Gönderen Konu: EVRENSEL TURAN PLATFORMUNDA "TÜRKİYE" ÇALIŞMASI  (Okunma sayısı 17093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kültigin

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: EVRENSEL TURAN PLATFORMUNDA "TÜRKİYE" ÇALIŞMASI
« Yanıtla #20 : 15 Haziran 2007 »
BU OLUŞUM İÇİNDE YARDIMDA BULUNACAK TÜM IRKDAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM.

TANRI TÜRK'Ü VE BU KUTSAL SAVAŞÇILARINI KORUSUN.
UZE TENRİ BASMASAR ASRA YİR TELİN MESER TÜRK BUDUN İLİNİN,TORUNUN KIM ARTATİ!

HEJ Turán. HEJ Bájtarsak. HEJ Turániakat!!!

İLTERİŞ İSTANBUL

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
Sayin Kök-Börü;
Belirtmis oldugunuz gibi Türkcülük bizde,Turanciliktan sonra geliyor ve banada sorulsa sizin aksinize Türkcüyüm derim.Turancilik bizde daha cok Türkcülükle özdeslesmistir ve bizim Türkcülügümüz Turan´i Türk illeri ile sinirlamistir.Bunda Türkcülügün ve Turanciligin ülkemizdeki gelisimide cok önemlidir.Turancilik denildigi zaman cogu Türk´ün aklina sadece Orta Asya ve diger Türk illeri gelir.Bunun sebebi maalesef ki dindir.Müslüman olmayan Turanlilar bizler tarafindan ne yazikki dislanmislardir.Bunda 600 yili askin egemen olan Osmanli kültürü ve bunun sayesinde yerlesen islam inancinin etkisi büyük olmustur.Atsiz Ata Macar kardeslerimize bir siir yazarak tabulari yikmaya calismis ama;basarili olmusmudur orasi bilinmez.Biz özkardeslerimiz olan Orta Asya´dan bile uzaklasmaya calisirken(bunu basiretsiz hükümetlere söylüyorum),diger Turanli kardeslerimizle kaynasmak gercekten zor olacaktir diye düsünüyorum.Ayni dili konustugumuz,ayni dini paylastigimiz(bunu özellikle islamci akpye adlediyorum) Dogu Türkistan´li kardeslerimize sirt cevirip cine yaranmaya calisan hükümetlerimiz bizim yüce Turan ülkümüzü asla anlamayacaklardir.Ben inanmaktayim ki;Türkcülük kaliplari icerisinde cizdigimiz Turan haritasi bir gün gercek olursa diger Turanli kardeslerimizde muhakkak ki bizlere katilacaklardir.En basta büyük Turan´a yani Macar kardeslerimiz,Finli kardeslerimizle beraber ulasmak istiyorsak,ülkemizde kök salan dinciligin kökünü kazimamiz ve bütün milletimizi bilinclendirmemiz lazim.Üzülerek söylüyorum ki,maalesef milletimiz siyaseti hala din capinda düsünüyor.Bunu yendigimiz gün bütün Turanli kardeslerimizle birlik olmamiz isten bile degildilr.

Esenlikler...

istemi anda,
iletinize teşekkürler, bende size katılıyorum.

TTK!
Bir ayağı okyanusta, Öbür ayağı Hazar'da olan dev,
Mete Han'ın ta kendisiydi. Çin duvarında yankılanan ses
Onun askerinin sesiydi:
Üze tengri temür çıda, oklar birle bir bulut,
Başbuğumuz Tanrıkut'tur Tanrıkut'tur Tanrıkut !

Çevrimdışı Akıncı Beyi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: EVRENSEL TURAN PLATFORMUNDA "TÜRKİYE" ÇALIŞMASI
« Yanıtla #22 : 02 Ağustos 2007 »
Turan konulu forum için her tür yardıma hazırım..

Esenlikler dilerim

Çevrimdışı GÖK BÖRTECİNE

• Yeni Üye
  • *
  • TURAN'I BEKLİYOR,KIZIL ELMA'YI DÜŞLÜYOR...
Bu konuda http****** adresi oldukça iyi durumda andalar..Hemen hemen ingilizcenin yanında diğer Türk lehçelerinin her biri için forum bölümü mevcut,bilgilerinize...

Farklı sitelerin adreslerini Otağımızda yayınlamayın.

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
  Andalar,eğer yöneticilerinde izni varsa bu siteyi gezmenizi öneriyorum ; *****  Bildiğim kadarıyla Azerbaycan Türkü bir kandaşımızın otağı.
  Bu otağımızı da önerdiğim otağ gibi tüm Turan coğrafyasına yayabilmek için neler yapabiliriz?Bence bunu tartışalım ve işe  koyulalım.Bana göre en önemli unsurlardan biri dil.Rusça,ingilizce ve diğer Türkçe lehçelerini bilen daha çok kişiye ihtiyacımız var.Esenlikler.T.T.K.

Verdiğiniz sitede Fettoşçular ve Türkiye Türk'ü düşmanı aptal Kazaklar cirit atmaktadır.Dolayısıyla önerilecek bir site değildir.
Türkçüleri-Turancıları HunTürk Otağına bekliyoruz.
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı Akhal Teke

• Türkçü-Turancı
  • **
Eline sağlık soydaşım..Diğer kardeşlerimizin otağlarındada varlığımızı gösterelim onlarada buralardan bahsedelimki yanlız olmadıklarını anlasınlar.
Türkler, Türkçülük ile güçlenecek, kurtulacak, ilerleyecek, yükselecektir.  -Hüseyin Nihal Atsız-

Çevrimdışı SAVAŞAN TÜRKÇÜ IRKÇI

• Yeni Üye
  • *
EVET IRKDAŞLAR OTAĞIMIZDA TÜRKÇE DİLİMİZİN DIŞINDA DİĞER DİLLERİN OLMASI HEM BİZİM AÇIMIZDAN HEM DE BAŞKALARI AÇISINDAN BÜYÜK YARAR SAĞLAYABİLİR BÖYLECE DİLİMİZİ GELİŞTİRİZ VE ZENGİNLEŞTİRMİŞ OLURUZ AYRICA DİĞER DİLLER OLUŞUMUYLA BAŞKA ÜLKEDEN ZİYARETÇİLER OTAĞIMIZA KATILABİLİR
GÜCÜMÜZÜ TÜM DÜNYAYA GÖSTERMEMİZ LAZIM
TÜRK'ÜZ TÜRKÇÜ'YÜZ ATATÜRKÇÜ'YÜZ BAŞBUĞUMUZ ATATÜRK YOL GÖSTERİCİMİZ NİHAL ATSIZ
ULU GÖKTANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN