Gönderen Konu: GERÇEK TURANCI KİMMİŞ, KİM TURANCI DEĞİLMİŞ?!(OKUYUVERİN)  (Okunma sayısı 101383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
BUYRUN BAKIN  TURANCILAR HAKKINDA NE BUYURMUŞLAR!!!!UTANMADAN TURANCIYIZ DER DURURLAR...

.........YORUMSUZ AKTARIYORUM...

Türkeş ile  Atsız'i karsi karsiya getiren en büyük düsünce ''kürtler kimdir'' düşüncesidir.

''Şahinlerin Dansi'' Adlı kitapta A.Türkeş bizzat kendi ağzından aşağıdakileri yazmıştır..İnanmayan alır,okur ve görür;

''Atsiz,bu arada Ötüken dergisinde Kürtlere hakaret eden bir yazi yayınladi.Onlarin,adi bir kavim oldugunu,Farslilarin medeniyetsiz kesiminde dahil bulunduklarini yazdı."

Benim Atsız'ın bu görüşüne katılmam mümkün degil.Çünkü benim duşüncelerime aykırı,Ben Kürtler'in gerçekten büyük çoğunluğunun Türk soyundan geldiği kanaatindeyim,Yaptığım arastırmalar,tesbit ettigim belgeler beni bu neticeye götürmüştür.

Haa,birde Türk kökünden gelmeyen bir kısım var,ama cok az bir kısımdır o.Bizim kendi insanımızdır.Yani onları ayrı görmeye de imkan yoktur,Sonra Irkçı bir düşünceye karşıyım,Yani insanlari şu etnik gruptandır,demeyi yanlış bulurum.

Bunda bir yarar da yoktur memleket için Irkçılığa,emperyalizme,daima karsi çıkmışımdır,Bu sebeplerden dolayı Atsız'la aramız açıldı''

KAYNAK/ALINTI:"ŞAHİNLERİN DANSI" İSİMLİ ESER

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Bu yazı sentezcilere kapak olsun!

Kök-Börü Andam ellerine sağlık.

TTK.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Türkeş'in, Atsız Ata'ya olan kıskançlığı ve dönekliğinin tetiklediği suçluluk psikolojisi o derece derindir ki, Atsız Ata uçmağa vardığında Türkeş, hiçbir mazereti olmamasına ve hatta yakın arkadaşları tarafından ısrar edilmesine rağmen, Atsız Ata'nın cenazesine bile katılmamıştır.

Bunlar tarihe, kara bir leke olarak, not edilmiştir.

TTK.

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Türkeş'in, 1969 dan sonra, Türkçülüğe yaptığı ihanet nedeniyle, Türkçülük Hareketi otuz yılı aşkın bir zamandır öksüz ve teşkilatsız olarak bu günlere gelmiştir.

Atsız Ata'nın yanık ruhu, İLTERİŞ eliyle dikilen Türkçülük Bayrağıyla, yeni yeni gülmeye başlamış ve Yüce Tanrı'nın yardımı ve izniyle de  ebediyyen gülecektir.

Bozkurtlar ordusu hazır ve nazır durumda ve Türkçülük Bayrağını taşımanın şerefiyle, Turan'a doğru, emin adımlarla ilerlemektedir.

TTK.

Tardu Kagan

• Ziyaretçi
Türkeş'in, 1969 dan sonra, Türkçülüğe yaptığı ihanet nedeniyle, Türkçülük Hareketi otuz yılı aşkın bir zamandır öksüz ve teşkilatsız olarak bu günlere gelmiştir.

TTK.

Ama bundan sonra böyle gitmeyecektir...Artık,kılıçlar bilenmiş,sadaklar doldurulmuş,kargılar yağıya doğrultulmuştur!

Çevrimdışı Ziya Gökalp

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Hüseyin Nihal Atsız Beğ,Türkçülük-Turancılık ülküsünden hiçbir zaman taviz vermeden ömrünün sonuna kadar savaşmış bir ülkü adamıdır.
En zor şartlar altında dahi bir anlık olsa bile pişman olmamış ve davasından dönmemiştir.Türkçülük bayrağını göndere çekmiştir.
Türkçülüğün-Turancılığın ne olduğunu Atsız Beğ'den öğrenen Türkeş,Türk-İslam sentezine yönelmiş ve görüldüğü gibi kürtleri dahi savunarak Atsız Beğ'i eleştirmiştir.
Kendi beyanatları ortada,bize daha fazla kelam etmek düşmez.

TÜRK IRKÇISI VE ATSIZ BEĞİN ÖĞRENCİSİ OLMAKLA İFTİHAR EDERİZ.
GÖK TANRI TÜRK IRKINI KORUSUN!

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
Türkeş'in iki kitabını okudum.İkisinde de ABD ile iş birliğine gidilmeli Rusya'dan uzak durulmalı ve Türk-İslam sentezini vurgulamış. Türk-İslam sentezinin İslam kısmı var Türk kısmı yok.
Kürtlere bu tür söz söyleyen biri nasıl Türkçü olur bilmiyorum.
Kitaptan alıntı yapan ve bize sunan değerli ağabeyimize teşekkür edrim.
Evet,övünerek söylüyor ve tekrar ediyorum:
Irkçı,Türkçü,Turancıyım...
Ruh ve yürek sağırları anlamazlar ebni..

alper_bozkurd

• Ziyaretçi
Hayatım boyunca siyasete girmedim, siyaset konuşmadım. İşte nedenler yukarıda anlattıklarınız. Siyaset çok farklı bir şey. Yer, zaman, ortam çok önemli.

Çevrimdışı KORKUT07

• Türkçü-Turancı
  • **
merhaba kandaşlarım,
siyaset hiçbir zaman kendi soyunu unutmamaktır.siyasette kendi aslını unutana bir tek söz söylenir,  dönek,
hiçbir zaman kürtler Türk soyundan gelmemiştir.
bende oğlumda hiçbir zaman ilelebet kürtlerle dost olamam,
siyaset ve imkanlar istiyor diye islamcı Türkçülük diye de birşey olamaz, bizim kanımıza uymaz.
biz çöl bedevisi farslı yada bir kürt değiliiz.geldiğimiz yere bakıp ona göre konuşalım,
böyle Türk kürt kardeşliği yapıp ve medyada da Türk islam ılılmlı islam doktrinini yerleştirmeye özen gösterenlere duruşumuzla gereken dersi verelim.

Tanrı TÜRKÜ korusun.

KORKUT

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Hüseyin Nihal Atsız Beğ,Türkçülük-Turancılık ülküsünden hiçbir zaman taviz vermeden ömrünün sonuna kadar savaşmış bir ülkü adamıdır.
En zor şartlar altında dahi bir anlık olsa bile pişman olmamış ve davasından dönmemiştir.Türkçülük bayrağını göndere çekmiştir.
Türkçülüğün-Turancılığın ne olduğunu Atsız Beğ'den öğrenen Türkeş,Türk-İslam sentezine yönelmiş ve görüldüğü gibi kürtleri dahi savunarak Atsız Beğ'i eleştirmiştir.
Kendi beyanatları ortada,bize daha fazla kelam etmek düşmez.

TÜRK IRKÇISI VE ATSIZ BEĞİN ÖĞRENCİSİ OLMAKLA İFTİHAR EDERİZ.
GÖK TANRI TÜRK IRKINI KORUSUN!

Sayın Ziya GÖKALP kardeşim gerçekten çok iyi bir ileti yazmışsın.Tebrik ederim.Esen kal.

TTK.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.