Gönderen Konu: 57 Alay  (Okunma sayısı 1134 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sencer Atmaca

  • Türkçü-Turancı
  • ***
  • İleti: 102
57 Alay
« : 07 Haziran 2016, 23:04:04 »
57 Alayı hatırlayanız var mı ? Bence yok .Yinede ben hatırlatayım.Kasırgalar yıldırımlar yaratan Efsaneleşmiş Türk Alayıdır.Kahpenin bol yigidin harman oldugu zamanlarda var olmuşlardır.1 Şubat 1915’de Tekirdağ’ın Yarkışla mevkiinde kurulmuş. 22 Şubat 1915’te Başbuğ Atatürk  tarafından "VATAN NAMUSTUR; BÖLÜNMEZ" serzenişleri ile   törenle destan Sancağı verilmiştir.

Efsanelere konu olan Taarruz Conkbayırı yokuş'unda gerçekleşmiştir.Üç tabur düşman Conkbayırı yokuşunda Türk Askerlerine karşı taarruza geçer.Türk Askeri'nin Cephanesi bittigi için geri çekilir.Bir Asker Başbuğ Atatürk'ün yanına gider.Atatürk'ün kaleminden ,Konuşmasını aynen yayınlıyorum.

-"Düsman geliyor,efendim"demisler.

Atatürk:

-"Düsmandan kacilmaz"demiş

 Türk askerleri:

-"Cephanemiz bitti"demisler

Atatürk:

-"Cephaneniz yoksa süngünüz var"demis

Tengrikut tarafından O emir verilmiş."Ben size taarruzu degil ölmeyi emrediyorum"

Komutanlarini dinleyip Efsaneleşen 57'ci alayın Efsanesi bu şekildedir.Saygı olsun Çelik Atlıların gök Tuğ'una, Tuğ'u kaldırmış olan Orduların Başbuguna.

Tengri Biz Menen

 :asker: :prbay :asker:
Bütün yazılarımın, fikirlerimin ve yaptıklarımın sorumluluğunu üzerime almaktan bir an bile çekinmem.. Fikir ve kanaatlerimde samimiyim.. Olayların pundunu bularak yaşamadım.. Esen rüzgara göre dönmedim... Yalnızlıktan korkmadım..Namert köprüsünden geçmemek için selde boğulmayı tercih ettim..