Gönderen Konu: TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN imamları  (Okunma sayısı 8805 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
Ynt: TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN imamları
« Yanıtla #10 : 20 Ekim 2007 »
Benim size anlatmak istediğim konu çok farklı kişinin kimliği mesleği şu bu her ne ise ama burada asıl mesele şu bu işi bir öğretmen yapsaydı ona Türkiye Cumhuriyetinin öğretmenleri diye başlık açarmısın açarsan ne kadar doğru olur bu ezik adam bizim ülkemizin vatandaşıdır evet ve mesleği ise imamlıktır evet diyanete bağlıdır evet ama Türkiye Cumhuriyetinin imamları vurgusu yanlış anlaşılmaya sebep olacak bir vurgudur daga açık yazmak istemiyorum siz anlayın ki anlıyorsunuzdur bu tip tartışma ve yazılar bizi üzer bizi yıpratır bizi toplumdan dışlar .

Her zaman üzerinde durduğum ısrarla anlatmaya çalıştığım şeydir bu din konusu hassas bir konudur ve burada konuşulması ima edilmesi yada yanlış anlaşılmaya sebebiyet verecek sözcüklerden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 20 Ekim 2007 »
Fındık fiyatları 7 ytl den 1 ytl ye indi karadeniz ayağa kalktı sonra 2 ytl ye çıkarıldı rte den razı olsun bize zam yaptı diye ona oy verdiler . Radyo kanalında haber dinleyen vatandaş akaryakıtta indirime gidildi sözünü duyması ile razı olsun indirim yaprı diyor ve haberin devamı akar yakıtta indirime gidildi yarından itibaren 3 yeni kuruş indirim uygulanacak 3 kuruş bi ekmek parasının %10 elle tutulmayan bi para ve bir hafta sonra aynı akaryakıta 13 kuruş zam ama onu ilgi,lendirmiyor artık anlatmak istediğim ise şu başlık tek başına bazı kimselerin gözüne kem görünecektir ve bu ülkede bu yollarla %47 oy alınıyor hassas olmak ve ince eleyip sık dokumak gerekir .

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2007 »
Sn. kızıltamu

ikili tartışmadan kaçtım ama yazaya devam ediyorsunuz, kimin gözüne kem görünürse gözüksün. Bu konu da benim yani bir Türk' ün ince eleyip sık dokuması değil, bu hainleri hala Devlet bünyesinde çalıştıranların, emekli edenlerin yani adam yerine koyanların ince eleyip sık dokuması lazım.
Ne hakla fatiha istiyor? ne oluyor şaşırmayalım, kendimize gelelim.
İsteyen istediği gibi yanlış anlasın. Benim amacım herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olamaz. Ben dağda ovada şehirde kan akıtan şerefsize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı deyip bağrıma basıyorsam, bende ve düşüncem de bir sorun var demektir.

Daha fazla uzatmak taraftarı değilim.

T.T.K

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2007 »
Evet daha fazla uzatmamakta yarar var çünkü ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz .

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2007 »
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN 'BÖLÜCÜ' İMAMINA TUTUKALAMA

Bölücü imama tutuklama

Uzun'un cenazesinde ‘Kürdistan şehitleri’ne Fatiha okutan imam tutuklandı.
DİYARBAKIR’da, kansere yenik düşen Kürt Romancı Mehmet Uzun için ailesi tarafından verilen mevlitte ‘Kürt ve Kürdistan Şehitleri için El Fatiha’ diyerek fatiha okutan emekli imam Nuri Tanrıkulu, ‘Örgüt propagandası yaptığı’ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Diyarbakır’da yaşamını yitiren Kürt Romancı Mehmet Uzun için Belediye Konukevi'nde 15 Ekim’de Mevlit okutuldu. Mevlit sırasında emekli İmamlar, Zeki Korkmaz ile Nuri Tanrıkulu, ‘Kürt ve Kürdistan şehitleri için El Fatiha’ diyerek mevlide katılanları fatiha okuyama davet etti. Olayın basına yansıması üzerine iki emekli imam hakkında savcılıkça soruşturma başlatıldı.

Gözaltına alınan emekli imamlar, sorgularının tamamlanmasının ardından dün akşam saatlerinde Savcılığa çıkarıldı. Burada ifadeleri alınan Korkmaz ile Tanrıkulu tutuklanma talebiyle Nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemede ifadeleri alınan Zeki Korkmaz serbest bırakılırken, Nuri Tanrıkulu, ‘Örgüt propagandasını yaptığı’ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #15 : 22 Ekim 2007 »
Bunları hemen asmak gerek.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!