Gönderen Konu: TÜRKÇÜMÜSÜNÜZ..? TÜPÇÜMÜSÜNÜZ..?  (Okunma sayısı 10751 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKÇÜMÜSÜNÜZ..? TÜPÇÜMÜSÜNÜZ..?
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2007 »
Kayra beg,secebilecegi,en berbat,basligi secmis.Ne alakasi var simdi,Türkcülükle,tüpcülügün?Her seyden önce,Türkcülük gibi,yüce bir,kutlu ideolojinin,böyle asagilayici bir cümleyle yanyana getirilmesini,kinamakla birlikte,konunun özüne katiliyorum.Saygilarimla
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2007 »
Otağı okudukça kendimi kaybediyorum. Neymiş efendim kürtler değil, sahipleri hedefimizdir başlığını okuyanlar okuduklarında yüreklerinde bir burukluk, bir umutsuzluk hissedebilirlermiş. Hedef değil cümlesini düşman değil anlayanlarla nereye gidilir acaba?

iyi güzel eleştirmişsin canım kardeşim
peki müsade etsen ben bi seni eleştireyim
eğer burası tartışma otağı ise
tartışalım.
evet demişsin ki:
"böyleleri ile nereye gidilir.."
peki sana soruyorum:
insanları sırf senin gibi düşünmedikleri için, ya da önyargılı yaklaşmak suretiyle nereye gidilir?
bir anlatım bozukluğunu belirtmek adına, ve bunun yol açabileceği komplikasyonları vurgulamak adına
"kendini kötü hissedebilirler ifadesini" kullanan bir arkadaşını Türkçü değil Tüpçü ifadesini kullanarak karalayarak nereye gidilebilir?
sen nasıl olur da kendin gibi düşünmeyen arkadaşlarını bir kalemde karalarsın?
yani bu hakkı nerden buluyorsun?
nasıl olur da onların Türkçü olmalarından şüphe duyarsın?
peki sana soruyorum o kadar yazımışsın güzel, peki "sen ne kadar Türkçüsün?"
anlat bize
anlat biz de bilelim
şapkamızı çıkaralım ve saygıyla eğilelim önünde.

Bu kara günleri sadece kürtlere diye başlayan başlıkların altında lafla geçirenler, sokaklarda üç defa bağırıp, iki defa bayrak sallayanlar görevlerini yerine getirdiklerini zannediyorsa zaten Türkçü değil TÜPÇÜDÜR...

Yürekleriniz sadece yıllardır zaten tebanız olan hainlere saldırmaya yetiyorsa, diğerlerine lafınız çıkmıyorsa zaten Türkçü değil, TÜPÇÜSÜNÜZ demektir...

Adamlar şehitlerimizin kalktığı gün İst. Gaziosmanpaşada gösteri yapıp slogan atıyorsa ve buna karşın sizler biri bizi gözetliyormu acaba diye saklanıyorsanız Türkçü olmaz sizden, sadece TÜPÇÜSÜNÜZ demektir....

o senin iki üç defa bayrak sallıyo dediğin insanlar;
ellerinden geleni yürekleriyle yapmaya çalışan, ağlayan, haykıran, gönülden bağıran insanlar.
peki sen onların içinde varmıydın söyle bana?
herkez Türkçü olmak için senin gibi olmak zorunda değil sayın arkadaşım
Türkçülük bazen yürektedir
bazen dilde
bazen bir kitapta
bazen de eldeki bayraktadır
evdedir, iştedir, sokaktadır
sen nerde istersen ordadır
önemli olan senin bunu yaşamının her alanında göstermendir
Türkçülük kendin gibi düşünmeyenleri ya da anlatım farkı (üslüp) farklı olanları karalamak ve bir kalemde tanı ve teşhisi koymak değildir
sen milletin Türkçülüğünü bir iki cümlesinden çözemezsin
ben bunu her zaman derim
ben bu otağı belki 1 yıl önce gördüm
okudum,okudum başıma ağrılar giresiye kadar okudum
hazırlayanlar sağolsunlar varolsunlar
bir çok bilmediğim şeyi öğrendim burda
ve hala görüyorum ki öğrenmeye devam edeceğim
ABD nin ne olduğunu israilin bilmamnenin ne olduğunu biliyoruz zaten biz
merak etme her oyunun farkındayız
insanlara bazı şeyler bu şekilde aşılanmaz canım arkadaşım
eleştirilere de kızma sakın
ama bırak ta insanlar Türkçü ya da Tüpçü olacaklarına kendileri karar versinler.
eğer bir ağaçtaki her yaprak nasıl ki tıpatıp aynı değilse, her insan da aynı değildir
senin Türkçülüğünle benim Türkçülüğm tıpatıp aynı olmak zorunda değildir
yeter ki gaye bir olsun
yollar farklı olsun önemli değil
önemli olan aynı yere çıksın, kolay çıksın, en güzel şekilde çıksın
insanların ne yaptığını ya da yapmak istediğini bir çırpıda anlayamazsın
ben; elinde bayrakla slogan atan,
hatta onu da geçtim slogan atanla aynı safta sadece yürüyen insanın yaptığına da saygı duyarım;
o da bir hizmettir vatan sevdası ve Türkçülük sevdasına,
bu otağı açan, dava arkadaşlarını toplamayı ve bir araya getirmek için organizasyon yapan kişinin yaptığına da saygı duyarım
o da bir hizmettir bu davaya
ha yanlış anlama ikisi eşit değildir tabi ki
ama ,
sadece bayrak sallayan insanın da başımın üstünde yeri var
ötekinin de..
eğer yaşanılacak vatan sevgisi ve Türkçülükse, herşeyimizi vermeye zaten hazırız
yok bizim Tüpçü olarak yaşamamız lazımsa, onu da şan ve şerefimizle seve seve yaparız
teşekürler
kalın sağlıcakla

Türklüğüne laf edildiğinde kabına sığmayıp taşanlar bizdendir. 
Türkçülüğüne sahip çıkan bizdendir.

Yazılanlara alınmayın. Herkes hassastır. Kayra Beg'i tanırız. Hedefi siz değildiniz. Sizin yazdıklarınızı misal gösterip, herkese ders vermek istemiş. Sizin zaten boş eylemlerden Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün askerleri arasına kısa zamanda geçeceğinizden eminiz.

O günün çabuk gelmesi dileğiyle esen kalın.
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı orhangazi

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2007 »
Yalniz Kurt(2) andasim, dediklerine oldugu gibi katiliyorum, bizim Türkcü Tüpcü diye ayirim yapmak gibi bi lüksümüz yok, bizim Türk ve gayri Türk ayirimi yapmamiz lazim. Bazi andaslarimizin katkisi cok bazilarinin da az olur, ama herkes gücü yettigince Vatan'a ve Türk'lüge katkisina da saygi duyarim.

TTK

Kayra Beg

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2007 »
Kayra beg,secebilecegi,en berbat,basligi secmis.Ne alakasi var simdi,Türkcülükle,tüpcülügün?Her seyden önce,Türkcülük gibi,yüce bir,kutlu ideolojinin,böyle asagilayici bir cümleyle yanyana getirilmesini,kinamakla birlikte,konunun özüne katiliyorum.Saygilarimla

Sanırım otağda katılanlardan sonra alınanlarda görülmeye başladı. Tüpçülükle ilgili sorununuzmu var?

Alıntı
Yalniz Kurt(2) andasim, dediklerine oldugu gibi katiliyorum, bizim Türkcü Tüpcü diye ayirim yapmak gibi bi lüksümüz yok, bizim Türk ve gayri Türk ayirimi yapmamiz lazim. Bazi andaslarimizin katkisi cok bazilarinin da az olur, ama herkes gücü yettigince Vatan'a ve Türk'lüge katkisina da saygi duyarim.

Siz de epeyce bayrak sallayıp gazınızı boşaltmışsınız sanırım Sn Orhangazi. Şimdi de o yorgunluğun üzerine sanal Türkçülük yapmak üzere burada gezinmeye mi geldiniz?

Orta şekerli yorgunluk kahvesi hesabı..????? 

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2007 »
Aslında yazarak yazıyı üstlenebiliniceğimi düşünmüştüm ama yazmadan duramadım.
Sayın Yanlız Kurt(2)' e katıldığımı belirtmek istedim.
bu konuda kimse karar mercii değil gibi yinede yazdıklarımı yanlış anlamamınız için dikkat edicem.
Yani konumuz Yanlız Kurt kandaşımızın dediği gibi biraz görecelidir.
Kimisinin elinden meydanlarda Şanlı Bayrağımızla yürümek gelir, kimide her konuda hürdür arkasında sorumlu olduğu kişi azdır Davamızda her türlü mücadeleyi verir.(Ankara toplantısı  buna en büyük örnektir.)
Kanatimce içinde Türklük Ülküsünü barındıran ve toplu sohbetlerde korkusuzca içinden geçenleri, olmasını arzu ettği düşünceleri anlatabilmekte olumlu bir davranıştır ama kesinlikle tüpçülük gibi basit bir sıfat değildir.
Davası uğruna canını tırnağına takıp mücadele edenlerle tabiki bir kefede hizada değildir.
Kendimizide kendi içimizde sınıflandırırsak inanın bu çok acı verici biolay olur.
Hem düşüncemizde iyi Türkçü-kötü Türkçü diye bişey yoktur.

Sadece kendi başına TÜRKÇÜ vardır.

Tekrarlıyorum lütfen kendi içimizde bölünmelere yol açmayalım.

oguz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 24 Ekim 2007 »
Değerli Andalarım,

Sanal ortamda yazılanlar zaman zaman yanlış anlamalara sebep olabiliyor. Örneğin Avşar Beyi Andamın dün çok net bir şekilde yazmış olduğu bir yazıyı bazı arkadaşlarımız maalesef yanlış yorumladılar. Zaman zaman bu tür yanlış anlamalar olabiliyor.

Burada da aynı şekilde bir yazışma trafiği olduğunu görüyorum. Bizler
TÜRKÜZ, TÜRKÇÜYÜZ, ATATÜRKÇÜYÜZ. Bu düşüncede olan ve bu düşünceye hizmet eden herkesi kucaklıyoruz.

Saygılarımla
TTK.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 24 Ekim 2007 »
Bugün içinde yaşadığımız dünyada, en muhtaç olduğumuz şeye, birliğe davet ediyoruz sizleri. Türk gibi hissetmeye, Türk gibi yaşamaya ve Türk gibi çalışmaya... Birbirimizin hakkını aramaya, birbirimiz için ölmeye, tek bir kalp gibi atmaya. Hayal değil bu, yalnız senin ya da benim için değil. Adını taşıyanlar için, anan, baban, atan için.
Yarın için, birliğe davet ediyoruz sizleri.

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu

Türkçü şehit Necip HABLEMİTOĞLU Beğ'in bu sözleri sanırım, anlatmak istediklerimize kılavuzluk etmektedir.

Sevgili Bozkurtlar!

Bunun öylesi ya da, böylesi yok!

Unutmamak gerekir ki "içinde özü taşımayan şekiller" hiç bir şey ifade etmez.

Başlığı açan andamızın dikkat çekmek istediği de budur.

Farkların, farkına varmaktır...

Görüntünün aldatıcılıklarına, allı pullu ambalajlarla sunulan şeylerin, kofluğuna değinilmiştir.

Şayet bir şeyin orijinali iyi teşhis edilip yerli yerine oturtulamıyorsa bilin ki, o boşluk sahte modellerle dolduruluyordur.

Bütün bunlar birer, sosyolojik gerçekliktir.

Bu amaçla açılmış ve hiç bir kasıt unsuru taşımayan bu konu başlığına gösterilen anlamsız tepkiyi ve bazı arkadaşların sergilediği alınganlığı da yadırgadığımı, belirtmeden geçemeyeceğim.

Hepinize, esenlikler dilerim...

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı tanri dagli

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #17 : 24 Ekim 2007 »
yazina katiliyorum tanri Türkü korusun

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 24 Ekim 2007 »
Türk'üz Türkcüyüz Atatürk cüyüz..

İTE KEMİK ATARSAM

TÜRK'LÜĞÜME SU KATARSAM

GÖK GİRSİN KIZIL ÇIKSIN

TANRI TÜRK Ü BU KUTLU YOLDA KORUSUN VE YÜCELTSİN..

Çevrimdışı tanri dagli

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 25 Ekim 2007 »
TANRI TÜRKÜ KORUSUN