Gönderen Konu: Çepniler hakkında...  (Okunma sayısı 17001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris10

• Ziyaretçi
Ynt: Çepniler hakkında...
« Yanıtla #10 : 29 Ocak 2008 »
Bak kardeşim gene yazmışın yazacağını ya helal olsun ne diyeyim demek Maraşta arapta varmış ha bunu

duyduum ya ne diyeyim ve bilip bilmeden Giresundaki nufusla kıyaslıyorsun:)

Bak kardeşim anlatayım dinle Mraşın merkesinde tek kürt arap cart curt yoktur yerli olarak ilçelerde ise

çerkez çeçenler vardır ama parmakla sayılırlar kürt nufusa gelince burada beş geçili kürt derler ya ezikliğe

dağda taşta beş keçisiyle az kürt vardır en çok kürt pazarcık ilçesinde vardır ki zaten topu 28000 olunca

düşün ne kalır.

Kahramanmaraşa dışarıdan hep farklı bakıldı doğudaki küçük bir kürt şehri gibi oysa Kahramanmaraş ın

toplam 3500 000 nufunu vardır ve iddia ederim ancak 50 yada 60 bin gayri Türk vardır haydi kıyasla sen .

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2008 »
toplam 3500 000 nufunu vardır ve iddia ederim ancak 50 yada 60 bin gayri Türk vardır haydi kıyasla sen .

Bu rakam'in dogru olabilecegini sanmiyorum. Türk nüfus çogun'luktadir, fakat bu kadar degil; ya da benim gördügüm Maras'lilarin tamami bu 50-60 bin kisinin arasindan?
Elazig'dada kürt vardir, fakat ben Türk'ünde oldugunu biliyorum. Maras'in durumu, Elazig'dan iyi'dir.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

ilteris10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2008 »
Evet malsef sen o aradan bulmuşsun bulacağını zira burda kürtlere yoğun bir baskı vardır ve çoğu yurt dışındadır ama

arap konusuna gelince aklından çıkar hiç yok ama hiç .

Bak Maraş katliamı olarak anılan olayı bilirmisin Alevi Sünni çatışması derler oradaki Aleviler kürttü ve o olaydan sonra ölen

öldü kaçan kaçtı şehir temizlendi ha maraş merkez dincidir o ayrı ama Tütktür diğer ilçelerde ise ağırlık milliyetçidir .

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2008 »
Evet malsefe sen o aradan bulmuşun bulacağını zira bura kürtlere yoğun bir baskı vardır ve çoğu yurt dışındadır ama arap konusuna gelince aklından çıkar hiç yok ama hiç .

Maras'la ilgili, itiraf etmeliyilim ki, kötü bir imaj var aklimda, tipki Mersin'deki gibi. Yani, Göç etmis, ve Türk unsurunu canindan bezdiren bir kürt azinligi. Önemli bir azinlik. Senden iyi bildigimi iddia edemem. Türk'ler çok ezici çogunlukta diyorsan, inanmak durumundayim: Tesekkür ederim.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2008 »
Bu rakam'in dogru olabilecegini sanmiyorum. Türk nüfus çogun'luktadir, fakat bu kadar degil; ya da benim gördügüm Maras'lilarin tamami bu 50-60 bin kisinin arasindan?
Elazig'dada kürt vardir, fakat ben Türk'ünde oldugunu biliyorum. Maras'in durumu, Elazig'dan iyi'dir.
Kendimi anlatamiyorum veyahut siz anlamiyorsunuz. Giresun'un genelinden bahsettigimi söyledim. Ve bu genel bakis açisindan, Maras'taki Türk nüfus, Giresun'daki yogun degil diyorum. Niçin anlamak istemiyorsun kardesim ? Hem Türk, Hem Kürt, hatta biraz'da Arap oldugunu biliyorum. Evet, tanidigim Maras'lilarin çogunun teni kara kürt, hiç Maras'li Türk görmedim.

Değerli Altay-Turan,

Yurtdışında yaşadığın için kafanın karışık olması doğaldır. Çünkü yurtdışında senin gördüğün ve kendini Maraşlı olarak tanıtan kara tenli şahısların çoğunluğu, Maraş'ın ilçeleri olan Nurhak, Pazarcık ve Elbistan'dan Türkler'den kaçıp Avrupa'ya kapağı atan kürtlerdir. Bu saydığım ilçelerden sadece Pazarcık'ta kürt nüfus yoğundur. Elbistan, Türklüğün kalesidir. Ancak bu yurtdışında kendilerini Maraşlı diye tanıtan, istisnasız hepsi pkk'lı olan kürtler, Maraş'ı ve ilçelerini kürtleri çok yaşadığı yerler olarak gösteriyorlar. Bunun içinde ciddi propagandalar yapıyorlar, siteler açıyorlar. Maalesef çoğu Türk'te doğru olmadığı halde buna kanıyor, inanıyor.

Alıntı

Son derece açik bir sekilde "Maras'in tamami Türk degil" diyorum". Ve Kürt nüfus'tan bahsediyorum. Bu, hiç Türk yok demekmi? Asla, bunu, dikkatli okuyan herkes anlar.
Giresun'un tamami'da elbet Türk degil'dir. Laz'da var, Gürcü'de var, tek tük'te olsa Rum dönmesi'de var. Fakat ezici çogunlugu Türk'tür.

Yani kisaca söylemek istedigim su idi: Maras'taki Türk nüfus, Giresun'daki kadar yogun degil.

Değerli Anda,

Türkiye'deki her il Türklerindir. isterse Türk oranı %0.001 olsun.

Bu yukarıda kullandığın cümleleri eğer o yurtdışında gördüğün kürtler gördülerse inan çok sevinmişlerdir.
Çünkü amaçlarına ulaşmış oldular. Sen bir avuç kara tenli mahluk yüzünden Kahramanmaraş'ı, Kahramanmaraşlı Türk kandaşlarımızı ister istemez kırdın.

Giresun'da Türklerin oranı % 97 ise, Maraş'ta bu %85-90 arası bir rakamdır. Şimdi Maraş daha az Türk, Giresun daha mı çok Türk?. Bu tür ucuz polemiklere, Türkçüler girmez. Çünkü biz, bir Türk Şehidinin dahi olduğu her yeri Türk Toprağı, Türk İli sayanlardanız. 

Ayrıca Çepni boyu sadece Karadeniz'de yaşamıyor. Bütün Türkiye'ye dağılmış durumdadır, Tokat, Amasya, Nevşehir(özellikle Hacıbektaş), Balıkesir, Çanakkale, Antep vs. iller ve bunların ilçelerinde yaşayanlarıda mevcuttur.

ilteris10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 30 Ocak 2008 »
İlteriş7 andam açıklamaların güzel olmuş ekleyecek birşey bulamıyorum sağol ha yalnız şunu ekleyebilirim Ankarada hastanede yattığımda yanımdaki yatan hasta Kırşehirin Çiçekdağı ilçesi Çepni köyünden di be Alevi Çepni idi.

Çevrimdışı TamTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2008 »
bende Maraş hakkında Altay-Turan andam gibi düşünmekteydim, Maraş'ta hatrı sayılır bir Türk nüfusu olduğunu biliyordum ama çok sayıda da kürt var diye düşünüyordum.Hem bu konuda hemde çepnilerle ilgili yazılarınız için hepinize teşekkür ederim.