Gönderen Konu: Doğu’da görev yapan bir doktorun mektubu  (Okunma sayısı 3826 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
Esenlikler Dilerim

Doğu’da görev yapan bir doktorun mektubu

(S. Hakyemez, elektronik postayla gönderdiği yazısında bir gerçeği ifade ediyor.)

BURAYA ilk gelince insan önce bir şeyler başarmak istiyor ve bütün olanaklarını zorluyor. Ancak bir süre sonra bütün isteğini kaybedip “Ben burada ne arıyorum?” diye sorgulamaya başlıyor. Malzeme temini yerel firmaların kontrolünde (ki hepsi siyasilerin). Hastane yönetimlerine baskı had safhada. Siyasiler hastane üzerinden resmen devleti soyuyorlar. 1’e mal olanı 4’e satıyorlar.
İnsanlar doktorlara karşı büyük bir öfkeye sahip. Geldiğimden beri darp edilmeyen arkadaşım kalmadı.
Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK’lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana
bakıyorlar. Adam 5’i 50 yazdırabiliyor. Van’da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa
az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor.
Buralarda tek vergi verenler devlet memurları... İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor. 
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir... İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15008240.asp

Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Ynt: Doğu’da görev yapan bir doktorun mektubu
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2012 »
Esenlikler Dilerim

(S. Hakyemez, elektronik postayla gönderdiği yazısında bir gerçeği ifade ediyor.)

BURAYA ilk gelince insan önce bir şeyler başarmak istiyor ve bütün olanaklarını zorluyor. Ancak bir süre sonra bütün isteğini kaybedip “Ben burada ne arıyorum?” diye sorgulamaya başlıyor. Malzeme temini yerel firmaların kontrolünde (ki hepsi siyasilerin). Hastane yönetimlerine baskı had safhada. Siyasiler hastane üzerinden resmen devleti soyuyorlar. 1’e mal olanı 4’e satıyorlar.
İnsanlar doktorlara karşı büyük bir öfkeye sahip. Geldiğimden beri darp edilmeyen arkadaşım kalmadı.
Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK’lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.
Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
bakıyorlar. Adam 5’i 50 yazdırabiliyor. Van’da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa
Buralarda tek vergi verenler devlet memurları... İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor. 
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir... İsterler mi bu rantın bitmesini!)

Anlatılanların yalan veya demogoji olmadığı tarafımızdan çok iyi bilinmekte ama alıntı bölümünde üstüne basılanlar hangi merkezin yönlendirmesi o bilinmemekte...???8-) :police: 8-)

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2012 »
Esenlikler Dilerim

Anlatılanların yalan veya demogoji olmadığı tarafımızdan çok iyi bilinmekte ama alıntı bölümünde üstüne basılanlar hangi merkezin yönlendirmesi o bilinmemekte...???8-) :police: 8-)

TTK.

Ağabey, köşe yazarı tarafından yazılmış üzerine bastığın yerler, fakat yazar hakkında internette fazla bilgi yok.
Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı bayarabdullah926

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012 »
kandaşım hainlik her yerde halkımızın yarısı akpye oy vererek hainliklerini ilan etmiştir. geri kalan bdp mhp chp ve diğerlerine oy veren hainlerdir %3-4 kesim ancak ne yaptığını bilen kişilerdir. bu arada bir iki parti dışındakiler hainlerle iş birliği yapmaktadır. bununla kasıt herkes haindir diye kestirip atmıyorum.her partinin içinde vatanını seven vardır mutlaka.bir olay da ben anlatiyim bizzat yaşadım evimize overlokçu gelmişti istediği parayı veremeyiz diyince ben pkklıyım dedi bizde sikt.... ol git dedik polise gitti polis hiç sorgusuz bizi suçlu çıkardı hainler her yerde polisler zabıtalar itfaiyeler her yerde karşılaştığımız şey artık ankarada çalıştığımız yerlerde bile kendini gizleyen hainler var. biz Türk olarak yapmamız gereken bir an önce etnik soykırımdır.mevcut olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Türk milletinin nutuktaki sözlerini hatırlayınız.bu vatan için cana can dişe diş.......... tek çözüm soykırım............

Çevrimdışı Tolga Han

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Başbuğ Atatürk'ün çerisi, Atsız Beğ'in öğrencisi
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2012 »
2010 yılında yazılmış olan bir mektup olmasına rağmen gelinen bu noktada halen daha hiçbir şey, değişmedi ve bu gidişle de değişecek gibi durmuyor açıkçası. Bende yıllarca doğuda yaşamış olan bir asker oğlu olduğum için bu doktorun mektubu bende çok farklı hissiyatlar uyandırdı. Adeta o yıllara geri döndüm diyebilirim. Doğuda, bir TÜRK olarak kürtlerin arasında yaşamanın ne demek olduğunu ancak orada yaşayan insanlar bilebilir. Bekliyoruz İNTİKAM gününü bekliyoruz... Atalarımızın da dediği gibi ''keser döner, sap döner, gün gelir, hesap döner...''

Ayrıca bu mektubu bizlerle paylaşan değerli kandaşıma teşekkür ederim.

Tanrı, Türk'ü korusun!
Türk doğduk, Türk öleceğiz ancak elimizde olan Türk gibi yaşayabilmek...