Gönderen Konu: ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU  (Okunma sayısı 10772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU
« : 28 Mart 2006 »
Türk genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük kıpırtı ve davranış duydumu, 'bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır' demeyecektir. hemen araya girecektir. elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. polis gelecek, asıl suçluları bırakıp suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, 'polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir' diye düşünecek, ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. mahkeme onu yargılayacaktır. yine düşünecek, 'demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek!' onu hapse atacaklar. yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, ismet paşa'ya ve meclis'e telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, 'ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. araya girişimde ve eylemimde haklıyım. eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek benim görevimdir!' işte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!''

6 şubat 1933 / bursa Atatürk köşkü

------------------------------------

BİZ GENÇLER, ATAMIZIN GÖSTERDİĞİ YOLDA İLERLEYECEĞİZ. BU VATANI GEREKİRSE "ELDE TAŞ, SOPA" İLE SAVUNACAK, DAMARLARIMIZDAKİ ASİL KANIN, MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRETİ BAHŞETMESİ İÇİN KANA KAN KATIP BÜYÜYECEĞİZ. ATAMIZIN BU YAZISINI DA GENÇLİĞE HİTABE GİBİ BELLEYİP, UNUTTURULMAYA ÇALIŞSA DA UNUTMAYACAĞIZ !

KARTALBALKAN

• Ziyaretçi
ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2006 »
HOŞGELDİN SOYDAŞ.ARTIK TÜRKÜN KENDİSİNDEN OLMAYAN AŞAĞILIK VARLILARI İÇİNDEN ATMASI VE TAM TÜRK BİR DEVLET TEŞEKKÜL ETMEK SURETİ İLE KUTSAL HEDEF TURANA DOĞRU YÜRÜME ZAMANIDIR.BU YOLDA DUYGULAR RAFA KALDIRILACAK VE DÜŞMANA KARŞI ACIMA VE MERHEMET GÖSTERİLMEYECEKTİR.IRKÇILIK TÜRK IRKININ TEK KURTULUŞUDUR.

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2006 »
brakisefal SOYDAŞ YAZDIĞIN ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU MESAJI SİTEYE YARARLI OLABİLECEK BİR YAZIDIR.ELLERİNE SAĞLIK.SOYDAŞLARININ ARASINA HOŞGELDİN!

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı adembeg

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2006 »
ATATÜRK'ÜN BELİTTİĞİ NOKTA HER AN KENDİ İÇİMİZDE OLMASI GEREKEN NOKTADIR. " SEN Mİ KURTARACAKSIN?" " VATANI BİR SEN Mİ SEVİYORSUN?" GİBİ CÜMLELER BUGÜN TAMAMEN BİZİ PASİF DURUMA DÜŞÜRMEK İÇİN HAZIRLANMIŞ ÖZEL CÜMLELER. BİRÇOK KİŞİYLE YAPTIĞIM SOHBETLERDE GENELDE İFADELER BÖYLE. E BÖYLE OLUNCA MEMLEKETLE İLGİLİ BÖLÜCÜ VS OLAYLARA KARŞI TÜRKİYEMİZ SAVUNMASIZ ORTADA BIRKILMAK İSTENİYOR. ASKERİMİZİN HASSASİYETLERİ DE AYNI SÖYLEMLERLE SAFDIŞI EDİLMEK İSTENİYOR. İÇİMİZDEKİ TÜRKLÜK AŞKINI BUNLARA KARŞI MUHAFAZA ETMEKTE ATAMIN BU NUTKUNDA AÇIKÇA BEYAN EDİLMİŞ. SAĞOLASIN, HOŞGELDİN, NE İYİ ETTİN BRAKİSEFAL! TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
Ynt: ATATÜRK'ÜN BURSA NUTKU
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2006 »
BREKİSEFAL(KARDEŞ ANLAMI NEDİR BU KELİMENİN?)
 Neyse,konu benim yetiştirilmemin temellerinden biridir.Teşekkürler.

BAYRAKLI kardeşim sanada teşekkürler.Çünkü yazılanlara her zaman cevab verme gibi keyfiyetim maalesef vaktim yok.
   YENİ YETİŞEN KARDEŞLERİMİZEDE FAYDALI VE DÜŞÜNCESİNİ GELİŞTİRECEĞİ KANISINDAYIM....

SAYGI VE ESENLİKLER..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı aslanargun

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2006 »
Sayın Irfan kandaş!

brakisefal fransızca "brachycéphale" dan gelen bir kelime. Anlamı: Kafatasının ön alt eksenine göre kısa olan (kimse), kısa kafalı.

Bunun karşılığı dolikosefal' dır: Bu da uzun kafalı anlamına geliyor.

Esenlikler

Çevrimdışı Pusat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2006 »
Bursa Nutku'nun aslı yoktur.Komünistlerin uydurduğu bir yazıdır.Güya Atatürk bize böyle demişti,biz onun tarafındayız demek istemişlerdir.Saygılar
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yasalarına göre suç sayılan milli anlayışım , TÜRK yasalarında suç değil , gurur armasıdır!

Çevrimdışı blsahin2005

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2006 »
"brakisefal" sen kimsin?
yanlış hatırlamıyorsam eğer içeriği bol küfürlü ateist sitelerin üyeliğinden kovulan dinci ile dinci, cinci ile cinci olan kişi değilsindir.
Çünkü o kişi fikir babaları sovyet yıkıntılarının altında kalan ve günümüzde ise Atatürkçü, Laik düşünce sistemini yürekten inanmadığı halde kendi çıkarlarına kalkan yapan komünist düşüncenin son artıklarından idi. yorumlarda bunun kıpırtılarını görüyorum ve sonunu çok merak ediyorum, hiç bir Türkçü saf değildir. bekleyelim görelim.   Tanrı Türkü Korusun
ÖZGÜRLÜK TÜRKÜN RUHUNDA VARDIR

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2006 »
Kandaşlar bu nutuk Başbuğ Atatürk'e ait değildir. Marksist-Sosyalist-Kominist görüşlere sahip özürlülerin çok kullandığı bir örnektir.

Başlığı zamanında  kaldırmadım. Bilmeyen ırkdaşlarımız aslını öğrensinler."Bayraklı" kandaşımız yazdığı açıklama yeterlidir.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı acun

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2006 »
   konuyla alakası yok ama... :))
  oğlan kılıklı bana kıdem numaraları yapma..... sen önce tipini düzelt , ulan dedim diye bana terbiyesiz diyemezsin... üstelik seninle alakası olmayan konularada girme sen de adam gibi forumla ilgili konuya cevap ver kuduz köpek gibi salyalarını saçma ( dikkat et köppek dedim  kurt değil ) senin bana ettiğin o terbiyesiz lafı haddini bil demektir , yönetici değilsin adam ol....

genede kal sağlıcakla...............