Gönderen Konu: "Andımız kaldırılsın"  (Okunma sayısı 4495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
"Andımız kaldırılsın"
« : 24 Temmuz 2011 »
İlköğretim okullarında okunan "Andımız"ın kaldırılmasını isteyen bazı dernek üyeleri, Fatih’te eylem yaptı. Zorunlu eğitimin kaldırılmasını ve başörtüsüyle okullara gidilebilmesini de isteyen üyeler, Fatih Postanesi’nden Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığı’na taleplerinin yazılı olduğu iki mektup yolladı.

Yanlarında çocuklarıyla birlikte Fatih Postanesi önünde saat 15.00’da toplanan Mazlum-Der ve Özgür-Der üyeleri eylemciler, taleplerini yazdıkları iki mektubu da attıktan sonra ‘‘Irkçı Kemalist müfredat istemiyoruz" ve ‘‘Irkçı andı ret ediyoruz" sloganları atarak Fatih İtfaiyesi önündeki Saraçhane Parkı’na doğru yürümeye başladı. Ellerinde "Kışla düzenine son", "Kesintisiz eğitim, kesintisiz zorbalık", "Okullarda başörtüsüne özgürlük" yazılı pankartlar taşıyan grup, zaman zaman trafiği aksattı.

Saraçhane Parkı’nda tekrar toplanan yaklaşık 300 kişilik grup adına basın açıklaması yapan Mazlum-Der üyesi Zehra Türkmen, eğitim sistemini eleştirerek "İnsan kişiliğini ve inanç bütünlüğünü görmezden gelen, statükoya aykırı fikir ve yaklaşımlar benimseyebilme ve geliştirebilme hakkını yok sayan bir anlayışla çocuklarımız, gençlerimiz resmi ideolojik kalıplar doğrultusunda şekillendirilmeye çalışılmıştır. Sorgulama cesaretinden yoksun nesiller yetiştilmesi hedeflenmiş, okul kışlalaştırılmış ve öğrenciler askerleştirilmiştir" dedi.

Bunlara karşı olduklarını ifade eden Türkmen, "Andımız adlı İslam akidesine aykırı öğeler içeren, kişi putlaştırmasına ve kişilik tahribine yönelik ırkçı metnin her sabah çocuklarımıza zorla söylettirilmesi ayıbına, ilkelliğine ve zulmüne son verilmelidir. İsteyen vatandaşa ana dilde eğitim alma hakkı tanınmalıdır. Okullarda askeri denetim ve vesayet aracı olan kışla tipi eğitimin simgesi Milli Güvenlik dersi kaldırılmalıdır" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından konuşan ilköğretim 5’inci sınıf öğrencisi bir kız, inançlarına aykırı olduğu halde her sabah Andımızı’n okutulmasının kendisi için zulüm olduğunu söyledi.

http://gundem.milliyet.com.tr/-andimiz-kaldirilsin-/gundem/gundemdetay/24.07.2011/1418213/default.htm

Çevrimdışı OnTurk209

• Türkçü-Turancı
  • Ayak bastığmız en küçük taş parçasına kadar...
Ynt: "Andımız kaldırılsın"
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2011 »
Artık hiçbir şey yazası gelmiyor insanın. Dört yanımızı kara ninjalar sarmış...
GEÇMİŞLERİN GECESİNDEN IŞIK ALIRIZ...

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2011 »
İnsanın sorası geliyor. Be arsız namussuzlar üstüne 3 kadın daha gelmesini kabul eden bu cemaatleri mi tercih edersiniz  yoksa tek eşlilik, mirasta eşit hak ve daha bir çok kadın hakkı veren Atatürkçülük mü?

Tabi siz dincilerin fantezi dünyası daha geniş olduğundan herşeye razısınız.Eğer ki Türk töresinin emrettikleri ırkçılık ve şovenlikse biz onun hasıyız.Tek eşlilik, kadına değer vermek, milletini yüceltmek ve sevmek faşistlikse faşistizde.Sizin gibi nereden geldiği belli olmayan soyu sopu belirsiz hele anası alman babası soros değiliz.Öz be öz Türkoğlu Türküz bu bize yeter.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı KanTürk1

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2011 »
Defolun gidin bu ülkeden yobazlar !
Ne Mutlu Türküm Diyene !

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2011 »
Bunlar hiç, gökten kemik yağdığını, görmüşler mi?
Yağmaz çünkü itin duası kabul olmaz!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2011 »
Bu yobazların bu protestoyu yaptıkları muhitte bir tane çıkmaz sokak var o sokağın adı ise Cumhuriyet e tabelada ne yazıyor; Cumhuriyet Çıkmazı !

Bu tip insanlar evlerinde harem kurarlar 4 kadınla evlenirler daldan dala atlarlar.Tv'ye şeytan icadı derler evlerinde son model Plazma,Lcd Tv'ler bunlarda dırlar.

Bodrum'da Antalya'da güzel güzel villaları vardır,tatile günâh derler.

Hülâsa; Bunların zihniyeti belli amaçları belli şu an Türkiye'de bunlar at koşturuyor emin olun o eylemde döviz tutan yobazların babaları bir yerlerde su başlarını tutuyorlar.Şu başlarını ele geçirmedikçe yani yüksek mertebelerde ve karar noktalarında onlar hakim biz çok ama çok nadir bundan sebep böyle şeyler görmeye alıştık.

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2011 »
Bu ucubelerin "ANT"tan rahatsız olmaları gayet doğal bir şey. Çünkü bünye ve kan meselesi söz konusu. Bünyelerine dokunmuş belli ki bu ucubelerin. Zira Türk değiller ve tabii olarak da Türklüğün öne çıkması bir yerlerine batıyor bu harem sermayelerinin.
Aklımın almadığı şey: Hani erkeklerin çok eşlilik, kadınları eve hapsederek malımsamalarını anlarım da bu kadınlara ne oluyor bunu anlamıyorum?
Bu kadınlar niçin; kendilerini bir mutfak işçisi ve yatak kölesi yapan ve bununla da kalmayıp kumalarıyla zindanvari bir hayat yaşamayı(!) zorunlu kılan bir esaret hayatını İslami bir emir gibi talep ederler ki?
Aklın kanunlarına göre bütün erkekler böylesi yobaz bir yaşamı özleseler denir ki erkeğin çıkarı vardır, ama kadının bunu asla kabul etmemesi gerekir. Yani bütün erkekler yobaz olsa bile kadınların tamamının yobazlığın karşısında olması aklın ve mantığın gereğidir. Oysaki epeyce bir kadın yobazlıkta erkeklere taş çıkartmaktadır.
Demek ki bu kadınlarda ıstıraptan zevk alma mazoşistliği ve doğuştan kölelik ruhu var.
Yoksa, yoksa bu harem kölesi hatunlar bir erkeğe dört kadın olarak grup seksten mi hoşlanmaktalar?
Çünkü bunun, akıl ve mantık çerçevesinde, başka bir açıklaması yoktur.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #7 : 25 Temmuz 2011 »
 Mazlum-der, Ka-der vb. örgütlerin çoğunluğu, islamcı tarikatçı kürtlerden oluşmaktadırlar. Bu kımıl zararlıları, pkklı terörist leşlerine şehidlerimiz diyerek sahip çıkmaktadırlar.

Anadolu'da bir tabir vardır:

"İt iti yer, kemiği yabana atmaz."

Yobaz kıroların, pkklı kardeşlerinin leşlerine sahip çıkarken ANDIMIZ'a ve Türk'e ait her değere saldırması bundandır.

Kuduz itler gerek dağda, gerekse şehirlerde her tarafa saldırıyorlar. Bu faaliyetleri arttıkça kazandıkları düşman sayısı da o nispette yükselecektir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2011 »
Sıkmabaşlar yallah Arabistan'a...!
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)