Gönderen Konu: IHANETIN DÖNÜM NOKTASI BES KASIM  (Okunma sayısı 10462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Biraz önce biten Tayyip Erdoğan-Bush görüşmesi tahminleri doğru çıkarttı.

Dağ fare doğurmuştur.

Değişen hiç bir şey yok! Kaybedilen zamandan başka.

BUSH: PKK ORTAK DÜŞMANIMIZ

ABD Başkanı Bush'un, PKK'nın hem ABD hem de Irak için de ortak düşman olduğunu söyledi.

Zaten önceden de söylüyorlardı. Evet, sadece söylüyorlardı...

ERDOĞAN: LOJİSTİK DESTEKLERİ KESİLECEK

Başbakan Erdoğan, PKK'nın lojistik desteğinin kesilmesi konusunda anlaştıklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı Bush'la görüşmesinde, 17 Ekim tarihinde TBMM'nin, Hükümete sınır ötesi operasyon görevlendirmesi yaptığını, böyle bir operasyon gerçekleştirilirse bunun tamamiyle terör örgütü PKK'ya yönelik olacağını, asla sivilleri kapsamayacağını söyledi. Erdoğan, terör örgütü PKK'ya yönelik mücadelede, Türk ve Amerikan Genelkurmayları arasında ortak çalışma gerçekleştirileceğini belirtti.

Dağ fare doğurmuştur.
Zaten kar-kış da baştırdı.
Milletin gazı alınıp, tnasiyonu da düşürülmüştü.
Hepimize geçmiş olsun.

Ne diyelim! Birileri için işler: Vatan millet Sakarya, kıvrım kıvrım akarya, gibi bir şey...

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...

Saygılarımla.

Çağrıbey

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: IHANETIN DÖNÜM NOKTASI BES KASIM
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2007 »
Serefsiz busch ile,serefsiz tayyibin,her sözünü tersinden anlamakta fayda var,mesela ilki pkk ,ortak düsmanimizdir diyorsa,ortak dostumuz,demek istemistir,ikincisi,tezkereyi cikardik,kullanacagiz demisse,asla kullanmayacagiz,demek istedigini,beynimize yerlestirmeliyiz,iki serefsiz,ahbap cavus misali,hasret giderip,eyalet sisteminin,ayrintilarini görüsmüslerdir Bu bas ,basimizda oldugu sürece,daha cok sehit veririz,analarimiz aglar,biz aglariz,vatan aglar TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2007 »
Değerli kardeşlerim şahsım adına bundan farklı bir şey beklemiyordum.
2002 seçimlerinde güneydoğudan dtp nin hemen her ilden aldığı %50'nin üzerindeki oy oranı, 2007 seçimlerinde blok halinde akp.ye geçmiştir.kürtler haliyle dtplilerin meclise girse bile çok fazla söz hakkı olmayacağını anladı; onun yerine en az onlar kadar kürtleri savunacak akp ye kaydılar. Bazı aklı evveller akp nin oraya elektrik,su,yol vs. götürdüğünü söyleyecektir. Olabilir. Ama bence en önemlisi oraya asker götürmemiştir asker. Ki bugün giden askeri ise operasyon için oyalamıştır. Motun Yabgu kardeşimin dediği gibi bu baş baştayken daha çok şehit veririz. Saygılarımla

Çevrimdışı KENAN KALAK

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2007 »
Yüce Türk Milletinin nasıl uyutulduğu bir daha ortaya çıkmıştır Başbakan Erdoğan ile George busch görüşmesinden ne çıktı yalınızca askeri istibarat iş birliği Başbaka belki görüşmede pkk kamları ,gelir kaynakları lojisti destekleri iletmiş olabilir fakat ortak yapılan basın açıklamasında George busch yalınızca askeri istibarattan söz etmiştir diğer konuların teyitini yapmamaıştır.Biz bu sonucun böyle çıkacağını biliyordu daha önceki mesajımdada sınırötesi bir operasyonun yapılamıyacağını belirtmiştim sanki bana pkk siyasal bir zemine kaydırıldığı gibi bir his geliyor abd ortak düşman diyor kendi subayları pkk kamplarında askeri eğitim veriyorlar yahu bu nasıl bir iş sonra biz bu ülkeye dost müttefik ülke diyoruz ben anlamıyorum siz anladıysanız banada anlatıverin.ESEN KALIN

Çevrimdışı Başkan Denktaş

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Bir Aşktır TÜRKÇÜLÜK.
« Yanıtla #14 : 06 Kasım 2007 »
Motun Yabgu kandaşım çok yerinde ve güzel bir ileti teşekkür ederim.

Birilerinin ayağına dilenmeye gidenler zamanı geldiğinde Türkçülerin ayaklarına kapanıp dilenecekler fakat bu sefer ihanetlerinin cezalerından kurtulamayacaklar

SARAYLARDA SÜREMEM DAĞLARDA SÜRDÜĞÜMÜ,BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ.
KIBRIS TÜRKÜNDÜR

TENYASIZ BİR TÜRKİYE.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #15 : 06 Kasım 2007 »
Sınırötesi  harekat bir başka bahara...

Akl-ı selim olan herkes, 5 Kasım'da yapılan Erdoğan-Bush görüşmesinden bir şey çıkmayacağını, zaten bilmekteydi.
Başbakan(!) eşbaşkanı olduğu BOP'un işleyiş ve gidişini aksatacak herhangi bir girişime tevessül etmeyecektir, elbette.

Türkiyenin sınırötesi harekatı demek, ABD nin bölge coğrafyası üzerinde kurmayı tasarladığı Şii Arap, Sünni Arap ve kürdistan devletleri planının tersine dönmesi demektir.
Zira Türkiyenin 1. Dünya Savaşı sonrasında Irak'la ilgili imzalanan antlaşmalarla Musul Eyaleti üzerinde hakları saklı tutulmaktadır.
Bu haklarımızı, basiretsiz iktidarlar eliyle bırakın kullanmayı, neredeyse tamamen ortadan kaldırdık.

İktidarı işgal eden akp nin Türkiyenin varlığına, birliğine ve güvenliğine yönelik gelişmelere karşı takındığı tavrının tek bir adı vardır : İHANET...

İktidar Türk Milletine ihanet etmekte, kandırmakta ve oyalamaktadır.

Varsayalım ki Erdoğan-Bush görüşmesinden tezkereyi kullanmaya dair bir imkan doğmuş olsun. Sınırötesi harekat yine yapılamayacaktı. Zira bölgede ağır kış şartları başlamış, pkk eşkiyaları daha güvenli bölgelere doğru, ki İran'a doğru çekildiği söylentileri var, çekilerek kendisini güvenlik altına almıştır.

Hükümetin sınırötesi ile ilgili gelişmelerde sergilediği tavır adeta, naklen yayın futbol müsabakası gibi.
Her şeyimiz ulu orta, pkk bütün ayrıntıları takip edebiliyor.

İsrail gerek Lübnan'a ve gerekse Filistin yerleşim birimlerine bir operasyon yapacağı zaman, kimsenin ruhu bile duymuyor. Birde başmışsınız ki, gece yarısı, binmiş tepelerine.

Türkiyedeki gelişmeler tam bir komedi.
Geldik, geliyoruz, geleceğiz türünden sözlerle, adeta pkk lılara aman kaçın mesajı iletilir gibi.

Türkiyenin bu tavrı ünlü karikatür dergilerine malzeme oldu.

Galiba Türkiyenin sınırötesi operasyon yapması için pkk nın gelip ordu karargahlarımızı basmaya yeltenmesi ya da daha yüzlerce Mehmedimizin kanının akması gerekiyor.

Türk Milleti akp ye oy verirken bunları hiç hesaba katmamış, uyarı görevi yapanları ya hiç duymamış, ya hayalperestlikle suçlamış ya da işine gelmediği için bile bile böyle bir tercih yapmıştır.

İhanete çanak tutanlar, ihanetten yakınma hakkına sahip değildir.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2007 »
Zira Türkiyenin 1. Dünya Savaşı sonrasında Irak'la ilgili imzalanan antlaşmalarla Musul Eyaleti üzerinde hakları saklı tutulmaktadır.

Değerli kardeşlerim;
Geçen gün bu olaylara pasif kalmamız neticesinde uzun uzun düşündüm. Olaylara birde ters açıdan bakmak ihtiyacı hissettim. Belki deli saçması gibi gelebilir; ki verdiğimiz kayıpları düşündüğümde 'yok canım'dedim kendimce. Buraya yazmamın amacı sizlerinde buradan yola çıkarak, farklı stratejiler üreterek, olayın iç boyutunu biraz daha deşmek. Bunları o anki ruh halimle düşündüğümü ısrarla belirtiyorum. Aklımdan şunlar geçti:
abd.nin  ırak'a girmek için 11 eylül olaylarını kendilerinin gerçekleştirdiği konusunda hemfikiriz sanırım.
Buradan hareketle Üçoklu Börü kardeşimden alıntı yaptığım yukarıdaki cümleyi gözönüne aldığımızda pkk olaylarıyla ilgili dünya döndükçe varolası devletimizin bir projesi olduğunu düşündüm. Şöyle ki uluslararası kamuoyunda Musul ve Kerkük üzerindeki haklarımızı kullandırmamak için yapılan baskılara karşı bizim de tıpkı abd gibi 'geçerli bir sebebimiz var' diyebilmek için kendimiz üretmiş olabiliriz diye bir düşünce geçti. Sizlerden ricam sapla samanı karıştırmadan (kendi ülkem için hiçbir zaman kötü bir sıfat düşünmem) yazdıklarımın bir anlık düşünce olduğunu anlayarak stratejiler geliştirmeniz. Çünkü bu olaylardaki pasifliğimizi başka türlü aklım almıyor. Saygılarımla 

Çevrimdışı YANLIZ KURT(2)

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 06 Kasım 2007 »
metesaltuk kardeşimiz demiş ki :
"abd.nin  ırak'a girmek için 11 eylül olaylarını kendilerinin gerçekleştirdiği konusunda hemfikiriz sanırım.
Buradan hareketle Üçoklu Börü kardeşimden alıntı yaptığım yukarıdaki cümleyi gözönüne aldığımızda pkk olaylarıyla ilgili dünya döndükçe varolası devletimizin bir projesi olduğunu düşündüm. Şöyle ki uluslararası kamuoyunda Musul ve Kerkük üzerindeki haklarımızı kullandırmamak için yapılan baskılara karşı bizim de tıpkı abd gibi 'geçerli bir sebebimiz var' diyebilmek için kendimiz üretmiş olabiliriz diye bir düşünce geçti. Sizlerden ricam sapla samanı karıştırmadan (kendi ülkem için hiçbir zaman kötü bir sıfat düşünmem) yazdıklarımın bir anlık düşünce olduğunu anlayarak stratejiler geliştirmeniz. Çünkü bu olaylardaki pasifliğimizi başka türlü aklım almıyor. Saygılarımla  "
ben şahsen abd nin böyle bir operasyon yapmak için bu kadar kendi vatandaşını öldürebileceğini düşünmüyorum.
zira abd şu an turkiyeye sorgusuz sualsiz operasyon yapsa kim ne diyecek ki?
dünyanın başına eşkiya kesilmiş
bu yüzden böyle bir şey yapmasına gerek yok operasyon yapması için..
ama bu bir mana oldu dersek doğru
böyle bir mana bekliyordu
ne kadar az ses, o kadar az gürültü sonuçta..
.
bu arada senin ne demek istediğini anladım aslında
yanlış bir şeyi özellikle kendi kendimize zarar vermeyi düşünemeyiz hiç birimiz
bu neye benzer biliyomusunuz?
okulda arkadaşlarıyla kavga etmiş, dayak yemiş fakat hiç bi yerinde yara bere olmayan bi çocuğun, kendi mağduriyetini gidermek ve şikayet edeceği kimseleri inandırmak için kendi kendine vücudunun bi yerine zarar vermek gibi bişey..
bizim böyle bir şeye ihtiyacımız yok zaten
manaysa, manamız hazır zaten
bizim evlatlarımız ölmüş
bir evladımızın bir damla kanı için yapsak yine de yeridir.
Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 06 Kasım 2007 »
Değerli kardeşim Motun Yabgu
Düşüncelerimi anlayabilmişsin. Demem o ki bütün dünya bugün nasıl ki sözde soykırım olayında objektif davranmayıp Yüce Başbuğ Attila'dan beri süregelen TÜRK hazımsızlığıyla bizi haksız görmesi gibi; sözünü ettiğimiz Musul olaylarında da karşı tarafımızda duracaktır. İşte bu noktada(sizin verdiğiniz öğrenci örneğinde olduğu gibi) bize bu tür olaylar sonunda inandırıcılık gerekli gibi bir düşünce geçti aklımdan. Yoksa biz Türk'lerin hiçbir hileye ihtiyacı yoktur. Ama madem ki dünya düzeni bu şekilde işliyor uluslararası kamuoyuna kendimizi anlatabilecek bir olay cereyan etmeli. Takdir edersin ki günümüzde 'Musul benim hakkım' diyerek K.Irak'a girmemize herkes karşı çıkar. K.Irak'taki kürtler Türkiye'yi istiyor başlıklı haberde haklarımız yazılı. Ama ben bu haliyle bize 'Ayıp etmişiz,Musul sizin hakkınızmış, buyrun artık sizin' diyeceklerini sanmıyorum. Saygılarımla

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 06 Kasım 2007 »
Mesaj başında Yalnız Kurt (2) kardeşim yerine Motun Yabgu kardeşimi yazmışım kendisinden özür dilerim. Saygılarımla