Gönderen Konu: KERKÜK TÜRKMENLERİNE YARDIM!  (Okunma sayısı 4992 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sarı Yörük

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ülkülere adanmış hayatlar...
KERKÜK TÜRKMENLERİNE YARDIM!
« : 25 Haziran 2013 »
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hkqN3SDxkGA#at=41

Andalarım! Başka bir iletide yazdım ancak daha derli toplu olsun diye yeni konu açıyorum.

Kerkük Türkmenleri bilindiği üzere Barzani zulmu altında inim inim inlemekte, abi devlet konumundaki Türkiye Cumhuriyeti ise kardeşlerini değil çakalları koruyor. Böyle bir durumda bizim susmamız düşünülemez! Biz Türk milliyetçileri her zaman birlikteyiz! En zayıf halkamızı dahi kimseye ezdirmeyeceğiz!

Bunun için Tüm milliyetçi sivil toplum kuruluşları, Türrkçü dernekler, Ülkü ve Alperen Ocakları ortak yardım kampanyası başlatmalı ve kardeşlerimize maddi manevi destek vermeliyiz.

Öneriler ve kararlaştırma için bu başlığı kullanalım.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Ne soysuz müslüman ne dinsiz Türk'üm
Türk-İslam şemsiyesinde bir dünya ülküm.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Ynt: KERKÜK TÜRKMENLERİNE YARDIM!
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2013 »
Bu Konuyu Gecen Sene Almanya Türk Federasyonuna  görüs olarak bildirmistim aldigim cevap icler acisiydi. zulüm altinda olan Türk yurtlarina Sivil Yardim Derneklerinin yardimlarinda kota uygulandigni ve giden yardimlarinda tam olarak yerine ulastirilmadigni anlatmislardi asli var yok bilemem. Bir sekilde onlara ulasmak gerektigi gerceginin yaninda böylesi birde engel varsa sayet baska ne yapilabilir bilemiyecegim
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2013 »
 Biraz önce Irak Türkmen Cephesi'ne bizzat gittim. Cephe'nin Türkiye Temsilcisi ve yetkililerden Fatih Beğ ile bizzat görüştüm. Aziz şehitlerimiz için başsağlığı diledikten sonra Derneğimizin her daim Türkmen Soydaşlarımızın yanında olduğunu belirttim.

Yapılacak herhagi bir etkinliğin(Protesto Mitingi ya da Yardım Kampanyası) olup olmadığını sordum. Herhangi bir miting düzenlemeyeceklerini, Yardım Kampayasını ise Irak'ta yaptıkları için burada yapılmasına gerek olmadığını söyledi.

Bugün saat 17:00'de Ankara'da Mithatpaşa Caddesi'ndeki Irak Türkleri Kültür Merkezi'nde bir taziye töreni ve basın açıklaması yapılacağını bildirdiler.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Sarı Yörük

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ülkülere adanmış hayatlar...
« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2013 »
eyvallah kardesim. bizde yardim etmek isterdik ama boyle uygun gorulduyse diyebilecegim birsey yok.
Ne soysuz müslüman ne dinsiz Türk'üm
Türk-İslam şemsiyesinde bir dünya ülküm.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2013 »
 Yarın İstanbul ve Ankara'da Türkmen soydaşlarımıza yönelik saldırıları kınamak için saat 11:00'de yürüyüş düzenlenecektir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2013 »
Bu olaylar nasıl gündem maddesi olmaz aklım almıyor gerçekten. Türk lafı sadece Türkiye kelimesinde var maalesef.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2013 »
Bu olaylar nasıl gündem maddesi olmaz aklım almıyor gerçekten. Türk lafı sadece Türkiye kelimesinde var maalesef.
Ne zaman kandaşlarımıza yapılan bir saldırı gündem maddesi oldu ki?
Canımızdan kanımızdan parçalar kopuyor, biz ise bir şey yapamıyoruz.
Tanrı'dan Türkmen kandaşlarıma sabır diliyorum. Şehitlerimize ise rahmet.
Şu an yapabileceğimiz ise öç almaya ant içmek!