Gönderen Konu: Yunanistan Türk Adalarını İşgal Etti.  (Okunma sayısı 14494 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Lozan ve Paris antlaşmalarıyla Türkiye sınırları içerisinde kalan Ege Denizinde bulunan, İzmir Dikili açıklarındaki, Bulamaç ve Eşek adaları Yunanistan tarafından işgal edilerek Yunan bayrağı asıldı.

Yunanistan Türk topraklarını işgal etmekte, lakin, bu duruma ne iktidar ve ne de muhalefet ses çıkartmamaktadır.

Yunanistan daha önceden de Kardak'ı işgal girişiminde bulunmuştu. Ancak zamanın başbakanı Tansu Çiller'in kararlı tutumuyla askeri müdahale yapılarak Yunanistan'ın bu girişimi engellenmişti.

Bu ülkenin toprakları, başka bir ülke tarafından, fiilen işgal edilerek Türk bayrağı indiriliyor ve yerine Yunan bayrağı çekiliyor ama kimseden çıt yok.

İktidar suskun, muhalefet susukun (DP Gn. Başkanı N. Kemal Zeybek hariç), diplomatlar suskun, sivil toplum örgütleri susukun ve en önemlisi de, öncelikli görevi ülke birlik ve bütünlüğünü korumak olan, Türk Silahlı Kuvvetleri bile suskun.

Bu ülkede neler olup, bitiyor?
Yoksa bizim bilmediğimiz şeyler mi var?

Türk toprakları işgal ediliyor, İŞGAL!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Yunanistan Türk Adalarını İşgal Etti.
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2011 »
Konuyla ilgili Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in açıklaması:

ADALARIMIZ İŞGAL EDİLDİ

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Kardak Kayalıkları'na Yunanistan'ın bayrak çekmesiyle başlayan olayları hatırlatarak 'Şimdi Didim'in karşısında bize ait olan iki ada var. Bu adalar bütün uluslararası belgelere göre bizim. Bunu herkes biliyor sadece Recep Tayyip Erdoğan bilmiyor. Bu iki adamız, bu iktidardan sonra 2004'de Yunanlılar tarafından yavaş yavaş işgal edildi. AKP iktidarının bundan haberi oldu ama bırakın Bulamaç'ı, Eşek Adası'nı, onlar Kıbrıs'tan bile vazgeçmişlerdi. Burnumuzun dibinde olan iki ada maalesef şu anda Yunanistan işgali altında” diye konuştu.

TEŞEBBÜSE GEÇMEZLERSE BEN GİDECEĞİM

Yunanistan'dan Eşek Adası'na giderek kilise yaptıklarını ve yanına bayrak çektiklerini söyleyen Zeybek, 'Kilise yapsınlar, biz de izin veririz o önemli değil. Daha kimsenin yaşamadığı yere kilise yaptılar. Yavaş yavaş yoklaya yoklaya yaptılar. Baktılar hiçbir tepki olmadığını görünce Yunanistan'dan bir takım insanları getirip yerleştirdiler. Şimdi biz bu adalara gidemiyoruz. Bizi sokmuyorlar. Şimdi buradan ilan ediyorum. Yeteri kadar süre veriyorum. Türkiye'yi yönettiğini iddia eden hükümet eğer gidip bu adalarımızı işgalden kurtarmak için teşebbüse geçmezse ben tek başına gideceğim ve o adalara çıkacağım. Pasaportsuz, vizesiz gideceğim. 'Bu ada benimdir' diyeceğim. Kayık bulacağım, bulamazsam yüzerek gideceğim. Biliyorum ki milletim beni yalnız bırakmayacak dedi.

Çevrimdışı Atsız Gök-Börü

• Türkçü-Turancı
  • Tek Dağ Başı Mezar Oluncaya Kadar !
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2011 »
   Hükümet tabi ki teşebbüse geçmeyecek.  Bu vatanın karış toprağını , Türk'ten başka kim düşünür ?

Namık Kemal Zeybek , oraya gidecek olsun , bu uğraşta bende varım !
GAYRI RAHATTA BULDUM CANIMA "İLK HARAMI "!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2011 »
Tanrı kısmet ederse, seçimlerden hemen sonra, Gökbörü Türkçüler Teşkilatı olarak, yapacağımız ilk iş: İzmir/Dikili'ye gidip oradan, deniz vasıtalarıyla, Bulamaç ve Eşek adalarına çıkarak, bu adalara, şanlı Türk Bayrağını dikmek olacaktır.

Yunan alçağının yaptığı bu tecavüz ve işgale karşı, müdahale etmesi gereken kurumlar görevlerini yapmıyorsa, bu işi Türk Milleti namına yapmak, varoluş ve kuruluşumuzun gereği olarak, Gökbörülerin görevidir.

Bakalım o gün tarih; Türk Bozkurtları mı yamanmış, yunan iti mi yamanmış, görecek/gösterecektir.

Bütün Gökbörüler o gün için hazır olsun!!!

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2011 »
 Üç buçuk palikaryaya haddini bildirmekten aciz, Türk Düşmanı bir iktidarı beklemeye gerek yoktur. Biz Gökbörülerin ve Türkçülerin Türklüğe ait herşeyi koruyacak gücü de, iradesi de vardır.  Aziz Şehitlerimizin yadigarı olan vatan toprağını üç buçuk palikaryaya bırakırsak hepimize lanet olsun !

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Atsız Gök-Börü

• Türkçü-Turancı
  • Tek Dağ Başı Mezar Oluncaya Kadar !
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2011 »
   Gökbörülerin bütün dirliği böyle günler için Başkan'ım... Her daim hazırız !

GAYRI RAHATTA BULDUM CANIMA "İLK HARAMI "!

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
« Yanıtla #6 : 15 Mayıs 2011 »
Bu görev için daima hazırız başkanım.Damarlarımızdaki kanın gereğidir bunu yerine getirmek.Buyruk verin gidelim.

Yunan soysuza gösterelim dünyanın kaç bucak olduğunu.Öyle üstünde insan yaşamıyor diye adaları sahipsiz mi sanmışlar deyyuslar.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2011 »
Bu haber inanılır gibi değil. Ama maalesef doğruymuş.
Kardak Kayalıkları için Yunanistana savaş açmayı göze alan Türkiye'nin bu fiili işgale karşı ses etmemesine mana veremiyorum.
Şu seçim arafesinde bu işgal bahanesiyle Yunanistan aleyhine yapılacak girişim akp için bulunmaz bir dırsat olur ama hemen herşeyi seçim malzemesi yapan başbakanın böylesine milli bir davayı değerlendirmemesi gerçekten çok düşündürücü.
Herhalde bazı şeyler el altından yürütülüyor ve bu işler milletten gizleniyor.
Yunanlıların işgal ettiği adalarımıza gidip yunan paçavralarını indirerek yerine Türk Bayragı dikmek için gidecek gurupta ben de yer alamak istiyorum.
Gökbörü Derneginin yapacağı böyle bir girişime başta İzmirliler olmak üzere konudan haberdar olan milliyetçi duyarlılığa sahip herkesin katkı yapacağından eminim.
Gelişmeleri bu başlık altından izleyeceğim.

TTKvY.
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2011 »
DAVUTOĞLU'NA ÇAĞRI

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bünyamin Altunelli de, Bulamaç ve Eşek adalarının Yunanlılar tarafından işgal edildiğini tekrarlayarak, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu bu konuyla ilgili, Türk milletinin kendini iyi hissetmesini sağlayacak, güvende hissetmesini sağlayacak açıklamalar yapmaya davet ediyorum dedi.

Altunelli, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini savunarak, hükümetin komşularla sıfır problem politikası kapsamında yanlış adımlar attığını iddia etti.

2004 YILINDAN BU YANA İŞGAL EDİLİYOR

Bulamaç ve Eşek adaları, Yunanlılar tarafından 2004 yılından bu yana işgal ediliyor diyen Altunelli, sözlerini şöyle sürdürdü:

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu bu konuyla ilgili, Türk milletinin kendini iyi hissetmesini sağlayacak, güvende hissetmesini sağlayacak açıklamalar yapmaya davet ediyorum. Lozan ve Paris anlaşmalarıyla Türkiye'nin egemenlik sınırları içinde gösterilen bu 2 adanın Yunanistan'a devri ya da onlara ait olduğu konusunda hiçbir uluslararası belge, ifade ve kayıt bulunmamaktadır. Türkiye'nin kendi mülküne sahip çıkmaması yüzünden Bulamaç ve Eşek adaları bugün Yunan bayraklarıyla donatılmış durumda. Adanız işgal edilsin, bir şey demeyin. Bu sıfır problem mi?

Partinin İstanbul milletvekili adayı Ümit Yalım da Eşek ve Bulamaç adalarında çekilen fotoğrafları slayt eşliğinde göstererek, Eşek Adası'nda Yunan bayrağının dalgalandığını ve adada Yunan askerlerinin olduğunu iddia etti.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı, Demokrat Parti Lideri Namık Kemal Zeybek'in gündeme getirdiği Dikili açıklarındaki iki adacığın hukuki statüsü konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. Dışişleri Enformasyon Dairesi, gacetecilerin sorusu üzerine; "Ege'ye ilişkin son konuların Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakanlıkları müsteşarları arasında yürütülmekte olan istikşafi(*) görüşmelerde ele alındığını" ifade etti.

Gerek Türkiye gerek Yunanistan'ın sorunların barışçı yollardan çözümü konusunda uzlaşma içinde olduğunu vurgulayan Dışişleri kaynakları, "Türkiye'nin Ege'deki pozisyonu değişmemiştir. Bu konular tüm Ege sorunları çerçevesinde istikşafi görüşmelerde ele alınmaktadır. Bu aşama, söz konusu adacıkların hukuki statüsü için bir açıklama yapmak için uygun değildir" değerlendirmesini yaptı.
(Basından)

(*) İstikşaf: Keşfetmeğe çalışma. Ne olup bittiğini öğrenip anlamak için araştırma yapma.
Yani anlaşılan o ki iktidar daha ne olup bittiğini keşfedememiş!
Yazıklar olsun size!
Yuh sizin ervahınıza!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2011 »
Demokrat Parti (DP) İstanbul 1. bölge adayı Ümit Yalım'ın da bulunduğu Dp'liler, Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında bulunan Eşek ve Bulamaç adalarını ziyaret etti.

Ümit Yalım, Aa muhabirine, Dp Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in gündeme getirdiği Didim açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adalarının 2004 yılında Yunanlılar tarafından işgal edildiği ve hükümetin buna sessiz kaldığı yönündeki sözlerinin ardından Didim'e geldiğini söyledi.

Dp İlçe Başkanı Günay Tıkkın ile birlikte Fener Burnu'ndan bindikleri 10 metrelik tekneyle Didim'e 5. 9 mil uzaklıktaki Bulamaç (Farmakonisi) ile 9 mil uzaklıktaki Eşek (Agossini) adalarına gittiklerini belirten Yalım, Eşek adasında kahve içtiklerini, Bulamaç adasının çevresinde ise fotoğraflar çekerek, ilçeye döndüklerini anlattı.

Yalım, Eşek adasına giderken Yunanistan Sahil Güvenlik botunun önlerinden geçtiğini ancak herhangi bir engellemede bulunmadığını ifade ederek, "Eşek adası limanına girdikten sonra Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı bir asker, pasaport istedi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, kendi topraklarıma pasaportla girdim. Maalesef, Kurtuluş Savaşı'ndan sonra ilk Yunan işgali AKP döneminde gerçekleştirmiştir" diye konuştu.

Yalım, adalarda çok sayıda yerleşimin bulunduğunu gördüklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Adada çok sayıda turistik tesis bulunuyor. Yunanistan, Türkiye'nin kendi adalarında, bizim sırtımızdan turizmden para kazanmaktadır. Biz adada dolaşmak istedik ancak Yunanistan askeri sadece kahve içebileceğimizi söyledi. 20 dakika süre vererek, bizim başımızda bekledi. Eşek adasından Bulamaç adasına gittim ama orada da karaya çıkmayıp sadece adadaki askeri tesisleri gözlemledik. "

Dp Didim İlçe Başkanı Günay Tıkkın ise iki adanın fiilen Yunanlıların eline geçmiş durumda olduğunu iddia ederek, "Bizler birkaç gönüllü ile bizim olan ve Yunanlıların sahiplendiği adaya kamuoyunun dikkatini çekmek istedik. Diğer siyasi partiler de bu konuya el atmalı. O adalar bizim ise gerçekte de bizim olmalıdır" dedi.

Kaynak :HABERLER.COM