Haber Yorum »

Sayfa 3
Ebulfeyz Elçibey\'i Saygıyla Anıyoruz

Ebulfeyz Elçibey\'i Saygıyla Anıyoruz

Ömrünü Türklüğe adamış bir devlet adamı olan Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Azadlık Beği Ebulfez Elçibey'in Uçmağa varışının yıldönümü nedeni ile dernek yerleşkemizde bir anma programı olacaktır.Tüm kandaşlarımız davetlidir.

Devam..
Mısır\'daki olaylar üzerine

Mısır\'daki olaylar üzerine

Esenlikler,

Malum Mısır'da darbe sonrasında olayları her gün izliyoruz. Adam kendi milletine mermiyi acımasızca sıkıyor. Bundan faydalananlarda bunlara karşı arada bir silahlı karşılık verip, olayı canlı tutuyor. Durum özeti azçok bu gibi. Ancak bundan bize ne değil mi?

Hükümet olarak kendi halkına kurşun sıkma diyebilirsin de, sanki Mısır eskisi gibi bizim uzak eyaletimiz gibi davranmaları Türk Milletini deli etmeli aslında.

Devam..
Kerkük Türktür, kürtleştirilemez!

Kerkük Türktür, kürtleştirilemez!

Kerkük'te 14 Temmuz 1959 yılında Irak hükümeti ve Barzani köpeğinin kürt çeteleri tarafından yapılan katliamın yıl dönümünde, bu kez oğul Barzani ve yine onun kürt çeteleri tarafından aynı şekilde sürdürülen Türkmen katliamını protesto etmek, tepkimizi göstermek ve Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmak için Irak konsolosluğuna yürüyüp siyah çelenk bırakacağız. Sizde saflarımıza katılın, Türkmen kardeşlerimize sahip çıkın!

Devam..
5 Temmuzda yaşananlar İstanbul\'da anıldı

5 Temmuzda yaşananlar İstanbul\'da anıldı

Gökbörü Türkçüler Derneği İstanbul İl Başkanlığı'nın Urumçi Katliamının yıldönümü ve son gelişmeleri protesto etmek amacıyla düzenlemiş olduğu yürüyüş  ve basın açıklaması 7 Temmuz 2013 tarihinde Tarabya'daki Çin İstanbul Başkonsolsoluğunda protesto edildi.

Devam..
Soysuz Çinli Köpeklerin Yapıklarını Unutmuyoruz!!

Soysuz Çinli Köpeklerin Yapıklarını Unutmuyoruz!!

Doğu Türkistan'da 2009'un 5 Temmuz günü Çinli vahşilerin Uygur Türk'ü kandaşlarımıza yapıklarını 5 Temmuz 2013 tarihinde Ankara Abdi İpekçi Parkında Gökbörü Türkçüler Derneğininde bulunduğu bir çok sivil toplum ve siyasi kuruluşların katılımıyla Çin devleti protesto edildi.

Devam..
NOGAY TÜRKLERİNE SOYKIRIM  230.YILINDA

NOGAY TÜRKLERİNE SOYKIRIM 230.YILINDA

 28 Haziran 1783'de yüzbinlerce Nogay Türk'ü General Suvorov komutasındaki Rus ordusu tarafından acımasızca katledildi. Kalanlar ise sürgüne gönderildi. Bunların büyük kısmı Türkiye'ye yerleşmiştir.

 Nogay soydaşlarımızı katleden alçak moskofları lanetliyoruz. Domuzdan post, moskoftan dost olmaz !

Devam..
Çinlilerden Uygur Türklerine saldırı

Çinlilerden Uygur Türklerine saldırı

Şincan'da çıkan olaylar neticesinde toplam 35 kişinin öldüğü duyumları ajanslara düşmekte. Han denilen Çinli etnik döküntülerin Çin Kominist Partisi desteği ile yine kandaşlarımıza saldırmış ve kandaşlarımızdan hakkın rahmetine kavuşanlar olmuştur.

Eyaletin başkenti Urumçi'ye 200km uzaklıktaki kentte olayın Uygur Türk'ü kandaşlarımızın karakola şikayet etmek için gittikleri ancak karşılığında darp ve ökümle karşılaştıkları bilgisi geliyor.

Devam..
Kürtlerden kalkışmaya hazırlık

Kürtlerden kalkışmaya hazırlık

Kürtler geçtiğimiz günlerde Cizre'de 18 yaş altı çocuklardan seçtikleriyle akılları sıra özerklik denemesi yaptı.Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi --YDG-H-- adı altında kurulan -asayiş birimleri- askeri disiplinle gerçekleştirilen törenin ardından sertifikalarını aldı ve yoldan geçen araçlarda üniformayla kimlik kontrolü yaptı.

Devam..
3 Mayıs Türkçüler Günü Etkinliğimiz

3 Mayıs Türkçüler Günü Etkinliğimiz

Etkinliğimiz Kızılay YKM binası önünde yapılan konuşmalarla başlayıp, başbuğ Atatürk'ün huzuruna kadar GMK bulvarı üzerinde kortej halinde yüreyerek son bulmuştur.

Devam..
Sayfalar o>>