Gönderen Konu: 11 EYLÜL'ÜN ŞİFRELERİ  (Okunma sayısı 66 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turania_25

  • Turan'a Doğru
  • Türkçü-Turancı
  • ***
  • İleti: 87
11 EYLÜL'ÜN ŞİFRELERİ
« : 11 Eylül 2020, 15:48:01 »
Takvim yaprakları o gün, 11 Eylül 2001’i gösteriyordu.

19 kişi olduğu saptanan saldırganlar, tam 4 uçak kaçırarak planlarını uygulamaya koyulmuştu. Saatler 08:46’yı gösterdiğinde ilk hedef gerçekleşti ve ilk uçak, İkiz Kuleler’in kuzey yönündeki binasına çarptı.

Aradan 17 dakika geçmişti ki ikinci bir saldırı daha gerçekleşti ve güney yönündeki kuleye diğer bir uçak çarptı.

Ardından 3. saldırı düzenlendi ve bu defa hedefte Pentagon vardı. Binanın uzak tarafındaki duvarına çarparak infilak etti.

4. ve son uçak ise her hangi bir saldırı düzenleyemeden F-16'lar tarafından düşürüldü.

Sonrası ise tam bir muamma ve bahaneler zinciri...ABD'nin 11 Eylül saldırılarına ilk cevabı, 7 Ekim 2001’de Afganistan'ı işgal ederek Taliban rejimini devirmek oldu.

20 Mart 2003 tarihinde de Irak’ın, kimyasal silah bulundurduğu gerekçesiyle, BM Güvenlik Konseyi kararı olmadan işgalini gerçekleştirerek, devrik lider Saddam Hüseyin’i idam ediyordu.

DAEŞ terör örgütünün oluşmasına zemin hazırlamış, İslamofobi oluşumunu tetikleyerek, ''İslamcı terör'' ve ''radikal İslam'' gibi kavramlarla iç savaşlara yol açmasına sebep oldu.

İran ile gerginliği, Suriye'de iç savaşın müsebbibi ve Rusya'ya blöf yapması, Çin ile iyice gerilen ortam vs. de işin çözülmez bir diğer cabası...Akıllarda Kalan Soru İşaretleri?

Saldırıyı ABD’nin Arap ülkeleri ile savaşmasını isteyen İsrail mi yaptı? Çünkü o gün Dünya Ticaret Merkezi’nde çalışan 4 bin yahudinin işe gitmediği bilgileri iddia ediliyordu.

Saldırı olduğu halde, kasten müdahalenin yapılmadığı hep konuşuldu.

İkiz kuleler, kendi içine doğru ve kontrollü patlama yöntemiyle yıkıldığı iddiası hep gündemde oldu.

Pentagon’a saldırı yapan uçak değil, bir füze yada patlayıcı ile hafif zarar verildiği söylemleri de canlılığını korudu.Bu konuda; sizce başka hangi şüphe uyandıran sorular sorulabilir?

Bayrak benliğimdir, Bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE