Gönderen Konu: Akdeniz'i Kurtaralım  (Okunma sayısı 2627 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kırcaalili

• Yeni Üye
  • *
Akdeniz'i Kurtaralım
« : 22 Eylül 2006 »
Bilindiği üzere ABD tarafından yürütülen BOP projesince akdeniz illerimiz gelecekte kurulacak Kürdistanın denize çıkacak kapısı yapılmak istenmektedir. Bugün Antalya, Adana ve Mersin illerinde yaşayan 6 milyon kişinin %20 si kürttür. Bu oran kürt nüfus artışıyla kısa  vadede kendini 2 ye katlayacaktır.Bize şu anda uzak gibi görünen 2020 li yıllarda ise Türk milletinin başına bu husus üzerinden daha çok çorap örülecek. Fakat bu konuda ilk görev öncelikli olarak Akdenizli Türklere düşmektedir.Kürtlerle yapılan her türlü alışverişin kesilmesi şarttır. Özellikle EMLAK konusunda Ucuz iş gücü diye akdenizlinin gözünün içine baktığı kürtler uzun vadede çok büyük belalara sebeb olacaklar. Merak ettiğim bir hususta akdenizlinin neden bunlara karşı fazkasıyla pasif kaldığıdır. Bugün mersinin yerlisi yörükler hızla şehir merkezlerine göç ediyor.Mersini köyleri boşalıyor yerlerineyse Kürtler yerleşiyor ki bu sorun ne yazıkki egedede mevcut. Tüm bunlara  karşın neden akdenizli hala sessiz? Korkak oldukları için pasif duracaklarını hiç zannetmiyorum ama bu konuda biligisi olan birinin beni bilgilendirmesini istiyorum