Anket

Kafkasya Avarları Türk Müdür??

Evet Türk'tür.
7 (77.8%)
Hayır Türk değildir.
2 (22.2%)

Toplam Oy Verenler: 9

Gönderen Konu: AVARLAR  (Okunma sayısı 12792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRKİST

• Yeni Üye
  • *
AVARLAR
« : 28 Ocak 2013 »
HERKESE İYİ AKŞAMLAR

TÜRKİYE'Yİ VE TÜRK DÜNYASINI CANINDAN ÇOK SEVEN, MİLLİYETÇİ VE TURANCIYIM.KÖKEN OLARAK DEDELERİMİZ KAFKASYA'NIN DAĞISTAN BÖLGESİNDEN  1877-1878 OSMANLI-RUS HARBİNDE GÖÇ BURAYA GÖÇ ETMİŞLER.IRK OLARAK DA KAFKASYA AVARLARINDANIM.DAĞISTAN KARIŞIK BİR YERDİR VE ÇOĞUNLUĞUNU AVARLAR OLUŞTURUR.DİL OLARAK BİZİM BÜYÜKLERİMİZ AVARCA'YI KONUŞURLAR BU DİLDE DÜNYADAKİ HİÇ BİR DİLE BENZEMEYEN DEĞİŞİK BİR DİLDİR.IRK KONUSUNA GELİNCE BEN BUNU ÇOK ARAŞTIRDIM KİMİ TARİHÇİLER DAĞISTAN AVARLARININ O BÖLGENİN YERLİ HALKINDAN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR KİMİSİ AVAR TÜRKLERİNE DAYANDIĞINI SÖYLÜYOR, ŞUNU DA SÖYLEMELİYİM Kİ 'ATİLLA' İSMİ BİZDE ÇOK YAYGINDIR, ADALLO DERLER VE AYNI ZAMANDA PEK ÇOK TARİHİ SİMGEMİZDE AY YILDIZ VARDIR.AMA KÜLTÜR OLARAK ÇERKESLERE DAHA YAKINDIR, KİMİLERİ KÖKENİMİZİN ÇERKES OLDUĞUNU KİMİLERİ TÜRK OLDUĞUNU KİMİLERİ DAĞISTAN'IN YERLİ HALKLARINDAN OLDUĞUMU SÖYLÜYOR.ANCAK BEN TÜRKLÜĞÜMLE GURUR DUYUYORUM.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI??

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: AVARLAR
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2013 »
 Dağıstanlı Avarlar, Türk soyundan değildirler. Tarihte Avrupa'da devlet kuran Avar Türkleri ile hiçbir bağları yoktur. Dağıstan'ın yerli halklarından biridirler. Dağıstan'da yaşayan Türk Boyları; Kumuklar, Terekemeler, Azerbaycan Türkleri ve Nogaylardır. Dağıstan'ın geri kalan ahalisi Avar, Lezgi, Dargın, Tsakhur vs. kesinlikle Türk soylu değildir.

Ancak Dağıstan'da yaşayan halklar Türk soylu olmasalar bile Türk Kültürü'ne ve yaşam tarzına; Çerkezlere göre daha yakındırlar. Dillerinde pek çok Türkçe sözcük vardır. Çünkü Türk Kültürü Dağıstan'a uzun yıllar hükmetmiştir. Rus istilası'na kadar Dağıstan'ın ortak dili Kumuk Türkçesi idi. Bütün halklar Türkçe konuşuyorlardı. Lakin önce Çarlık sonra da Komünist Rus işgali Dağıstan'daki kültürel ve siyasal Türk Hakimiyetini ortadan kaldırmıştır.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı akçora

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Gen tahlili
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2013 »
İyi Akşamlar/Sabahlar! (  ;D 04:13 )

Kökenini gen tahlili yoluyla öğrenebilirsin.

https://genographic.nationalgeographic.com/

Yalnız sonuçlar insanı nasıl etkiler bilmiyorum.

http://haber.gazetevatan.com/Iste_Turklerin_genetik_akrabalari/277791/1/Haber *

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrklerin_k%C3%B6keni *

* Verdiğim köprüler birbirlerini yalanlıyor.

Çevrimdışı Azerbaycan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2013 »
Avarlarin Cerkes veya Türklerle bir ilgisi yokdur.Temiz Kafkas halkidir Yuz cizimleri Cecenlere gore daha az Turke benziyor ve Kendileride Turk olmadiklarini dile getiriyorlar.Ozellikle isim olarak Avar ruslarin takdigi isimdir kendilerine Maarul derler.Yani Avar Turkleri ile hic bir ilgileri yok.Ancak Timur isminin yaygin oldugu halkdir.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2013 »
HERKESE İYİ AKŞAMLAR

TÜRKİYE'Yİ VE TÜRK DÜNYASINI CANINDAN ÇOK SEVEN, MİLLİYETÇİ VE TURANCIYIM.KÖKEN OLARAK DEDELERİMİZ KAFKASYA'NIN DAĞISTAN BÖLGESİNDEN  1877-1878 OSMANLI-RUS HARBİNDE GÖÇ BURAYA GÖÇ ETMİŞLER.IRK OLARAK DA KAFKASYA AVARLARINDANIM.DAĞISTAN KARIŞIK BİR YERDİR VE ÇOĞUNLUĞUNU AVARLAR OLUŞTURUR.DİL OLARAK BİZİM BÜYÜKLERİMİZ AVARCA'YI KONUŞURLAR BU DİLDE DÜNYADAKİ HİÇ BİR DİLE BENZEMEYEN DEĞİŞİK BİR DİLDİR.IRK KONUSUNA GELİNCE BEN BUNU ÇOK ARAŞTIRDIM KİMİ TARİHÇİLER DAĞISTAN AVARLARININ O BÖLGENİN YERLİ HALKINDAN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR KİMİSİ AVAR TÜRKLERİNE DAYANDIĞINI SÖYLÜYOR, ŞUNU DA SÖYLEMELİYİM Kİ 'ATİLLA' İSMİ BİZDE ÇOK YAYGINDIR, ADALLO DERLER VE AYNI ZAMANDA PEK ÇOK TARİHİ SİMGEMİZDE AY YILDIZ VARDIR.AMA KÜLTÜR OLARAK ÇERKESLERE DAHA YAKINDIR, KİMİLERİ KÖKENİMİZİN ÇERKES OLDUĞUNU KİMİLERİ TÜRK OLDUĞUNU KİMİLERİ DAĞISTAN'IN YERLİ HALKLARINDAN OLDUĞUMU SÖYLÜYOR.ANCAK BEN TÜRKLÜĞÜMLE GURUR DUYUYORUM.BU KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VAR MI??

Türkleşmişsen sorun yok. Fazla kurcalama.

Çevrimdışı TÜRKİST

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2013 »
Avarlarin Cerkes veya Türklerle bir ilgisi yokdur.Temiz Kafkas halkidir Yuz cizimleri Cecenlere gore daha az Turke benziyor ve Kendileride Turk olmadiklarini dile getiriyorlar.Ozellikle isim olarak Avar ruslarin takdigi isimdir kendilerine Maarul derler.Yani Avar Turkleri ile hic bir ilgileri yok.Ancak Timur isminin yaygin oldugu halkdir.

evet bizimkilerde birbirlerine maarul derler, ancak Türk olmadıkları dile getiriyorlar demişsinde bizimkilerde herkes Türk'üz der ve hepsi Türkçüdür, bu ne yaman çelişkidir anlamadım?? Birde Timur ismi demişsin, ben bizimkilerde Timur adında bir tek kişi tanımıyorum....

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2013 »
Atsız Atanın, "Türk soyundan gelenler ve kafasında soru işareti kalmadan Türkleşenler Türktür." tanımı bizim için yeterlidir. Türkümsü yahut gayrı Türk olmadığın sözlerinden anlaşılıyor. İçini ferah tut.
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı Azerbaycan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2013 »
Men kecen yil Kuzey Kafkasyada bulundum ve orada gordukleyimden yazdim.Orneyin Cecenlerde ve Avarlarda Timur,Timurlan,Muhammed,Murad,Aslan,Aslanbek en populyar isimlerdi