Gönderen Konu: Dövme Hastalığı  (Okunma sayısı 19587 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
Dövme Hastalığı
« : 08 Eylül 2013 »
Bu cidden büyük bir hastalık. Bana hep derlerdi 1 tane yaptır arkası çorap söküğü gibi gelecek diye. Geçen hafta bir KökTürkçe dövme yaptırdım şimdi de 1 adet Atsız Ata imzası ve uluyan Bozkurt başı istiyorum ama annem evde oklava ile kovalayacak para kaygısından :-)

Çevrimdışı sami_aru

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Dövme Hastalığı
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2013 »
Milattan önce 2000'li yıllarda sarılmış Türk mumyalarının bile bazıları tamamen dövme ile kaplıydı.Dövme bizim en eski tarihimizde var.Batı,Çin ve Fars kaynakları Türk savaşçıları küpeli,yüzleri dövmeli,sakallı,bıyıklı,köse,sakalsız,kel(başlarının önündeki bir tutam saçla) ya da örülü uzun saçlarla bir çok çeşit olarak tanımlar.Dövme eski kültürümüze uygun olmakla birlikte kişisel bir seçim olup yaparken dikkatli olunması gereken bir şeydir.Çünkü maddi olarak çok iyi değilseniz ömür boyu sizinle kalacak.Ancak yaptırdığınızı söylediğiniz dövmelerle sizin bir sorununuz olacağını düşünmüyorum kandaşım :). Yakın zamanda bende yaptırmayı düşünüyorum.
Hayat kolay ama yaşamak zordur.Aynı Türk olarak doğmanın kolay, Türk kalıp Türk olarak ölmenin zor olduğu gibi...
Arukan

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2013 »
Belirttiğiniz gibi çok dikkat edilmesi gereken bir olay dövme mes'elesi. Tüm ömür sizle geleceği için teninizde taşıyacağınız için severek benimsemeniz elzem. Ben şu anki dövmemi çok seviyorum. Daha kabukları bile dökülmedi çok yeni daha ama en kısa zamanda o bahsettiğim dövmeleri de -anne katundan dayak yeme pahasına- yaptırmak düşüncem.

Türkçüler için seçenek çok aslında, birkaç beğendiğim modeli sizle paylaşabilirim. Amma yukarıda da belirttiğim gibi çok çok iyi düşünmeli, fazla titizlenmelisiniz. Yaptıracağınız stüdyoyu vs iyi araştırmanızı salık veririm.

Çevrimdışı sami_aru

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2013 »
Ben dövme yaptırırsam birle sınırlamam biliyorum.Bu yüzden ilki güzel ve anlamlı bir şey olsun ve Türklüğü çağrıştırsın isterim.Bu yüzden şu biçimde alımlı bir pars dövmesi yaptırmayı düşünüyorum.
Hayat kolay ama yaşamak zordur.Aynı Türk olarak doğmanın kolay, Türk kalıp Türk olarak ölmenin zor olduğu gibi...
Arukan

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2013 »
Çok güzelmiş gerçekten. Ama hayli masraflı olur hatırlatmadı demeyin. Ben görece orta boy -küçüğe yakın- dövmeye 300 TL verdim geçen hafta. 1 ay oruç var evde.
: )

Çevrimdışı sami_aru

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2013 »
Bunun için çalışıp ayrı bir birikim yapmayı düşünüyorum zaten.Birde bunun için bu işin ustasını bulmak gerek :).
Arukan

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2013 »
Kesinlikle işinin ehli biri olmalı. O çok önemli. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından.

Çevrimdışı izmirliyiz_1905

• Yeni Üye
  • *
  • Ne mutlu Türküm diyene
« Yanıtla #7 : 09 Eylül 2013 »
sami_aru nun yorumunu gordugumden beri araştırıyorum pek bişey bulamadım pars Türklüğü neden çağrıştırsın ki ?
Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin

Çevrimdışı sami_aru

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2013 »
http://estelll.blogcu.com/turk-kulturunde-pars/11900586
http://uqusturk.wordpress.com/2011/08/21/anadolu%E2%80%99da-pars-kultu/
Tüm Asyanın yüksek dağlarında yaşayan bu hayvanı atalarımız doğduğundan beri biliyor,yüksek dağlarda yaşadığı için Tengri'ye en yakın canlılardan biri olarak görülüyordu.Koç gibi hayvanlarında kültürümüzdeki önemi sanırım buradan geliyor.
Bir bozkurt kadar olmasa da ona yakın derecede kutsal bir hayvandır bizim için bir güç,sadakat ve kut sembolüdür.
Arukan

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 10 Eylül 2013 »
sami_aru nun yorumunu gordugumden beri araştırıyorum pek bişey bulamadım pars Türklüğü neden çağrıştırsın ki ?

En basitinden Onbaşı Pars var kandaş.

Ha bu arada ben 2 dövme daha yaptırdım. Söylediğim Atsız Ata imzası ve uluyan Bozkurt başı.