Gönderen Konu: TÜRKÇÜLÜK ÜZERİNE MAKALELER - NEJDET SANÇAR  (Okunma sayısı 47051 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kanpusat

• Türkçü-Turancı
  • **
NEJDET SANÇAR'IN 1944 SAVUNMASI
« Yanıtla #30 : 16 Mart 2013 »
"Beni beraat ettirin demeyeceğim çünkü benim için suç olarak gösterilen şey bu toprakları, bu ırkı sevmekten başka birşey değildir. Yurdumu ırkımı seviyorum, onun içindir ki Türk ırkçısıyım. Bu sevginin manasını anlamayanlara sözüm yok. Eğer bu günahsa beni mahkum ediniz. Bu mahkumiyeti övünçle kabul ederim, şeref sayarım. Sizden adalet bekliyorum da demeyeceğim çünkü bu mahkeme adil değilse, o zaman büsbütün manasızdır. En büyük mahkeme olan tarihin huzurunda alnı açık bir Türk oğlu olarak, hiç endişem yok. On ayı doldurmakta olan ve büyük kısmı tahta masalarda yatmakla geçen hürriyetsizliğimi, millet yolunda çakilmiş, şerefli bir felaket olarak sayıyorum. Duvarlar, ezilmiş hayvanların kan lekeleri ve rengini kaybetmiş, köpeklerin bile yatmayacağı pis hücerelerde geçen haftalarım içinde bir ışık sızacak kadar küçük deliği olmayan, tavanı basık bir inde, hayır bir in değil, mezarda, ışığa güneşe ve hayata hasret çekerek geçirdiğim günlerim, uykusuz gecelerim, yarın benim için acı fakat övünçlü hatıralarım olacaktır. Bunlardan yılmış değilim. Bilakis bahtiyarım. Yuvamın dağıtılmış olmasına, eşimin bir Türk anası olmak şerefini kazanacağı günlerde çektiği dayanılması güç ızdırapları ve akıttığı gözyaşlarını unutmuş olmama ve bugün hayat kavgasında minimini yavrusuyla tek başına kalmış olmasının ruhunda yarattığı fırtınalara ragmen bahtiyarım. Türk'ü sevdim, seveceğim. Ama bunun sonunda ızdıraplar varmış, felaketler varmış, hatta karşılaşılacak türlü kahpelikler doluymuş... Hepsi kabul!...

BÜYÜK TÜRK IRKI SAĞOLSUN!"
Türkler, Türk soyundan gelenlerle Türk soyundan gelmişler kadar Türkleşip kendini o soya bağlayan ve beyninde hiçbir yabancı ırk düşüncesi bulunmayan fertlerin topluluğudur. Nihâl ATSIZ

Türkçü; eyyamcı ve dalkavuk olamaz. Sert yaşamaktan hoşlanır ve en büyük sertliği de nefsine karşı gösterir. Nihâl ATSIZ

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKÇÜLÜK ÜZERİNE MAKALELER - NEJDET SANÇAR
« Yanıtla #31 : 17 Nisan 2013 »
Necdet Sançar'ın makalelerini severek okuyan biri olarak, kendisinin üzerimde en az kardeşi Gökbilge Atsız kadar etkili olduğunu söyleyebilirim.
Mekanı uçmağ olsun.

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKÇÜLÜK ÜZERİNE MAKALELER - NEJDET SANÇAR
« Yanıtla #32 : 17 Nisan 2013 »
Büyük Türkçü Nejdet SANÇAR'ın bu başlık altında yer alan makalelerini kaç defa okuduğumu bilmiyorum. Yeniden her okuyuşumda daha önce okuduklarımdan eksik kalan bir yerler aklıma kazınıyor.
Nejdet SANÇAR'ın Türkçüler üzerindeki fikri etkisi ve emeği tartışılmaz.
O'nun "TÜRK IRKI SAĞOLSUN!" sözü bir ülküye olan iman, inanç, özveri ve içtenliğin en veciz ifadesi, kendisini davasına adamışlığın en yalın hali ve Türklüğe olan sevgisinin tutku derecesindeki göstergesidir.
Ruhu şad olsun!
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı ATSIZCI

• Yeni Üye
  • *
Nejdet Sançar'ın Kitapları Neden Basılmıyor?
« Yanıtla #33 : 06 Ekim 2015 »
Atsız'ın kan kardeşi Nejdet Sançar'ın kitapları neden basılmıyor kandaşlarım? Türkçülük Üzerine Makaleler, Gizli Komünist Belgeleri, Nazım Hikmet Masalı, İsmet İnönü ile Hesaplaşma gibi Türkçülere yol gösterici eserleri neden ilk basımlarıyla kaldı?

Eğer elinizde var ise Nejdet Sançar Ata'nın kitaplarının pdf halini atar mısınız kandaşlarım?
"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."