Bürokrasisinin aldığı kararlar mı?

Ben burada Türk milleti yararına yapılmış bir Karadenizli duyarlılığı göremiyorum. Aksine kardeşlik Türküleri duyuyorum. :twisted:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2013 »

Bölücü yatağı bir yayın organınca 3 yıl önce kurulmuş turşuyu şimdi açmanın anlamı ne?

Karadenizlilerin duyarlılığı derken;

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun,  Ordu halkının Kürt işçiler ile bir sorununun olmadığını vurguladı.

‘’Giresun’da böyle bir karar alındığına ben inanmıyorum’’ diyen Ordu Ziraat Odası Başkanı Necati Avcı, Oda olarak böyle bir kararın altına imza atamayacaklarını söyledi.

Kürtlere yönelik ambargo iddiasına Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Ordu İl Örgütünden de tepki geldi. ÖDP tarafından yapılan açıklamada, ‘’Karadeniz bölge valilerinin almış olduğu kararı şiddetle kınıyoruz’’ denildi.

Kürt işçilere yönelik ayrımcılığa tepki gösteren Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Necati Aydın, ‘’ Biz fındık toplamak için o bölgeden gelecek insanların küçümsenmesine, hor görülmesine ve onlara yönelik yaptırım uygulanmasına razı değiliz." dedi.

Bu duyarlılık mı? Yoksa Devlet Bürokrasisinin aldığı kararlar mı?

Ben burada Türk milleti yararına yapılmış bir Karadenizli duyarlılığı göremiyorum. Aksine kardeşlik Türküleri duyuyorum. :twisted:

TTK.

Net ortamında bir pkk sempatizanının Karadenizde ayrımcılık yapılıyor demesi üzerine bu linki google'dan buldum ve gerçekten de Karadenizliler işçi alımında buna dikkat ediyorlarsa benim sempatimi kazanırlar

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2013 »
BU BİR DURUM DEĞERLENDİRMESİDİR.

OLASI BİR İÇ KARIŞIKLIKTA KARADENİZ İLLERİNİN BAŞI AĞRIMAMASI İÇİN.

GÜNEYDOĞUDAN GELEN MEVSİMLİK FINDIK VE ÇAY İŞÇİLERİNİN HİÇBİR ŞEKİLDE KARADENİZ'E GİRMEMELERİ LAZIM !

NEDENİNE GELİNCE;

GEÇİCİ MEVSİMLİK İŞÇİLER SAYESİNDE BÖLGEDE İNSANLARA DOSTLUKLAR KURULDU...

KARADENİZ ŞEHİR YAPILARI HAKKINDA HER TÜRLÜ İSTİHBARATI TOPLADILAR.

POLİS NOKTALARINA KADAR KENDİLERİ İÇİN GÜVENLİ GÜVENSİZ BÜTÜN BÖLGELERİ NOKTALARI TESPİT ETTİLER

YILLARDIR KARADENİZ'E GİREMEYEN PKK KARADENİZ DE EYLEMLER YAPTI.

SADECE BU FAALİYETLER DAĞLARDA DEĞİL GÜVENİNİ KAZANDIKLARI İNSANLAR SAYESİNDE ŞEHİR MERKEZLERİNDE RAHATÇA PROPAGANDA YAPIYORLAR...

KARADENİZ HALKININ BİR ŞEKİLDE UYANDIRILMASI GEREKİYOR YOKSA BAŞLARI ÇOK AĞRIYACAK TABİ HEPİMİZİN AĞRIYACAK !

MÜMKÜN OLDUĞUNCA BU KONUYA DİKKAT ÇEKMEMİZ ŞART.

KARADENİZLİ TANIDIKLARA BUNU ANLATALIM !

BİR ŞEKİLDE MEVSİMLİK İŞÇİ BAŞKA YERLERDEN BULUNUR...

BU İTLERE ACIMASINLAR...

ÖRNEK VEREYİM !

YILLARCA ADANA'DA BUNLAR PAMUK TOPLADILAR...

MERSİN'DE PORTAKAL TOPLADILAR...

SU ANDA BU İKİ İLİN % 70 KÜRT NÜFUSU BARINDIRIYOR..

İZMİR - MENEMEN AYNI KÜRT NÜFUS BU NEDENLE ORALARA YAYILDI !

ONUN İÇİN KARADENİZ HALKI AKLINI BAŞINA TOPLAMALI.

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2013 »
Ben kendim Karadenizliyim, öyle sanildigi gibi Kardeniz'de kürtlere karsi tepki veya duyarlilik falan yok, mevsimlik kürt findik iscileri köylere kadar gelir calisir geri dönerler. Fakat su var ki Adiyaman'da pkk sempatizanlarinin Urfa'ya oranla az olmasi nedeniyle genelde Adiyaman'dan isci alirlar, Urfalilardan pek hoslanmazlar. Gelen Adiyamanlilarin da pek kürtlere benzer bir yani yoktur (iclerinde kürtler arasinda asimile olmus Türkmenlerin olmasi da muhtemel ) konustuklari dil kürtcedir onun disinda pek kürtlere benzemezler.