Gönderen Konu: bu 3 kitaptan hangisi(hangileri)  (Okunma sayısı 7572 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vızıldayan ok

• Yeni Üye
  • *
bu 3 kitaptan hangisi(hangileri)
« : 12 Eylül 2014 »
Bir süredir takip ettiğim bu güzel siteye (nedense) yazacak veya yardım almak istediğim bir konu olduğunda üye olurum diye düşündüm ve o gün bu günmüş. Öncelikle bütün andalarıma selam olsun. :turan: sorum şu; Bir markette dikkatimi çeken 3 kitaptan hangisini veya hangilerini tavsiye edersiniz? Yardımcı olacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum  ^-^
Büyük Hun Hükümdarı Atilla - Muharrem Eryılmaz
Bozkırın Efendisi Çengiz Han - Mehmet S. Fethi
Tanrı'nın Kırbacı Atilla - William Dietrich

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: bu 3 kitaptan hangisi(hangileri)
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2014 »
Kitap zevk meselesidir zevklerde insandan insana farklidir  Muharrem Eryilmaz in kitabini tavsiye etmem ben beģenmedim .Mehmet S.Fethi nin Bozkırın Efendisi Cengiz Han i tavsiye ederim güzel bir kitap.

Çevrimdışı vızıldayan ok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2014 »
Benim kaygım beğenip beğenmemekten ziyade kitabın yanlı veya yanlış bilgiler içermesi durumudur. Kitapların yazarları hakkında da pek bilgi sahibi değilim açıkçası. Tavsiye için teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2014 »
Bu kitaplar zaten tarihi roman Wiliam Dietrich in kitabini okumadim .Mehmet Fethi bir cok tatihi roman kaleme almìş bu eserlerin çoģunu da  ataturk un zamaninda kaleme almiş Atsiz Ata nin etkiside görulur eserlerinde.Bu kitabinda Türkcu damarda iyice belirgindir. Turkler in eski tarih kültur ve geleneklerini çok güzel ortaya serer oku beģeneceksin.

Çevrimdışı vızıldayan ok

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2014 »
O zaman yarın ilk işim 1 adet edinmek olacak

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2014 »
O zaman yarın ilk işim 1 adet edinmek olacak

Umarım beklediğin gibi çıkar iyi okumalar

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2014 »
Mehmet Samih Fetih   1885 Diyarbakır-1939  istanbul

bir diğer adıyla m turhan tan; birinci abdülhamit'in kızı hibetullah sultan'la evlenen alaüddin paşa'nın torunlarından, sivas eşrafı ahmet fethi bey'in oğludur. 1885 yılında diyabakırda doğmuş, liseyi gümülcine'de ve istanbul vefa idadisinde okumuştur. arapça ve farsça öğrendiği babası vefat edince, hukuk okumak üzereistanbul'a gitmiş, küçük kalem çalışmaları yaptığı bu yıllarda pek çok yazar ve şairlerle arkadaşlık etmiştir. yazı yazanların başına çeşitli sorunlar açılınca 1905'te sivas'a bir kere daha dönerek burada öğretmen olarak görev almıştır. kendisini himayesi altına alan reşit akif paşa'yla istanbul ve mısır'a gitmiş, 1909 yılında 1. belediye dairesi muhasebe başkatibi, 1911'de üsküp lisesi edebiyat öğretmeni olmuş, bir süre sonra istanbul'a dönerek "s." imzasıyla tasvir i efkar, tercüman ı hakikat'ta. "bedrettin mümtaz" adıyla servet i fünun yazılar yazmıştır. bu arada samsun, amasya tahrirat müdürlüklerinde, remdiye, yalvaç kaymakamlıklarında, çorum, kayseri, üsküdar mutasarrıflıklarında bulunmuş, sivas kongresi'ne ardından sivas milletvekili olarak birinci büyük millet meclisine katılmış, yönetici kadroyla anlaşamadığı için hayatını yazdığı yazı ve kitaplarla kazanmaya başlamıştır.m. turhan tan imzasını ilk kez son saat gazetesinde kullandı. hayat ansiklopedisinde m.s. imzasıyla tarih veedebiyat konularında yazılar yazdı. hemen hemen hepsi tarihi alanlarda olmak üzere, yaklaşık yarısı gazete sayfalarında kalarak kitaplaşmamış 40'a yakın roman yazdı. bu kitaplardan bazıları yunanca'ya, fransızca'ya ve almanca'ya çevrilmiştir.24 aralık 1939 yılında ölen mehmet samih fethi yani m. turhan tan'ın tarihi romanları popüler tarih romanlarıiçinde yayınlanmaktadır.bazı eserleri;-
hürrem sultan-
safiye sultan-
osmanlı rasputin'i cinci hoca-
cem sultan

Çevrimdışı emir25

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk'ün kalesi Erzurum'dan esenlikler...
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2014 »
Ben de Başbuğ Atilla'yı konu edinen bir kitap almak istiyorum...Peyami Safa'nın da var böyle bir kitabı...Sizce hangisi daha yararlı olur?
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin...

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2014 »
Peyami Safa nin böyle bir eserinden haberim yoktu roman tarzında yazılmış Peyamı Safa nın tek tarih kitabıymış Atilla hakkında Türkce ye çevrilmiş eserler pek yoģun deģil tarihi romanlara merakın varsa Ahmet Haldun Terzioģlu nun Kurşad isimli kitabını tavsiye ederim

Çevrimdışı emir25

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk'ün kalesi Erzurum'dan esenlikler...
« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2014 »
Peyami Safa nin böyle bir eserinden haberim yoktu roman tarzında yazılmış Peyamı Safa nın tek tarih kitabıymış Atilla hakkında Türkce ye çevrilmiş eserler pek yoģun deģil tarihi romanlara merakın varsa Ahmet Haldun Terzioģlu nun Kurşad isimli kitabını tavsiye ederim

Öneriniz için teşekkür ederim...Sırada okuyacağım bazı kitaplar var...Onların peşine okuyacağım mutlaka...
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin...