Gönderen Konu: Asker ne demek istedi  (Okunma sayısı 5113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Asker ne demek istedi
« : 12 Mayıs 2008 »
Asker ne demek istedi

GENELKURMAY Başkanlığı’nın "Teröristlerin sözde lider kadrosu dağıldı" açıklaması üzerine hurriyet.com.tr’ye yüzlerce yorum geldi

O yorumlardan anladım ki; kafalar karışık. Karışık çünkü "Ordum için canım feda" diyenler kadar, "Bu kaçıncı terörist bitti sözü. Kaçtıklarını değil, paketlenip getirildiklerini görmek isterim" uyarısını yapanlar da var.

Bir başkası "Koskoca TSK terörist isimleri zikrediyor. Bu iyi değil" diyor. Tepkileri ise şu cümleyle özetleyebilirim:

"Dağıldı diyorlar ama namussuz eşkıya karakol basıp askerimizi şehit ediyor."

Evet, kafaların karışık olduğu ortada. Görünen şu ki; terör başladığından bu yana 6 genelkurmay başkanı görev yapmış.

1987’de Org. Necip Torumtay, sonra Org. Doğan Güreş, sonra Org. İ. Hakkı Karadayı, ardından Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu, Org. Hilmi Özkök ve Org. Yaşar Büyükanıt.

Hepsi de değerli komutanlar. Hepsinin döneminde PKK ağır darbeler aldı bitme noktasına geldi. Hatta bir ara ses tümden kesildi. Ama sonra o kin şebekesi yeniden başladı.

Neden?

Çünkü teröristin dağıtılması yetmiyor. En son gittiğim Şırnak’taki o manzarada bir değişiklik olmazsa bu terörist yine beslenir...

Tayinciler

Şırnak’taki durum şuydu:

Atatürk Meydanı’nda yüzlerce genç çömelmiş oturuyor.

"Ne bekliyorsunuz" diye sordum...

"Tayin bekliyoruz" dediler.

Şaşırdım...

- Nereye tayin olacaksınız?

- Biz değil ağam. Polis tayinlerini bekliyoruz. Tayinle yeni polis gelecek. Onlar taşınacak. Gidenlerin gelenlerin eşyalarını taşıyacağız. Üç beş alacağız. Başka iş yoktur...

Şu paradoksa bakın. İçlerinden dağa çıkanlarla mücadele gelen polis, orada kalanların geçim kaynağı olmuş... Başka iş yok.

Bu değişmediği sürece daha çok genelkurmay başkanları açıklama yapar...

Bu yüzden yalnız silahla olmuyor. Terör darbeyi yemişken.

O bölgeye, o insanlara bir dokunmak, bir sarılmak lazım.

İstanbul’da 1 milyar dolara arazi pazarlanırken, Şırnak’a da bir şey düşünülmesi lazım. Meydanın adını Atatürk koymak yetmiyor.

Adi fatih cekirge olan su kiralik kalemin yazdiklarina bir bakin!
           Bende kendi adima diyorumki ey milletimin düsmani katil serefsizler,o kadar enigi peydahlarken banami güvendiniz? Tas yeyin toprak yeyin,birbirinizin diskisini yeyin,ne yaparsaniz yapin tez elden bu memleketi terkedin.Teröre gelince bu memleket elbette cok genelkurmay baskani degistirecek, ve bu sonsuza kadarda devam edecek,bu millet var oldukca genelkurmayi´da ordusu´da var olacak Krt eniklerine kemik atmakla terörün bitecegini hayal edenler bu milletin düsmanidir TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.