Gönderen Konu: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun  (Okunma sayısı 3571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı h_ersen

• Türkçü-Turancı
  • **
Bayramı bu yıl biraz "gölgeli" geçiriyorum. Kimlerin şu durumdan haberi var acaba diye de düşünmüyor değilim hani... Çünkü gayet "sessiz sedasız" yapılan bir organizasyon var İstanbul'da.
İstanbul'da köprülere, Büyükşehir Belediyesi tarafından asılan bir tak var. Bu takta şöyle yazıyor :
2. Uluslararası Gülen Çocuk Festivali.
Aradım taradım, neymiş bu "gülen" mevzusu... Öyle ya aynı zamanda bir "fiil" bu. "gülmek" eyleminden türeyen gülme eylemini gösteren demek "gülen". Acaba konuyu nereye, nasıl bağlamışlar diye merak ettim, baktım. Buyrunuz... Meğer ben, paronayakmışım... Meğer bu çocuklar sahiden "gülüyormuş"!!!
Çünkü gülen çocuk festivali "Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği" tarafından (?) düzenleniyormuş... Ve ne alakaysa "gülen çocuklar" festivali yapıyorlarmış...
Biliyordum altından böyle "sağlam" bir "şey" çıkacağını...
Tebrikler valla ne diyim, ayakta alkışlıyorum Belediye başkanını da adı geçen derneğin başkanını da : Ramazan Baş.
Ve  siteleri bile var, aynı adı taşıyan.

Büyükşehir belediyesinin resmi sitesinde de festival program içeriği var.

Ayrıca, 23 Nisan'a nasıl da denk getirilmiş (2 gün önce Taksim Meydanı'nda kutlanmış) diye hayret ediyodum ki; bakınız o da ne güzel kılıf olmuş. Belediyenin resmi sitesinde de yazıyor, aynen alıyorum :
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 27 ülkeden gelen 750 çocuğun katılımıyla “2. Uluslararası Gülen Çocuk Şenliği” düzenliyor.
İyi de 23 Nisan "münasebetiyle" gelen çocukların sizle ne işi var???
Üstelik 750 çocuk değil binlerce çocuk geliyor bu bayramda! Diğer çocukları neden kapsamıyor bu "festival"?

Zamanlama müthiş, ismen atıf müthiş! Ne desem bilmiyorum...

Ayrıca "tarafsız basın"da da yer verilmiş bu organizasyona. bkz. radikal
Bir de kanala diye bir haber sitesinde açılımlı olarak bu habere yer verilmiş. Ancak bu haber sitesinde "İslam" butonuna  baktım. Şöyle bir link var : Nur Penceresi
Sanırım, kaygılarımızın doğruluğunu yeterince ortaya koyuyor bu link...

Gök HAN

• Ziyaretçi
Antalya geçen sene olduğu gibi bu sene de onlarca ülkeden gelen yüzlerce yabancı çocukla dolu. Şenlikler çok güzel gidiyor. Türkiye'nin modern dünyaya açılan modern kapısı bu. Ama maalesef geçen senelerden farklı şeyler de var bu sene, geçen senelerde yabancı ülkelerden gelen çocuklar Antalya'da akranları olan çocuklarda karma bir şekilde kalırdı, ancak bu sene kız çocuklar kızların erkek çocuklar erkeklerin yanında kalmak şartı geldi.. Anlamıyorum AKP'yi, 9-12 yaş arası çocuklar birbirlerine ne yapabilirler ki haremlik selamlık ayırıyolar? Sonuçta yabancı basına araplar gibi lanse ediliyoruz..

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
Kutlu olsun ''gölgeli'' 23 Nisan...

TTK!

Çevrimdışı mesutvarlik

• Yeni Üye
  • *
Merhaba, yukarida 23 Nisanda gerceklestirilen Gulen Cocuk Senligi hakkindaki notlarinizi az once internette arastirma yaparken fark ettim ve sizlere mesaj yazabilmek icin forumunuza uye oldum.

Gulen Cocuk Senligi ile Fethullah Gulen arasinda isim denklesmesi uzerinden kurdugunuz iliski uzerine bir sohbet gelismis. Ben, Turkiye Omurilik Felclileri Dernegi'nin (TOFD) Uluslararasi Iliskiler Koordinatoru olarak bu organizasyondan sorumlu kisiyim ve ayrica profesyonel olarak calismaya baslamadan once de Dernegin yillardir gonullu destekcisiydim.

Eger internette kucuk bir arastirma yaparsaniz goreceksiniz ki Gulen Cocuk Senligi, dunyanin dort bir yanindan gelen "ozurlu" cocuklar icin duzenleniyor. Bugune kadar evlerinde TV karsisinda ancak izleyerek 23 Nisan Cocuk Bayramina katilabilen, unutulmus "ozurlu" dunya cocuklarini bir araya getirmeyi hedefliyor ve amacina da ulasiyor.

Organizasyonumuzun degil Fethullah Gulen ile, Nurcu hicbir kurum/kurulusla iliskisi yok. Istanbul Buyuksehir Belediyesi ise ozurluler icin 10 yildir cikar amaci gutmeden, boyundan asagi felcli Baskani Ramazan Bas ve belden asagi felcli Baskan Yardimcisi Suleyman Akbulut'un calismalarini daima yakindan takip etmektedir. Cunku Dernegimiz de onlari yakindan takip etmekte. Tramvay hatlarinin yapildiktan sonra neredeyse yeniden yikilip ozurlulere uygun hale neden getirildigini, bundan sonra IBB'nin yaptigi butun yapilari ozurlulere uygun yaptigini hatirlatmak isterim.

Iste butun bunlar TOFD'nin 10 yildir IBB dahil, Saglik Bakanligi, İcisileri Bakanligi.... neredeyse butun devlet kademelerine ozurlulerin haklarini korumak amaciyla actigi davalar neticesinde olusan saglam imajin sonucudur. Onlarca ulkeden yuzlerce ozurlu cocugun gelmesini saglayabilen TOFD'dir. Organizasyon tamamen dernege aittir. 2008 organizasyonu icin su anda 70 grupla yazismalarimiz devam ediyor. Aralarindan elemelerle davet edecegiz. IBB ise yalnizca sponsor olmaktadir. 2008 sponsorumuz ise belli degil henuz. Umarim bu yil da IBB sponsorumuz olur, aksi halde bu buyuk butceli organizasyona kimse bu kadar buyuk bir destek vermeye yanasamiyor. İster misiniz, bu "gulen" konusmalari nedeniyle bu organziasyon sponsorsuz kalsin ve Zimbabwe'den Bosna Hersek'e, Arnavutluk'tan Filistin'e onlarca ulkeden yuzlerce ozurlu cocugun yaptigi hazirliklar bosa ciksin?

Disaridan bakildiginda "gulen" benzerligi var, gibi gorunebilir. Ama lutfen yargilamadan ve uzerine fikir yurutmeden once biraz temkinli gidelim. Herkese yeniden selamlar...

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Merhaba, yukarida 23 Nisanda gerceklestirilen Gulen Cocuk Senligi hakkindaki notlarinizi az once internette arastirma yaparken fark ettim ve sizlere mesaj yazabilmek icin forumunuza uye oldum.

Gulen Cocuk Senligi ile Fethullah Gulen arasinda isim denklesmesi uzerinden kurdugunuz iliski uzerine bir sohbet gelismis. Ben, Turkiye Omurilik Felclileri Dernegi'nin (TOFD) Uluslararasi Iliskiler Koordinatoru olarak bu organizasyondan sorumlu kisiyim ve ayrica profesyonel olarak calismaya baslamadan once de Dernegin yillardir gonullu destekcisiydim.

Organizasyonumuzun degil Fethullah Gulen ile, Nurcu hicbir kurum/kurulusla iliskisi yok. Istanbul Buyuksehir Belediyesi ise ozurluler icin 10 yildir cikar amaci gutmeden, boyundan asagi felcli Baskani Ramazan Bas ve belden asagi felcli Baskan Yardimcisi Suleyman Akbulut'un calismalarini daima yakindan takip etmektedir. Cunku Dernegimiz de onlari yakindan takip etmekte. Tramvay hatlarinin yapildiktan sonra neredeyse yeniden yikilip ozurlulere uygun hale neden getirildigini, bundan sonra IBB'nin yaptigi butun yapilari ozurlulere uygun yaptigini hatirlatmak isterim.

Disaridan bakildiginda "gulen" benzerligi var, gibi gorunebilir. Ama lutfen yargilamadan ve uzerine fikir yurutmeden once biraz temkinli gidelim. Herkese yeniden selamlar...

Sayın mesutvarlik Bey.
Öncelikle hoşgeldiniz.
Vermiş olduğunuz bilgiler ıiçin teşekkür ederim.
Ayrıca, toplumumuzun çok derin problemlerinden birisi olan "Özürlü" kardeşlerimiz için yaptığınız çalışmalardan ötürü, sizi kutlarım.
Tanrı, sizin gibi diğergam insanların, yokluğunu vermesin.

Esenlikler dilerim.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!