Gönderen Konu: GÖKBÖRÜ Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği Resmen Kurulmuştur!  (Okunma sayısı 33374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Bir kaç aydan beri kuruluş çalışmaları devam eden Gökbörü Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği'nin resmi kuruluşu, bu gün itibariyle, gerçekleşmiştir.

Derneğimiz, Türkçü camiaya ve Büyük Türk Milletine hayırlı, uğurlu ve kutlu olsun!

Türk Milletine yapacağımız hizmetlerimizde Tanrı yardımcımız olsun.

Gök Tanrı utandırmasın!

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Derneğimizin adını, daha önceden, Gökbörü Milliyetçi-Turancı Düşünce ve  Eğitim Derneği olarak duyurmuştuk.
Ancak resmi başvuru için Ankara Valiliğine gittiğimizde, ilgili birim görevlileri, dernekler kanununun; milli, milliyetçi, millet kelimelerinin ve bunları çağrıştıran ulus, ulusal, ulusalcı vb. gibi kelimelerin de dernek ad ve ünvanında yer alamayacağını bildirmeleri üzerine, zorunlu olarak, derneğimizin adından "Milliyetçi" ibaresi de çıkartıldı.
Türk kanunları böyle emrediyorsa bizlerin de, kanunlarımızı sorgulamadan, bunlara uyması gereklidir.
Son haliyle Derneğimizin adı:

GÖKBÖRÜ Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği

olarak sicil kaydı yapılmıştır.

Ancak kanun derneklerin kuruluşundan bir yıl sonra dilediği ismi alabilmesine imkan tanımaktadır.
Tanrı kısmet ederse, bir yılın sonunda, derneğimizin adını:
GÖKBÖRÜ Türkçü-Turancı Düşünce ve Eğitim Derneği
olarak tescil ettirebileceğiz.

Geç olsun, güç olmasın!

Derneğimizin kuruluş tescili ve alındı belgesi aşağıya eklenmiştir.

Değerli Gökbörüler!
Şimdi sıra; bütün yurdu karış karış dolaşarak derneğimizin, olabilecek her yerde, şubelerini açıp Türkçülük Ülküsünü Türk Milletinin gündemine sokmaya gelmiştir.
Haydi Türkçüler!
Artık görev alma ve ellerimizi taşın altına sokarak, Türkçülük Bayrağını layık olduğu en yüksek burçlara çekme zamanıdır!

Bu kutlu uğraşta; Tanrı yardımcımız olsun ve utandırmasın!

TTK.

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Tanrıya sonsuz şükürler...
Türkçülük adına yapılan böylesine önemli girişime öncülük eden kandaşlarımı kutlarım.
Hayırlı ve uğurlu olsun.
Derneğimizin yarının Türkiyesine mührünü vuracak bir yer tutacağına bütün kalbimle inanıyorum.
Tanrı utandırmasın.
Kutlu olsun!
Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı Ali Talip Çatalyürek

• Türkçü-Turancı

Kutlu Olsun !

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!

Türk ırkına kutlu olsun!

Bu kutsal davada ve bu yolda Tanrı bizi utandırmasın.

Türk Irkı Sağ Olsun!
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı Kocakurt

• Yeni Üye
  • *
Türkçülük adına gurur verici bir gelişme. Bu müspet girişime önayak olanlar sağ olsunlar.
Başarılı olunacağına dair inancım tamdır.
Ne mutlu bizlere ki Türkçü bir teşkilatı görmek nasip oldu.
Tanrı yolunuzu açık etsin.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Gelecek için Türkçülük Ülküsünü en yükseğe çıkaracak derneğimizin kuruluşu kutlu Olsun! Tüm emeği geçen kandaşlarıma teşekkürler.TTK
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Bu gün Türkçülerin kutlu günüdür.Pek kıymetli ağabeylerimizin uğraşlarının karşılığını vermeliyiz.Ankara,İstanbul,İzmir,Kayseri v.b tüm İllerimizde aktif arkadaşlarımıza büyük iş düşüyor.

Biz birileri gibi sanal dan öten,Türkçülerin beyinlerini boş kelimelerle dolduran sözde Türkçüler değiliz.Biz Özde Türkçüyüz !

Kutlu Derneğimiz tüm Gökbörü'lere tüm Bozkurtlara hayırlı,uğurlu olsun.Türkçü camia umarım kıymetini bilir.

Tanrı Türk'ü Korusun !

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Bu gün 25 Nisan 2011.
Kurt başlı sancak, Dünya Türklüğünün milli kıblesi, Ankara'dan dalgalanmaya başlamıştır.
Bu sancak, yüreği Türklük aşkıyla dolu, Türk çocuklarının ellerinde,  yurdun dört bir köşesine, dalga dalga yayılacak ve yarının Milliyetçi Büyük Türkiye'sini kuracak ve yönetecek Türkçü kadrolar yetiştirmek üzere işe koyulacaklardır.
Artık söz bitmiş; ete, kemiğe bürünmüş, Türkçülüğün gereklerinin yapılması zamanı gelmiştir.
Bu kutlu davanın görevlisi olmak, damarında Türk kanı taşıyan herkesin; taşıdığı kanına, tarihine ve atalarına olan sorumluluğunun gereğidir.

GÖKBÖRÜ Türkçü Teşkilatımız hepimize, bütün Türk Dünyasına, hayırlı ve kutlu olsun.
Bu uğurda her fedakarlığı, Türklüğe karşı ibadet şevkiyle, yapan ve yapacak olan bütün soydaşlarımıza Tanrı kut versin.
Türkçülük davamız hak, başarımız mutlaktır.
İtler havlasa da, çakallar ürüse de, maymunlar; görmese, bilmese, duymasa da, angutlar ve mankurtlar anlamasa da Türklüğün ateşten iradesi demir dağları eritmeye, her daim, muktedirdir.
Türk doğmak ve Türklüğe hizmet etmekten daha büyük şeref olur mu?
Kutlu olsun!

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...

Saygılarımla.

Çağrıbey

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Gökbörü Turancı Düşünce Derneği'nin kuruluşu, hem Türkçülere hem de Yüce Türk Milleti'ne kutlu olsun. Dilerim ki; Ulu Tanrı çıktığımız bu zorlu yolda bizleri utandırmasın.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!