Gönderen Konu: HARITA´DA TÜRKLER  (Okunma sayısı 21615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
Ynt: HARITA´DA TÜRKLER
« Yanıtla #40 : 14 Kasım 2007 »

keşke mübadele şansımız olsa da
burdaki kürdofillerle sentezcileri göndersek
o kardeşlerimiz de gelip burada onların haklarıyla yaşasalar
inanın o hakları onlar hakediyolar..
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #41 : 18 Kasım 2007 »
Anda, güzel çalışman için çok sağol, eline sağlık.

Ancak Avrupa'daki "Türkler"in önemli bir bölümü kürt ve diğer gayri-Türkler'den oluşmaktadır.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #42 : 18 Kasım 2007 »

Ancak Avrupa'daki "Türkler"in önemli bir bölümü kürt ve diğer gayri-Türkler'den oluşmaktadır.
bu kanıya nerden ve nasıl vardığınızı anlayamadım sayın tiginnoyan anda..
eğer almanyadaki yaklaşık 3 milyon gurbetçi vatandaşımızdan bahsediyosan, bence bunların ancak yüzde 25 i nin gayri Türk olma olasılığı var.
yani benim izlenimim ve tahminim bu.
sonuçta bende çoğunuz gibi oraya gidip yaşamadım
orda bulunmadım
ama çevremizden gördüğümüz kadarıyla bunu söyledim
sonuçta zamanında oraya çalışmak için gidenler Türkiyenin sadece doğu ve güneydoğusundan gitmediler
her yerinden gidildi.
yani demek istediğim o senin tahminin , bu da benim tahminim
derinlemesine bir inceleme olmadığı sürece ve sayısal kesin verilere dayanmadığı sürece tam kararı vermemiz mümkün değil
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #43 : 18 Kasım 2007 »
Anda, güzel çalışman için çok sağol, eline sağlık.

Yanlış düşünüyorsun anda.Büyük bir bölüm kürt falan değildir.Kürtlerin çoğu zaten sığınma talebi ile gelmiş ve Avrupa vatandaşı olmuşlardır.Çok az miktarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı kürt bulunmaktadır.Diğer etnik döküntülerin sayısıda çok değildir.Bunların çok görünmesinin nedeni buranın yerlisi gibi yaşamaya gayret göstermeleridir.Türk kendini göstermez ve yeterli parayı kazanıp dönmek düşüncesindedir.Dönerciler,gazeteciler vs. bu kürtlere aittir.Dönmeyi düşünmedikleri için kalıcı işler yaparlar.Her girdiğiniz karakafalının dükkanı kürtlerindir(%90) ve bu onları çok gösterir.Türklerin çoğu fabrikalarda çalışır(buradada fabrikalarda torpil olayı vardır ve tanıdıklarını işe aldırabilirsin).Emekli olan çoğu Türk yurduna döner.Hemde eskiden yaşadığı şehire falan değil direk köylerine yerleşirler.

Örneğin;Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi Avrupa'ya en çok göç veren Türk ilçelerindendir(bundaki en büyük sebep toprağın verimsizliği ve su yokluğudur).Öyle ki,42.500 olan ilçe nüfusu yaz döneminde gurbetçilerle beraber 120.000 dolaylarına çıkar.Şereflikoçhisar'ın köylerine(özellikle kışın) gittiğinizde gördüğünüz tablo şu olacaktır: yıllarca gurbet elde çalışan gurbetçiler,o köylerin sakinleridirler ya tarla ekmişlerdir(ki en fazla 1'e 3 alırlar) ya da mandıracılık yaparlar (ki sütün litresi geçen sene 15 kuruştan satılıyordu) yani para kazanmadıkları halde memleketlerinde yaşarlar.Bunlar geçmişin ''Almancılar''ıdır.

Demem o ki; Türkler azınlık değildirler Avrupa'da ama sessiz yaşamaktadırlar.Almanya'da yeterli lobi çalışmalarımızın olmaması vs. ise hep bu yurda dönme tutkusundandır.Kürt bangır bangır eylem yapar,ermeni soykırımını kabul ettirir ama bizim Türk soylu vatandaşımız ''Bir an önce sılama dönsem'' diye gün sayar.Olay bundan ibarettir.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #44 : 18 Kasım 2007 »
Bilgilendirmeniz için sağolun anda.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #45 : 18 Kasım 2007 »
Yurt dışında yaşayan TÜRK SOYLULAR için söylenenler biraz gerçeği yansıtmamaktadır, benim ailemin yarısı yurt dışında fakat burdaki çoğu insandan daha TÜRKÇÜ ve asla değişime uğramadan olduğu gibi kalanlardan.
Kendi fikri bazı değerlerden yoksun ve hasret olduklarından daha biözlemle yaklaşıp bozulmamaya çalışıyorlar.
İstemi arkadaşımızında dediği gibi akılları burdadır, VATAN' larından ve çoğuda köylerine döner.