Gönderen Konu: SULTAN TAYYİP KENDİSİNE 300 MİLYON $'LIK SARAY YAPTIRIYOR!!..  (Okunma sayısı 4703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Otağ Sorumlusu
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 1352
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
YAPILACAK BAŞKANLIK SARAYININ İHALESİ GÜVENLİK SEBEBLERİ BAHANE EDİLEREK HALKTAN GİZLENİYOR!!..
GİZLİ SAKLI YAPILACAK BU İHALE İLE YİNE YANDAŞLAR ZENGİN EDİLECEK!!
TAYYİP SULTAN KAMU ÇALIŞANLARINA GELİNCE KRİZ VAR ZAM VEREMEYİZ DİYOR, KENDİNE GELİNCE MİLYON DOLARLARA ACIMIYOR!..

Kamu emekçilerine sadece yüzde 3,5+4 zam öneren ve bunu “kriz var” diye açıklayan Başbakan Erdoğan, kendisi için 300 milyon TL’lik yeni bir Başbakanlık binası yaptırıyor. Üstelik binanın yapım ihalesi halktan gizli tutulacak.
Başbakan Erdoğan, “kriz var, memura yüksek zam yapamayız” açıklamaları yaparken, 300 milyon TL tutarındaki yeni Başbakanlık binası ihalesini halktan gizli tutacak.
İhale süreci halktan gizlenecek
Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok’un haberine göre, Söğütözü’nde bulunan Orman Genel Müdürlüğü arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası “davetiye usulü” ihaleyle inşa edilecek. İlk etapta 300 milyon TL’lik yerleşke inşaatı için 10 firmaya çağrı yapıldı. İnşaat masrafı Kalkınma Bakanlığı bütçesinden karşılanacak ama yurttaş ‘yüksek güvenlik’ gerekçesiyle ihale sürecini yakından izleyemeyecek.
İkinci bir ihale daha yapılacak
Yerleşkenin ince işçiliği ve iç donanımı için ise ikinci bir ihale daha yapılacak. Söğütözü’nde bulunan Orman Genel Müdürlüğü arazisine yapılacak yeni Başbakanlık binası Türkiye’nin en güvenlikli alanlarından biri olacak. 150 bin metrekareyi bulacak yerleşkede helikopter pisti bile bulunacak.
Yandaş firmalar mı zengin edilecek?
Başbakanlık’ın Ankara Söğütözü’nde yapılacak yeni binası “yüksek güvenlik” gerekçesiyle “davetiye usulü” ihaleyle inşa edilecek. İlk etapta 300 milyon TL’lik yerleşke inşaatı için 10 firmaya çağrı yapıldı. Bedeli Kalkınma Bakanlığı bütçesinde yer alan Yatırımları Hızlandırma Ödeneği’nden karşılanacak ihale, ihale yasası kapsamı dışında tutulduğu için itiraz ve bekleme söz konusu olmayacak.
Erdoğan’ın Beyaz Saray’ı
Başbakanlık’ın “Beyaz Saray” olarak nitelendirilen yeni yerleşkesine ilişkin ihale çalışmaları sürüyor. Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu İhale Kanunu kapsamı dışına çıkarılan ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen ihaleye davet usulüyle 10 firma çağrıldı. Bakanlar Kurulu, geçen mart ayında “hassas görülen” mal ve hizmet alımlarının yalnızca “pazarlık” ve “davet” yöntemleriyle ihale edileceğini ya da “doğrudan alım” yönteminin seçilebileceğini karara bağlamıştı.
Kamu İhale Yasası’nın 3. maddesi, “Savunma, güvenlik veya istihbarat alanları ile ilişkili olduğuna veya gizlilik içinde yürütülmesi gerektiğine ilgili bakanlık tarafından karar verilen veya mevzuatı uyarınca sözleşmenin yürütülmesi sırasında özel güvenlik tedbirleri alınması gereken veya devlet güvenliğine ilişkin temel menfaatlerin korunmasını gerektiren hallerle ilgili olan mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin” yasa kapsamına alınmayabileceği ifade ediliyor. İşte bu çerçevede yapılacak ihale için Türkiye’nin büyük inşaat firmalarına çağrı yapıldı. Firmalar Başbakanlık’ın çağrısı üzerine yerleşke ihalesi için tekliflerini hazırladı. 300 milyon TL’lik ihalenin ardından yerleşkenin ince işçiliği ve iç donanımı için ikinci bir ihale daha yapılacak.
Yeni bina inşaatı için Başbakanlık bütçesinde ödenek konulmadı. Kampusun yapımı; Kalkınma Bakanlığı bütçesinde yer alan Yatırımları Hızlandırma Ödeneği’nden karşılanacak.
Orman Genel Müdürlüğü’ne ait arazi üzerine yapılacak yeni yerleşkeyle ilgili ayrıntılar da netleşmeye başladı. Buna göre yeni yerleşke 3 bloktan oluşacak. Yaklaşık 150 bin metrekarelik alana yayılacak yeni Başbakanlık yerleşkesi içerisinde bir helikopter pisti de yer alacak.(GAZETE VATAN)
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

 • GÖKBÖRÜ SİNOP
 • Otağ Sorumlusu
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 1352
 • TÜRK IRKI SAĞ OLSUN
Ynt: SULTAN TAYYİP KENDİSİNE 300 MİLYON $'LIK SARAY YAPTIRIYOR!!..
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2012, 15:58:50 »

SÜPER BAŞKANLIK SİSTEMİ GELİYOR!


22 Mayıs 2012, Salı


Başkanlık sistemi tartışılırken hükümet 29 ile ’süper başkanlık’ sistemi getirecek bir yasa tasarısı hazırladı.


Başkanlık sistemini tartışmaya açan hükümet, büyükşehirler için de yeni bir 'başkanlık modeli' getiriliyor.


SEÇİM SİSTEMİ DEĞİŞİYOR
Yeni 16 ilave ile 29'a çıkarılması düşünülen büyükşehirler için 'süper yetkilerle' donatılmış yeni bir de belediye başkanlığı modeli hazırlandı. Bu modele göre, büyükşehirlerin sınırı ilin sınırları olacak. Beldeler mahalleye dönüşecek. İlçelerdeki imar, itfaiye, ulaşım, zabıta gibi yetkiler ise başkana geçecek. Deyim yerindeyse ilin sınırları içinde başkanın izni olmadan çivi bile çakılamayacak. Yetkilerini büyükşehre kaptıran ilçe belediyelerine ise 'mezarlık, mezbaha, hal, köylere ulaşım' gibi görevler kalacak. İşte tüm bu gelişmeler sonucunda başkanların seçim sistemi de değişiyor. Sadece merkezdekiler değil 29 ilin bütün seçmenleri 'başkan' için oy kullanacak.


Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı 'Büyükşehirler Yasası' sona yaklaştı. Radikal 'in ulaştığı bilgilere göre yasanın getirdiği temel değişiklikler şöyle:


13 YENİ BÜYÜKŞEHİR
Şu anda Ankara, İstanbul ve İzmir'le birlikte 16 büyükşehir bulunuyor. 2012 verilerine göre nüfusu 750 bini aşan 13 il (Muğla, Hatay, Manisa, Denizli, Şanlıurfa , Balıkesir , Kahramanmaraş, Van, Aydın, Tekirdağ, Mardin, Malatya ve Trabzon) büyükşehir olacak.

BAŞKANA 'KADİR ABİ' MODELİ
Yasa çıktığında 29 belediye İstanbul ve İzmit gibi olacak. Yani, büyükşehirlerin kapsamı 'mücavir' alan yerine 'il sınırı' olacak. Başkan, ilin bütününden sorumlu ve yetkili olacak. Bu illerin bütün seçmenleri büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde oy kullanacak.


İMARDA YETKİ BAŞKANA
Büyükşehir belediyeleri 'imar bütünlüğü' gerekçesiyle bütün imar hareketlerinde tek yetkili oluyor. İlçe belediyeleri sadece 1/1000'lik planları yapacak. Büyükşehirin onayı olmadan imar düzenlemeleri yapılamayacak


HİZMETLER BÜYÜKŞEHİRE
Büyükşehir belediyeleri şehrin en ücra köşesine kadar götürülmesi gereken hizmetten sorumlu olacak. İmarla beraber planlama, altyapı, ulaşım koordinasyonundan büyükşehir sorumlu olacak. İlçe belediyelerinin itfaiye ve zabıta hizmeti de büyükşehir tarafından karşılanacak.


BELDELER MAHALLE OLACAK
Bu 29 büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde kalan beldeler kapatılarak mahalleye dönüştürülecek. Beldelerde artık belediye değil muhtarlık seçimleri olacak. Büyükşehir sınırındaki köylerin mahalleye dönüştürülmesi de gündemde.


KIRSAL ALTYAPI
Büyükşehir belediyeleri, özel idarelerin yürüttüğü kırsal altyapı hizmetlerini de devralacak. Bu hizmetler büyükşehir veya bağlı kuruluşlarına bırakılacak.


İLÇEYE MEZARLIK KALDI
Yetkilerini büyük oranda kaptıracak olan ilçe belediye başkanlarına kalan yetkiler ise şöyle: Mezarlık tesis etmek ve işletmek, yolcu-yük terminali yapmak, köy-ilçe arası otobüs işletmek, mezbaha kurmak.


BAŞKANLIK SİSTEMİ YERELDE BAŞLAYACAK
İdari yapı ile yasalarda bir dizi değişiklik gerektiren başkanlık sisteminin anayasaya girmesi şu aşamada zor görülüyor. Ancak belediye başkanlarına süper yetkileri veren tasarıyı AK Parti yasalaştırmakta zorlanmayacak. Yerel yönetimlerdeki bu yetki değişiminin, ileride merkezi yönetimde de benzer bir değişimin yolunun açılmasını kolaylaştıracağı düşünülüyor. (SİYAHTÜRK)
Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 541
Ynt: SULTAN TAYYİP KENDİSİNE 300 MİLYON $'LIK SARAY YAPTIRIYOR!!..
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2012, 15:03:49 »
Padişahım çok yaşa!Aslında başkanlık sistemi bir bakıma birleşik krallığı andırıyor.Daha doğrusu birleşik krallığın 20 yy. versiyonu.Halk sınıfı için değişen birşey olmaz.Yüzde 10 luk kaymak kesim destek verdimi olur biter.

Çevrimdışı Fatih

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 371
 • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Ynt: SULTAN TAYYİP KENDİSİNE 300 MİLYON $'LIK SARAY YAPTIRIYOR!!..
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2014, 22:20:27 »
300 milyon dolar diye başlanan saltanat sarayına şu ana kadar birbuçuk milyar dolar harcanmış ve bu astronomik meblağla inşaatın ancak %60 ı tamamlanmıştır. Görünen o ki, son anda ilave sürprizler olmazsa, sarayın tamamlanması için bir milyar dolardan fazla para daha harcanacaktır.
Ne diyelim, haram, zehir zıkkım olsun!
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir!