Gönderen Konu: EY TÜRK TİTRE VE ASLINA DÖN...  (Okunma sayısı 2833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KAVGAM_IRKIM

• Yeni Üye
  • *
EY TÜRK TİTRE VE ASLINA DÖN...
« : 14 Mayıs 2013 »
VENİ, VİDİ, VİCİ ünlü Latince bir deyiştir. Veni, vidi, vici Latincede venire, videre, vincere fiilerinin birinci tekil şahıs geçmiş zaman çekim halidir. Anlam olarak Türkçe karşılığı; "Geldim, gördüm, yendim"demektir.
Bu cümle Julius Sezar tarafından Roma senatosu'na yazılmış Zela Savaşındaki zaferini anlatan mektupta geçer. Sezar İtalya'nın Pompei ilçesinde Pontus'lu Pharnaces II'ye karşı kazandığı zaferin ardından Roma Senatosuna gönderdiği mektupta bu cümleyi kullanmıştır. Bu kısa ve özlü söz sadece Sezar'ın zaferinin büyüklüğünü değil, onun askeri hünerini de vurgulamaktadır. Farklı bir bakış açısından (Sezar aynı dönemde bir iç savaşı da sürdürmektedir), bu özdeyiş aristokratlardan oluşmuş ve geleneksel olarak Roma Cumhuriyeti'ndeki en güçlü grubu temsil eden senatoyu küçümseyişinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir.
Tarihi kaynaklara göre, MÖ 100 veya MÖ 44 yılları arasında yaşadığı tahmin edilen Roma İmparatoru Julius Sezar, Pontus asıllı Basforos kralı II. Pharneke ile Zile Altıağaç mevkiinde çok kanlı bir savaş yapar. Savaşta her iki taraf da büyük kayıplar verir. Ancak savaşı Roma İmparatoru Julius Sezar kazanır. Bunun üzerine dünyaca ünlü sözü ”Veni-vidi-vici” (Geldim-gördüm-yendim) diyerek, durumu Roma'ya bildirir.
  Yukarıda anlatılan tarihi olayı günümüze yorumlayacak olursak ; Teröristbaşı ,bebek katili,imralı canisi APO Türkiyede PKK denen ve terörist faaliyetlerde bulunmak suretiyle sözde kürtlere özgürlük ve bağımsızlığını kazandırmak amaçlı yapacağı faaliyetler bütünü için doğudaki Vatandaşlarımızı kandırarak ve Türk düşmanlarını arkasına alarak terörist bir oluşumu meydana getirmiş ve ben burdayım diyerek Türkiyede bir çok terör olayına sahne olmuş çoluk,çocuk asker,polis demeden bir çok masum insanımızı katletmiş ve tüm dünyaya ben APDULLAH ÖCALAN PKK LİDERİ, KÜRTLERİN ÖZGÜRLÜK SAVAŞCISI DİYE VENİ,VENİ,VENİ  (geldim ,geldim,geldim diye şiddetle haykırmıştır.....
bu durum karşısında Türk düşmanı ülkeler,topluluklar,gruplar,kişiler şunu demiştir; Hele bir dur APO'cum sadece VENİ ,VENİ,VENİ diye ben geldim diye bağırdın tamamda Türkiyede varlığını bize ispat ettin burdayım dedin bir sürü masum insanı katlettin iyi hoşta bu kadar şey yetmez biraz daha çabala bakalım ,biraz daha kan dökülsün bir çok masum katledilsin biz sana gereken her türlü desteği vereceğiz ,bize iyice göster kendini ,iyice ispatlaki gelmekle kalma bazı şeyleride bil,tanı ve gör derler...
Tabi bu sözün arkasından İmralı canisi şöyle düşündü;Ben bu kadar şey yaptım ama bundan sonra daha görmek gereken çok şey var demekki,Türklere yaptıracaklarımı silahla değilde farklı yöntemler kullanarak uygulamak gerekir dağda yaşamak nereye kadar artık altın tastan yemek yemek,Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı ve Cumhurbaşkanı ile sohbetlemek bakarsın dünya liderleri ilede sohbetlerim yada ünlü insanlar aydın denen akilleri olduğunu sanan aydınlarla çay kahve sohbeti iyi gider diye düşünür...Bunun için yapması gereken şey şuydu Amerikalı sığır çobanlarına ,sürüden bir koyun gibi hareket eden AKP gibi kendisini desteklemek,etinden,sütünden faydalatması gerekirdi.
Sığır çobanı kowboy Amerikalılar apo’yu  yakalamak ve Türkiyeye teslimini sağlayıp dünyanın gözü önünde amanın gitti Kürtlerin lideri bak yakalandı. KÜRTLERİN ÖZGÜRLÜK SAVAŞCISINI TÜRK HÜKÜMETİ YAKALAMIŞ...manşetleri tüm gazeteleri süslerken oldumu şimdi dedirtmekti aynende oldu ve Amerika idam yasağını apo’yu teslim etmeden garanti şartlarında verdirmişti . İmralı canisi terörist başını iade etti..tıktılar mapushaneye sözde mapus aslında özel bakıma alınmıştı dağda geçirdiği günlerin ve bakımsızlığın yorgunluğunu atmak içindi İmralı adasında harika bir yaşam ve muntazam hayat ile günlerini geçirmeye başladı tabi bu zamanda boş durmadı avukatları aracılığı ile örgütü sürekli uzaktan kumanda ile 5 yıldızlı otelinden yürüttü dağda ne işi var adamın ,bu adam aptal değil diyorumda inanmıyorlar...İmralı canisi AKP'NİN KATKILARI VE AVRUPA BİRLİĞİ SEVDASININ Türkiyede meydana getirdiği kaostan yararlanarak amerikanın çok faydasını gördü ve kendine yapılan muameleyi çok sevdi,Avrupalılar akın akın anadoluya seferler düzenliyorlar,israilliler doğudan çıkmıyorlar ,amerikalılar incirlikten dağdaki ÖZGÜRLÜK SAVAŞCILARINA taze lokum gibi incir atıp geri dönüyorlardı ,Devletin tüm organlarında bağımsızlığını kazanmak isteyen prangalar taktığımız kürtlere özel muamele,Meclis çatısı altındaki dağdan inen teröristlerin kalem tutanlarına vekillik verilmesi,yedirilmesi,içirilmesi ve hakaretlerinin dinlenmesi,tüm bunları APO gördü ve bundan daha iyi fırsat mekan olamazdı dedi ,çok zekii bu adam VENİ VENİ (geldim,geldim)diye bağıran APO artık nihayetinde VİDİ,VİDİ,VİDİ diyerek olup bitenleri ( gördüm ,gördüm) diye haykırıyordu.
 Ve gelinen son 10 yıl içindeki Türklerin ve Türkiyenin pozisyonu ;

1-KORKAK BİR TÜRK TOPLUMU OLUŞTURULDU: Aman kızdırmayalım PKK ‘yı ellerine silahı alırlarsa bizi vurur bunlar alimallah her ne derlerse yapalım Türk halkına şişştttt sus bakim sen dendi.BİZDE ÖYLE BİR KORKTUKKİ ÖDÜMÜZ PATLADI…

2-AMERİKAN-İSRAİL-TÜRKİYE DOST : Tüm dünyaya bu üç ülkenin dünya barışı için çalıştığı ve ortadoğuya egemen olmaları halinde insanlık için barış geleceği konusu işlendi.
Hiç kimseye Amerika ve İsrail burada bir kürt devleti kuracak ve bu devlet kurulduğunda Türkiyeye ihtiyacı kalmadığında pis bir kağıt mendil gibi Türkiyeyi çöpe atacak denmedi.Petrol kaynaklarının Amerikan yönetimince emilmesine kılıf uydurmak için daha başka nasıl bir neden olabilirki gözden kaçırdıkları bir nokta varki o da diktikleri kılıf attıkları yalana dar gelmiş durumda

3-DİNLER ARASI DİALOG VE BARIŞ : Türk milletine Hristiyan,Yahudi ve Müslüman toplumların bir arada yaşaması gerektiği ve dinler barışı konusu işlendi (Ne olursan ol gel) hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye şarkılar söylememize neden olarak uyutulmaya çalışıldık
Türk Milletini salak sananlar için söylenecek o kadar çok söz varki…

4-DÜNYA ÜZERİNDE EKONOMİK REFORMLARIN YAPILDIĞI GÜÇ GÖSTERİSİ:
Türkiyedeki İktidar , Sığır çobanı kovboyların yardımı ve desteğini almış dört nala Avrupa Birliğine koşarken,topraklarının büyük bir bölümünün Asya kıtasında unutmuş gibiydi, adetlerini, ananelerini, kültürünü,saygısını, sevgisini ve Türk değer yargılarını silmiş evrensel değerler üzerinde varış noktası belli olmayan bir tren gibi hareket ediyordu.Türk milletine sürekli yapılması gerekenleri biz burada olmasaydın bunlar olmazdı der gibi empoze eden hükümet acaba kendisi olmasaydı farklı bir hükümet bu ülkeyi beleşemi satacağını düşünüyor.Türkiyede özelleşmedik devlet kapısı dediğimiz yer kalmadı,taşeron örgütler yardımıyla rant ve gelir sağlayan kapital gücü sağlam ve yüksek iktidar yandaşları köşeyi döndüler dönmesinede şimdide birlikte köşe kapmaca oynuyorlar.Yok olurmu hükümet öyle peşkeş çekermi devlet malını bunlar yalan peki ne doğru ;Satılan devlete ait çakıl parçası bile olsa bu Türk milletini ilgilendirir ve bu ilgi ,bu ülke için şehid olmuş, kan dökmüş canını hiçe saymış vatan evlatlarından ve gazilerimizden gelir.Görülen buzul kitlesinde küçücük Türkiye yazıyor lakin suya batan kısmından koskoca BOP’ yazıyor.Ekonomik olarak şu an süper bir noktadayız diyorlar, diyorlar demelerinede bu kadar özelleşen, satılan taşınır ve taşınmaz şirketler ve mallarının getirileri ve dahada bilinmeyen bir çok gelir kapısı bu paraları gömdükmü yoksa borcumuz vardıda yedikmi..Bu paralar nereye gitti…SATILAN VE ÖZELLEŞEN TÜM ŞİRKET VE MALLARIN PARASINI AMERİKAYA BORÇ VERDİK…inandınızmı ?

5-DÜNYA ÜZERİNDE TÜRKİYE SİYASI PRESTİJ KAZANMIŞŞŞ: Ordular ilk hedefiniz Akdeniz diyen Mustafa kemalin işaret ettiği yerde uçağımız düşürüldü ne oldu sizce hiçbirşey……
Hatayda bir çok insan Suriye mermisi ile yanlışlıkla öldürüldü.ne oldu sizce hiçbirşey……
Mavi Marmara olayında İsrail ilk anda aylarca özür dilemedi ne odluda daha sonra özür ve tazminat çıktı iktidar yahudimi oldu bir anda adamların fikirlerini değiştirdi.Amerikanya geldi ve israile şişşşş fazla tüylerini kabartma ,Türkler senden korkmuş ödlerini patlatmadan projeyi bitirelimmi dedi…
İmralı canisi İmralı adasından Türk devletinin tüm yöneticilerine ben bunu böyle istiyorum demesi yeterli anında hay hay efendim cevabı alıyor..Bu kadar taviz sonunda bakalım başka ne isteyecekler inşallah Portakallı ördek istemez…Ördekler pekin olsun, portakallarda Washington’dan gelsin….pes doğrusu ..
Millet bu olanları uykuda izliyor gibi….Amma bir uyanırsa işte bak ozaman can nasıl tatlı…

6-İKTİDAR YANDAŞLARININ KAZANÇLARI NERDEN GELİYOR ? :
Bu soruyu kendime sormamış kabul ediyorum,Türk milleti medya ordusu halindeki yandaşlara iktidarı reklam filmi gibi geceli gündüzlü izleterek beyin yıkama operasyonuna devam ediyor.Bu medyadaki tv,gazete,dergi aklınıza ne gelirse yansızca dosdoğru yazıyor diğer üç beş çapulcu medyada muhalefet yaparak süreci baltalıyor onlara sakın göz açtırmayın..Basın özgürlüğü işte tam burada devreye giriyor lakin sigortalar atık olduğu için yakmak zorunda kalıyoruz…

7-AVRUPA BİRLİĞİ RÜYASINDAN UYANIŞ VE AKİLLİ ADAMLAR : Avrupa sürekli olarak insan hakları diyerek acaba Türkiyede özerk bir Türk devletimi kurmaya çalışıyor, hayır bence bu olamaz üç beş çapulcu bunu başaramaz, faşist bunlar evrensel global dünya görüşünü benimsemek gerekir milliyetçilik bu millete zarar verir öylemi…İnsan bi kere ırkını,dinini ve soyuna sahip çıkıp devam ettirir…Avrupa atılacak kemiğim yok dedikçe biz olurmu önündeki yalanmış kemiği sen bize ver biz senin salyanla süslenmiş Avrupa kemiğini yemekten onur ve gurur duyarız diyeceğiz….eyyyyy ahali siz bu milleti ne sanıyorsunuz safmı? Yoksa aptalmı ? sizin kada AKİLLİ  adamın içinde tabi bizi biraz salak buluyorsunuzdur…Eğer siz AKİLLİ  iseniz ben aptal olmayı kabul ediyor ve sizin gibilerin yanında salaklık onurdur diyorum..A benimmm kendini AKİLLİ  sanan AYDIN kitlem size ben mum versem gece  önünüzü göremezsiniz…geçin bu akilli hareketleri damat Feritte bir zamanlar akildi şimdi nerde bi soruşturun bakim ? ben göremiyorum…

8-2000 KÜÇÜKBAŞ TERÖRİST KARŞISINDA ACİZ BİR KONUMA DÜŞEN 75 MİLYONLUK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DAHA BAŞKA NELER VEREBİLİR :Türkiye Cumhuriyetinin Cumhuriyetini alırsanız geriye hiçbirşey kalmaz ben Cumhuriyeti olmayan bir Türkiye istemiyorum ya siz istermisiniz ? Cumhuriyetsiz bir Türkiyede kimbilir neler olacak..Din,Dil,Irk,Mezhep daha neler neler hepsi evrensel karmaşık ve kozmo bir görüntü ile birbirine sokularak insanlar ayrılacaklar.
Dağda kendini  Pkk generali sanan Karayılan kurulacak kürt devletinin nüfus sayımı için harekete geçti bile bizdemi sayım yapsak acaba.

İmralı canisinin Türk düşmanlarına kazandırdıkları şimdilik bu kadar gibi görünüyor bekleyin görün daha neler kazanacaklar.İşte APO denen caninin son sözü Türk devletini dize getirdim ve VİCİ….(Yendim)

Sezarın tarihi sözü VENİ- VİDİ-VİCİ ( GELDİM GÖRDÜM-YENDİM) …

TÜRK MİLLETİ OLARAK UTANMALIYIZ,SIKILMALIYIZ,YÜZÜMÜZ KIZARMALI , İKTİDAR VE YANDAŞLARINDA YÜZ OLMALI YÜZ, YÜZE ASTAR ATSAK BU SAATTEN SONRA TUTMAZ…
EN İYİSİMİ BİZ BU YÜZÜ KÖKTEN DEĞİŞTİRELİM…..
ÜLKEMİZİN  PRESTİJİNİ,VATANDAŞLARININ VE ŞEHİDLERİNİN KANINI YERDE BIRAKAN LİDER AMERİKANIN,İSRAİLİN MAŞASI KONUMUNDA HAREKET EDEN KUKLADAN İBARETSE
UYAN TÜRKİYE….

YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE…..