Gönderen Konu: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...  (Okunma sayısı 13221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfan

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 266
GANDAŞLARIM EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİR TANESİ SİZE TAVSİYE EDİYORUM....


    SABATAY----SABATAYCILAR....Bunların adını duymayanınız hemen hemen yoktur..Bunların TÜRKİYE içindeki faaliyetleri,organizasyonları,destekçileri (İŞBİRLİKÇİLERİ,ORTAK HAREKET ETTİKLERİ BİRİMLER) içinde bulundukları ortam,fikirleri,yapmak istedikleri şeyler(idealleri) ve düşünce tarzları nelerdir?
      Araştırmanızı ve bilgilerinizi paylaşmanızı tarafınıza rica ederim....
ŞİMDİDEN SABIR DİLERİM....araştırma zorlu bir iştir..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

son_türkçüler

 • Ziyaretçi
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2006, 13:00:25 »
DOKUZ IŞIK'IN ESASLARI
Bağımsız son Türk devletini koruyabilmek için, milli bir görüş etrafında birleşmek zorundayız. Bu görüş Dokuz Işık görüşüdür. Dokuz Işıkçılar, Türk milletine, tarih ve kültürüne dayanan, ona inanan bir doktrindir. Bunun nasyonal sosyalizim ile hiç bir ilgisi yoktur.

Türkiyemizin hızla kalkındırılması, çağlar üzerinden sıçrayarak Türk milletinin atom ve uzay çağına sokulması ile mümkündür. Bu da herşeyden önce dünya çapında çok üstün kaliteli ilim adamları ve yüksek teknisyenler kadrosu meydana getirmeye bağlı bulunmaktadır.

Bizim inancımıza göre, yabancı memleketlerin şartları altında meydana getirilmiş bulunan yabancı doktrinler ve yönetim sistemleri taklit edilerek Türkiye´nin kalkındırılması sağlanamaz. Ne kapitalizm ve liberalizm, ne de komünizm. Türkiye için yararlı olamaz. Türkiye´yi kalkındıracak sistem ve görüş ancak Türk milletinin özelliklerine uygun, müslüman Türk milleti realitesini göz önünde bulunduran ve modern ilim ve tekniği yol gösterici kabul eden milli bir görüş olmalıdır.

Bunun kısaca formülü Türk emek potansiyelinin, milli üretim faktörlerine rasyonel bir sekilde baglanması, devletin vatandaşlara üretim yollarını açarak bütün tedbirleri alması ve kolaylıkları temin etmesi ve milli gelirin artmasında kendisine düşen esas rolü oynamasıdır.

İşte biz böyle milli bir doktrin sahibi bulunduğumuz iddia eden bir kadroyuz. Milli görüşümüzün adı "Dokuz Işık Doktrini" dir. Bu görüş dokuz ana ilkeye dayanmaktadır. Bu ilkeler sırasıyla şunlardır:

MİLLİYETÇİLİK
Her sey Türk milleti için, Türk milleti ile beraber ve Türk milletine göre sözleriyle özetlenebilecek, Türk milletine bağlılık, sevgi ve Türkiye devletine sadakat ve hizmettir.

ÜLKÜCÜLÜK
Türk milletini en ileri, en medeni, en kuvvetli bir varlık haline getirme ülküsüdür.

AHLAKÇILIK
Türk milletinin ruhuna, örf ve adetlerine uygun yüksek varlığını korumayı ve geliştirmeyi ön gören esaslara dayanır.

ÍİLİMCİLİK
Olayları ve varlığı ön yargılardan ve art düşüncelerden sıyırarak ilim mentalitesi ile incelemek ve girişilecek her çesit faaliyette ilmi önder yapmak prensibidir.

TOPLUMCULUK
Her çesit faalietin toplumun yararına olacak şekilde yürütülmesi görüsüdür. İçtimai ve iktisadi olmak üzere iki ayrı bölüme kapsamaktadır. Iktisadi görüş olarak mülkiyeti esas kabul eder, fakat mülkiyetin millet zararına kötüye kullanılmasına karşı olan bir görüsü belirtir. Karma ekonomiyi ve ana stratejik iktisadi faaliyetlerin devlet kontrolunda bulunmasını öngörür. Sosyal görüş olarak sosyal adalet düzeni, firsat eşitliği, sosyal güvenlik ve sosyal yardımlaşma teşkilatı kurulmasını kabul eder.

KÖYCÜLÜK
Köyleri tarım kentleri haline birleştirerek kalkındırmayı öngörür. Köylünün tefecilerin elinden kurtarılması ve ihtiyacı olan kredi ve diğer yardımların sağlanması için kooperatifleşmeyi hedef alır. Bilhassa orman bölgesinde yaşayan köylüleri öncelikle ve hızla refaha kavuşturmak amacını güder.

HÜRRİYETÇİLİK VE ŞAHSİYETÇİLİK
Birleşmiş Milletler Anayasasında yazılı bütün hürriyetlerin sağlanmasını gaye edinmişdir. İnsanların şahsiyet olarak geliştirilmesini toplumun kalkınması için yararlı bir yol olarak kabul eder.

GELİŞMECİLİK VE HALKÇILIK
İnsanlar ve medeniyetler daima daha iyi, daha güzeli, daha mükemmeli istemek ve aramakla gelişir. Elde edinenle yetinmemek ve daima daha ilerisini istemek ve bunu elde etmek için gayret göstermek suurudur. Ancak bu gayret ve çabalarda Türk milletinin tarihinden, milli benliğinden ve kökünden kopmadan yükselmek ve ilerlemek gayedir. Yapılacak her işte halka doğru, halkla beraber olmayı ilerlemenin, yükselmenin vazgeçilmez bir prensibi olarak kabul ederiz.

ENDÜSTRİCİLİK VE TEKNİKÇİLİK
Türk milletinin kalkınması için acele sanayileşmesi lazımdır.

Dokuz İşik görüsümüzün esasları gayet özet olarak bunlardır.

Dokuz Işık, nasıl kapitalizmi, marksist sosyalizmi red ediyorsa, nasyonal-sosyalizmi ve faşizmi de rededer. Nasyonal-sosyalizim ve faşizim, kapitalizmin dejenere bir sapması olup, insan hak ve hürriyetlerine inanmayan gerici diktatörlüklerdir. Dokuz Işik ise, insan sevgi ve saygısına dayanır, ferdi ve iktisadi hürriyetleri bir bütün olarak gercekleştirmek isteyen demokratik bir görüşdür. İlahlaştırılmış fasist devletçiliğe, putlaştırılmış nazist ırkçılığa inanmıyoruz. Fosilleşmiş söhretlerin yaptığı gibi siyasi kariyerinin belirli bir dönemde faşist, belirli bir döneminde kapitalist, diger bir döneminde sosyalist olmak, bizim politika ahlakımızda yokdur. Biz, Türk´e aşık, Türk vatanına aşık Dokuz Işıkçılarız. Amacımız bu kutsal vatan üzerinde Büyük Türk milletinin ebediyyen bağımsız yaşamasını sağlayacak milli görüşü çizmek, bunu savunmaktır.

Bozoklu Bozkurt

 • Ziyaretçi
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2006, 14:03:06 »
Efendi efendi kendine gel!

Arkadaş hangi konudan bahsetmiş sen neyden bahsediyorsun?


Çevrimdışı Turk_aze

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 233
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2006, 14:05:10 »
son_türkçüler bunun konu ile ne alakası var?

Çevrimdışı Deli

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 253
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2006, 14:26:10 »
 Sen yolunu şaşırmışın.Biz burda burda ülkücülük yapmıyoruz.Madem Ülkücüsün ne işin var burda?Üye olurken iyice okusana kuralları.Bide aklın sıra propaganda mı yapıyosun.
 
 Al doktrinini defol git burdan.İyi bak bura Ülkücü site mi?Ayrıca bi konuya bak bide nerde propağanda yaptığına bak.Adına Son_Türkçüler yazmışsın fakat,Türkçülüğün ne olduğunu bilmiyorsun.Senin red ettiğin Faşistiz,yani  Irkçılık yapıyoruz.Madem Irkçılığı red ediyosun ne diyerek üye oldun.

 
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

TanriKutMete

 • Ziyaretçi
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2006, 16:01:07 »
Evet,

ÜYELİĞİN İPTAL EDİLMİŞTİR !!!

Çevrimdışı irfan

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 266
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2006, 00:20:55 »
Evet değerli kandaşlarım alın size bir adet daha ısbatlı hain!!!!
          Hain dedim çünkü aslen ittihakı terakki cemiyyeti'nin içindeki en büyük kuklanın fedaisinden başka birşey olamaz...enver paşa denilen şahsı araştırıp bilmeyen arkadaşımız olmadığı kanısındayım..
   Son TÜRKÇÜLER adıyla kayıt yaptıran zaat demişki ;Enver Paşa sana yüzbinler değil milyonlar feda...
    ALLAH ALLAH bak sen yahu sen kimsin len git köpekliğini yaptığın efendilerinle feda ol...
Efendi efendi kendine gel!

Arkadaş hangi konudan bahsetmiş sen neyden bahsediyorsun?DEĞERLİ GANDAŞIM.. KUKLA CEVABINI VERMİŞ ANLA,,şahıs sebayistlerin farklı kulvarda çalışan bir koluna ait...!!!!


EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı fazilmert

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 1
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2006, 21:31:08 »
arkadaslar konunun basligini sizde alip oyle yere goturmusunuzki resmen adam amacina ulasmis.ne guzel baslik atilmis.sabatayciler diye.ama biz bi dangalaga uyup onun istedigine gelmisiz.demekki uyanik olmaliyiz.demekki bu ise teskilatci orgutcu bir yapida yaklasmaliyiz.

Çevrimdışı brakisefal

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 188
  • http://www.vatankirim.net/
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2006, 22:57:07 »
fazıl kardeş kusura bakma ama sen de aynısını yapmaktasın. konuyu amacına döndürmeyi istiyorsan üç beş kelam et sab"e"taylar hakkında.bununla birlikte henüz iki tane yazı girmişsin önceki yazında olduğu gibi sürekli akıl veriyorsun, bir yazını göremedik adam gibi.
konuya gelince:

sabetaycılar, Türkiye'de "dönmeler" olarak da bilinir.lakin bu insanlar Türkçe'deki karşılıklarının aksine hiç bir zaman dönmemişler, dinleri olan museviliği daima saklamışlar; hristiyan yahut müslüman gibi görünerek bizdeki terim ile "münafıklık" yapmışlardır.aslında sabetaycılık kökeni 1600lü yıllara uzanan bir tarikattır.dünya üzerinde en çok sabetaycı izmir'de yaşamakta, birlikte yaşadığı toplum ne ise onun gibi gözükmektedir.mesela İzmir'de vaktinde rum çoğunluğun olduğu yerlerde hristiyan gibi yaşamışlar, bir kısmı da müslüman mahallelerinde müslüman gibi yaşayıp gitmişlerdir. günümüzde de bizden farksızdırlar hatta bir çoğunun fettoşcu(nur tarikatından) gözüktüğü bile sık raslanan bir söylentidir.

bunlar iyi hoş da dinler ve cemaatler bizi ilgilendirmediğine göre Türkçülük ile ilgisi olan bölüm başkadır. söz konusu grup, kendi aralarında gizli bir şekilde örgütlenerek tam olarak açıklanamasa da ekonomik ve siyasi olarak büyük bir yükseliş içerisindedirler.bu bakımdan sinsi bir kitle olarak karşımızda tehlike olarak durmaktalar.

ha bir de  ümmetci-ülkücü kesimin olduk olmadık herkesi sabetaist ilan edip saldırmaları vardır ki evlere şenliktir, bilip bilmeden kimseyi sabetaist ilan etmemek gerekir; nitekim sabetaistler çok iyi gizlenirler.Çevrimdışı irfan

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 266
Ynt: TÜM ARKADAŞLARIMDAN RİCAM HEPİNİZ BU KONUYU ARAŞTIRINIZ...
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2006, 00:09:41 »
    BREKSEFAL KARDEŞİM,,güzel yerlerden özet vermişsin,ama ben konuda kimseye sebataycı ilan etmek için vermedim..
       Aksine yeni yeni içimizde bilinçlenme sürecine girmiş kardeşlerimizi araştırmaya yönlendirme amacıyla yazdım..
              Öyle ki !! bu zaatlar TÜRK düşmanlarından bahsediyorum bilindiği üzere hepsi ortak hareket etme hususunda hiç bir birlerinden ayrılmazlar....tüm etnik ve dini unsurlar bilirler ki önlerinde sadece TÜRKLER güç ve dirayetle durabilir...

    DURUŞUMUZUN SAGLAM VE EBEDİ KALABİLMESİ İÇİN İSE; AKLI TÜM BENLİĞİNİ VE GELECEĞİNİ KAVRAYACAK BİR VÜCUD OLUŞTURMAMIZ GEREKLİLİĞİDİR...ÖYLE İSE TÜM ETNİK VE DİNİ UNSURLARI EMEL VE ORTAK HAREKETLERİYLE ÖĞRENMEMİZDE ZARURİDİR...


    SAYGILAR..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE