Gönderen Konu: Nazım Hikmet ???  (Okunma sayısı 8860 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokturk556

• Türkçü-Turancı
  • **
  • *TTK!*
    • www.hunturk.net
Nazım Hikmet ???
« : 22 Nisan 2007 »
kandaşlarım çok merak ediyorum nazım hikmet denilen şair niye bir vatan haini? internette onun hakkında yazılanları gördüm TKP(Türkiye Komünistler Partisi) üyesiymiş.onun hakkında sadece bunu anladım.hangi suçlardan ötürü vatan haini ilan edildiğini bilen varsa açıklayabilir mi?ya da vatan haini olduğuna dair kanıtlar belgeler nelerdir?arkadaşlarım da çok severek şiirlerini okuyorlar fakat benim bu şahıs hakkında hiçbir fikrim bilgim yok.bilgilendirir misiniz?

****Ne MuTLu '' TürküM '' DiYeNe***

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: Nazım Hikmet ???
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2007 »
http://www.nazimhikmet.net/ Bu adresten ne olduğunu çıkarabilirsiniz. Aslen Polanyalıdır zaten.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2007 »
En azından şurdan çıkarabilirsiniz soydaşım;Türkiye'de bir ölüm-kalım savaşı yapılırken Nazım'ın Moskova'da işi ne idi?

Ki yaşı askerlik yapmaya müsaittir.

Yaraları deşmeye gerek yok.Çünkü Nazım üzerinde 250 Milyon Türk'ün laneti taşıyan aslen  paşazade olan bir haindir..

Fazla söze ne hacet!

TTK

Çevrimdışı gokturk556

• Türkçü-Turancı
  • **
  • *TTK!*
    • www.hunturk.net
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2007 »
teşekkür ederim ilgine Bozoklu Bozkurt soydaşım.Anladım ki arkadaşlarımın methettiği kadar da övünülesi bir adam değilmiş.
TTK!

Çevrimdışı gokturk556

• Türkçü-Turancı
  • **
  • *TTK!*
    • www.hunturk.net
« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2007 »
komünist bir şairden ne beklenebilirdi ki zaten?Atsız Ata'mız da söylemiş!
''Komünizm bize düşman meslektir.''

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2007 »
          Anadolu'da bir Milli Mücadele azmi belirirken Nazım bu mücadeleyi aşağılamış ona karşı cephe almıştır.Türkiye topraklarına asker ve insanla giremeyeceğini çok iyi bilen rusya bu topraklara bazı şair ve yazarları salarak fikir de istila yapmayı amaçlamıştır.işte nazım lenin okullarında yetiştirilmiş bir "mankurt"tur ve ömrü boyunca bu amaç için yaşamıştır. zaten rusya'ya kaçtıktan sonra "Borzeçki" soyadını almıştır.atasının Polonya göçmeni olan bir yahudi olduğunu söyler ve bir şiirinde bunu dile getirir.Nazım Hikmet Borzeçki.Şimdi, kendini Türk olarak kabul etmeyen ve ömrünü komünist rus politikası ve yayılmacılığına adayan, Milli Mücadele kaçkını olan bu adamın neden vatan haini olduğunu sen anla.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

09datron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2007 »
sırf askerlik yapmamak için kaçan biri ne hikmetse kahraman ilan ediliyor.. amaç farklı. Bu kadar vatanseverdi neden kaçtı o zaman askerlikten, memleketinden... ondan sonra da vatan özlemiyle ölmüş. hadi ya...

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2007 »
Bu şair bozuntusunun ataları polonyadan osmanlıya sığınan kont borseviç diye anılan bir leh,bu adamın idolojik sıfatı olmasaydı emin olun şairliği bir hiç idi.Tabi şairliği konusunda bu benim düşüncem,aramızda şiirleriyle bizi mest eden ırkdaşlarım var ,birde onlara soralım,onlar ne der?

tardu kağan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2007 »
               Kendisi  lenin hayranı bir komünist müpnezel dir,
    Türk milletini  nerden aldığı belli olmayan saçma bir ilhamla yıllarca zehirlemiş bir soysuzdur.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2007 »
Büyük Türk ırkına ve Şanlı Başbuğa küfretmenin ödülü olarak kominist rusyanın zalim diktatörü Stalin'in ayaklarını öperek kemik yalayıcılığı yapmış Polonya yahudisi soysuz nazım...
Türkiyede marksist güruhun ,sisteme karşı direnişinin sembolü olarak sivrilttikleri meccani kahraman nazım.
"Beni sen yarattın ey Stalin" diyebilecek kadar aşağılık ve kişilik yoksunu nazım...
Türk Milliyetçiliği iddiasındaki bir partinin kurultayında ;efsanevi (!) genel başkanının bile dizelerini okumak talihsizliğinde bulunduğu üfürükten şair nazım...
Halen soysuzların ortak paydası ve esin kaynağı olmak özelliğini taşıyan sahte halk kahramanı nazımof ....
Hapishaneye ziyarete gelen eşiyle ,gardiyanların gözleri önünde sevişip orgazm olan ve bunu utanmadan kitaplarında anlatabilen ahlaksız nazım...
TTK.