Gönderen Konu: Türkiye Afyona ağlıyor  (Okunma sayısı 6587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OrkanBey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATAM Türküm,övünüyorum ve izinden yürüyorum
Ynt: Türkiye Afyona ağlıyor
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2012 »
   Motun Yabgu andasimin paylastigi, Emin Cölasan yazisi aslinda bizim coktandir bilip de otagimizda tartistigimiz konularin resmi kaniti niteligindedir bence.

Bu olay meydana geldikten sonra ki aciklamalar beni hic bir zaman tatmin etmemis, askerlikte ögrendiklerim buna mani olmustu.Kuskularim da bu yaziyla anlam kazanmis oldu.

Amerikan analari aglamasin diye, Türk analarinin aglamasina müsade eden zihniyet, bir gün mutlaka cezasini cekeceklerdir !

Güzel memleketimin, güzel sehri Izmir' den beni duygulandiran bir Yilmaz Özdil yazisindan kisa bir alintiyi sizle paylasmak istiyorum;

-------------------------------- :-X -------------------------------------------------------------------------

En başta Kara Fatma, İzmir’e giren kahramanlarımız çok şaşırmış, gözlerine inanamamışlardı. Bütün şehir ay-yıldızlı bayraklarla donatılmış, âdeta “gelincik tarlası”na dönmüştü. Ne var bunda şaşılacak derseniz... İşgal edilir edilmez, evler didik didik aranmış, bütün bayraklara süngü’yle el konulmuş, ibreti alem için sokaklarda yakılmıştı. E şimdi bu kadar bayrak nerden çıkmıştı?

*

Vaziyet kısa süre sonra anlaşıldı. Yokluk, sefalet içinde yaşayan İzmirli kadınlar, bütün eşyalarını yok pahasına satmış, kırmızı perdelerini, kırmızı masa örtülerini saklamış, asla satmamış, yarıdan keserek, beyaz perdeler, beyaz masa örtüleriyle değiş tokuş etmiş, sabırla o gece’yi beklemişti...
O gece, 8 Eylül 1922’ydi.
Çıkardılar sandıklardan...
Kırmızı’nın üstüne beyaz ay-yıldız’ı diktiler. Denizi kız, kızı deniz kokan İzmir’in, kadınlarının bayrağıydı onlar.

*

(Kutsal emanet’tir...

*

Ve, neymiş efendim, genelge filan varmış, bayrak töreni yapılmayacakmış falan.

*

Bak arkadaş...
Necdet bey’e kilim hediye etmeye, lokum ikram etmeye benzemez bu iş.... Görürsün bugün Kara Fatma’nın İzmir’ini, ak mı kara mı!

----------------------------------------- :-X ---------------------------------------------------------------------------------
     Isgal edildigi gün Kurtulus mücadelesine baslanilan ve son düsmanini da bu sulara yollayan tarihteki tek sehir ! Izmir !

Umarim Milli Mücadelemizde memleketimin her kahraman sehrinde yasanan bu gercek kahramanliklar, bize önder olur!
Alma Türk'ün AHINI
Cikar elbet bir gün ACISI
SABIR nedir en iyi biz biliriz
Kalmaz yerde hicbirimizin asil KANI

Çevrimdışı İl Bilge Ayzıt

• TANRI !
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 10 Eylül 2012 »
SABOTAJ !
TÜRKÇE konuşulan, TÜRK'e yurtluk etmiş olan yerleri kıyamete kadar TÜRK'ün hükmü altında bırak !

Çevrimdışı İl Bilge Ayzıt

• TANRI !
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2012 »

AFYON FACİASININ ŞEHİTLERİ MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI..
RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN !

Başın Sağolsun - Bedri Naim ( Erzurum )
Başın Sağolsun - Murat Döğer ( Kırıkkale )
Başın Sağolsun - Hüseyin Apaydın ( Balıkesir )
Başın Sağolsun - Cüneyt Akkuş ( Ordu )
Başın Sağolsun - Ayhan Kurtsu ( Kastamonu )
Başın Sağolsun - Kadir Aydın ( Aksaray )
Başın Sağolsun - Fatih Şalgam ( Kastamonu )
Başın Sağolsun - Bayram Uluer ( Çorum )
Başın Sağolsun - Burak Kaplan ( Çorum )
Başın Sağolsun - Emrah Aral ( Manisa )
Başın Sağolsun - Emrah Kartal ( Zonguldak )
Başın Sağolsun - Hayri Kaya ( Gaziantep )
Başın Sağolsun - Emre Yıldırım ( Nevşehir )
Başın Sağolsun - Emrah Sandalcı ( Kırıkkale )
Başın Sağolsun - Mehmet Emre Özer ( Gaziantep )
Başın Sağolsun - Hüseyin Gökhan Eriç ( Isparta )
Başın Sağolsun - Tolga Taşdan ( Tokat )
Başın Sağolsun - Ahmet Tosun ( Adana )
Başın Sağolsun - Burak Umut Gedik ( Erzincan )
Başın Sağolsun - Onur Fikret Gülger ( Trabzon )
Başın Sağolsun - Macit Coşkun ( Zonguldak )
Başın Sağolsun - Barış Öztürk ( Eskişehir )
Başın Sağolsun - Mehmet Emin Çuğun ( Iğdır )
Başın Sağolsun - Abdullah Tokgöz ( Yozgat )
Başın Sağolsun - Faruk Ergeç ( Ankara )

TÜRKÇE konuşulan, TÜRK'e yurtluk etmiş olan yerleri kıyamete kadar TÜRK'ün hükmü altında bırak !