Gönderen Konu: HAYIF BANA YAZIK BANA VAH BANA  (Okunma sayısı 3418 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil ÖZTÜRK

  • Türkçü-Turancı
  • **
  • İleti: 62
HAYIF BANA YAZIK BANA VAH BANA
« : 16 Şubat 2019, 19:00:37 »

HAYIF BANA YAZIK BANA VAH BANA

Halk Ozanı Aşık Mahsuni Şerif, Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde toprağa verilirken, Aşık Mahsuni'nin yakınları, TBMM Başkanı Ömer İzgi, Meclis Başkanvekili Kamer Genç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar, Kahtalı Mıçı, Kıvırcık Ali, Musa Eroğlu, Belkıs Akkale, Edip Akbayram, İlyas Salman, Eşber Yağmurdereli, Alevi Dernekleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
El Cezire (Arap Televizyonu) Umre'ye gittiğinde aşırı doz Viagraya bağlı olarak Medine'de kalp krizi geçirip hayatını kaybeden gazeteci Hasan Karakaya'nın cenazesine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karakaya’nın ailesi ve yakınları, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı milletvekilleri, "Kemal Efendi" diye tanınan Kemal Hut, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Anadolu Ajansı İstanbul Haberleri Editörü Hüseyin Altınalan, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Abdurrahman Dilipak, Ersoy Dede, Melih Altınok'un da aralarında bulunduğu gazeteciler de saf tuttu.
Ve Ozan Arif’in cenaze töreni, Ülkücü olarak  Mansur Yavaş, İyi Parti Gen. Bşk. Meral Akşener, Koray Aydın, Samsun Belediye Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin, Hayati Tekin, Erhan Usta, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, ahde vefa diyerek cenaze törenine katılmama yasağını görevinden istifa ederek dinlemeyen Ülkü Ocakları Çarşamba Ocak Başkanı İlhan Arıcı, AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve Bozkurtlardan oluşan Türk Milleti mahşeri bir kalabalık oluşturmuştu.  Ahmet Yılmaz geldi sanat camiasından, İsmail Türüt ve bir de Uğur Işılak. Oysa gözler ve gönüller çok farklı kişileri boş yere aradı ama yoklardı, gelmemişlerdi.
Sol düşünce kalemi Selçuk Haznedar; ‘’ Belki de Nihal Atsız damarıydı. Sultan Galiyev, Ziya Gökalp, Nurettin Topçu, Cemil Meriç damarı. Kuvayi Milliye damarı, yurtseverlik damarı. İşte bu ayrışmada bir çok namuslu, yurtsever ülkücüyle birlikte tavır aldı Ozan Arif. Son yazdığı bir şiirde şaşırtıcı bir ustalıkla ihaneti ve iktidarını anlatıyordu. Bir duruşu, bir kaygısı, vicdanı olan idealist insanlardandı. Anti emperyalistti. Devşirilmedi. Zulme- sömürüye-ülkeyi satanlara karşıydı. Türkiye namuslu bir çocuğunu, bir yurtseverini kaybetti. Rahmet olsun" diyerek son görevini yaparken onurlu insan olmanın sağ ile sol ile ilgisi olmadığını ispatlamış oldu.
Ahmet Türk adlı PKK terör destekçisine geçmiş olsun dileklerini ileten, Zürriyetsiz diyene sınırsız destek veren sonra ‘’Adam Sandım’’ diye Ozanca yürekle yanlışları dile getirdi diyerek Ozan Arif’e  kızıp  cenazesine rahmet dilemeyenlerin, ölümünü adeta eğlence düzenleyerek kutlayanların söylemlerindeki dava’ya ne kadar inanabiliriz ki.
Ozan Arif'in cenazesi,  Ozan ile Şarkıcı farkını bir kez daha ortaya çıkardı Siyasetin dava olmadığını, siyasetin iktidar mücadelesi olduğunu, eleştiriye tahammül olmadığını da ortaya çıkardı. Hatta Vefa denen duygu, Dava denen duygu, Adamlık denen vasıf Ozan Arif'in cenaze töreninde, anlatılmadan yaşanarak ders olarak Türk Milletine son bir kez daha anlatılmış oldu.
Bu gün popüler olan siyasetçiler, sanatçılar yarın teker teker unutulacak ama Ozan Arif Türk Milletinin yüreği olarak hep yaşayacak. Pir Sultan'ı herkes güzel hatırlıyor, Hızır Paşa'yı küfürle. Ozan Arif'i tarih güzel hatırlayacak ama kindarları hatırlamayacak.
Kardeşlik yok, Vefa yok, Ülküdaşlık yok. Ben şimdi hangisine yanayım.
Türkmen Ozanı Yunus Emre, yüzyıllar öncesinden ne güzel özetlemiş:
‘’Hayıf bana yazık bana vah bana’’
Uğurlar olsun, atalar yoldaşın olsun, Tengri seninle olsun Ozan Arif.

Adil ÖZTÜRK
Adil ÖZTÜRK