Gönderen Konu: Milli Şuur  (Okunma sayısı 12226 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
Ynt: Milli Şuur
« Yanıtla #20 : 11 Ekim 2007 »
Alıntı
Osmanlıca Arapça değil, fazlasıyla Arapça ve Farsça sözcük barındıran Eski Anadolu Türkçesi'nin yazı dili biçimidir. Ayrıca Osmanlı Devleti 16. yüzyıla kadar Türk kültürüne sâdık kalmıştır.

Bir dilde eger arapca kelimeler agirliktaysa konusan elit takimini Türk halki anlamzsa, o dil arapcadir! Eski Anadolu Türckesinin yazi dili bicimi? Osmanlinin yazisinin arapca oldugunu bilirsin herhalde?  hem "Eski Anadolu Türkcesi " diye bir Türkce yoktur
Ya temiz Türkce vardir yada yoktur!

Alıntı
Ayrıca Osmanlı Devleti 16. yüzyıla kadar Türk kültürüne sâdık kalmıştır.
Bu sarik salvar kara carsaf hangi millete yakistirirsan yakistir ama Türk ulusunun kültürüne ait degildir
Türk kültürüne sadik kalan Alevi Bektasi dergahlaridir, kirsal kesimde yasayan Türk halkidir
Timili elit takimi 50-100 kadinla harem kuran, tarlalarda halki ac susuz bilerek cahil birakan, keyfi istediginde Türk halkinin yigit börilerini yemenlere araplarin keyfi istedi diye cöllere gönderen  elit takimi degildir

Sayın HanTUG ;

Osmanlıca gibi peydah bir dili tabiki tasvip etmiyoruz.Ancak TiginNoyan'ın yaptığı açıklama bilimsel olarak doğrudur.Zaten Osmanlıca denen Türkçe-Arapça-Farsça karışımı dil konuşma dili değil yazma dilidir.Sadece devletin yazışmalarında ve saray içinde kullanılırdı.

Türkmen halk ise zaten Türkçe konuşuyordu..
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #21 : 12 Ekim 2007 »
Tiginnoyan Andamızın verdiği Letonya örneğini bu doğrultuda değerlendirmek daha doğru olacaktır. Hiçbir Leton Rus'la evlenmez, Rusça konuşmaz, Rus'a özenmez.

Ama Türkiye'ye bakalım soyca Türk olduğu halde Amerika'lıya, İngiliz'e, Almana onlarıda geçtim Kürd'e, Zaza'ya, Çerkez'e, Çeçen'e, Arab'a hatta lazlara dahi hayranlık besleyen, özenen bir dolu insan var. Bunlarla evleniliyor, bunlara özeniliyor(giyimde, kuşamda, dilde, kültürde). Bu yazdıklarım genelde büyük şehirler, metropol bölgeleri için geçerlidir.
Bunda tarihi etkenlerinde rolü cok fazla.Sonucta hic bir yahudi almanla evlenmiyor artik ya da almanca konusmuyor israilde.Biz ne yillarca alman isgalinde yasadik,ne rus isgalinde ne de kürd isgalinde.Tarih boyunca özgür yasamamiz bizim gururumuzdur.30 veya daha cok sene ruslarin altinda kalip onlardan nefret etmektense ya da baska bir irkin soykirimina maruz kalip,özentilige son vermektense,özgür olup özenti olmayi yeglerim.Hem bir Letonlu rusla evlenmese bile bir almanla seve seve evlenebiliyor.AB'ye giren Letonya bir acilim yasamakta.

Bizim etnik bilincimizde yüksektir ama,biz son ana kadar sabretmeyi bilenlerdeniz.Belki bu bizim zaafimiz belkide büyüklügümüz.Tarih boyunca degisik cografyalara hükmetmis bir irkin evlatlariyiz,bundan dolayi her etnik kökene kin duymamiz gerekir ki; buda imkansizdir.Bu durum gercek olsaydi, savaslar kacinilmaz olacakti.Savaslarin kacinilmazligi ve son bulmazligi bir irkin sonunu pek ala getirebilir.Buda sosyolojinin bir kuralidir.Devamli savasirsan,kazansan bile sonunda kaybeder ve yok olursun.Oysaki biz kinimizi ölcebilen bir milletiz.Bazen tartiyi hosgörüye fazla kaydiriyoruz ki;buda tek eksigimiz.Etnik bilinc bugünki kozmopolit sehirlerde düsüktür ama,unutulmamalidir ki;kürde kiz veren kadar kürtten ya da cerkesten veyahutta; diger etnik kökenlilerden nefret edende cok fazladir.Anadolu'nun Türkmen köy ve kasabalarinda bir cok degisik etnik unsurlarda bulunmaktadir ve bunlarin etnik kimligi genellikle "Lakap"lari olarak kullanilmaktadir.Bu lakaba sahip olan kisilere kiz verilmez.Onlar kendi soylariyla evlenirler.Disardan gelen,baska etnik kökene sahip olan kisinin,geldigi yerde geldigi yörenin yerlisiyle evlenmesine olanak ve imkan yoktur.

Toparlayacak olursak; 13 milyon Istanbul,4 milyon Ankara ve diger büyük kentler de 7 milyon desek;24 milyon insan eder.Bunun 6 milyonunu diger etnik kökenliler olarak sayarsak 18 milyon eder.Iyimser bir sekilde abartarak 3 milyonda melezlere cikartirsak 15 milyon Türk cikar ortaya.Türkiyede "Türk" etnik kökenine sahip olan kisi sayisi yaklasik 57 milyon kisidir.Haydi bunuda 55 milyon sayalim.55-15=40 milyon eder.Buda bize kirsalda yasayan Türk halkini gösterir.15 milyon icin 40 milyonu hice saymak olmaz.Milli bilincimizde, etnik bilincimizde bu 40 milyonun tamaminda olmasada cogunda vardir(abartarak 15 milyonun hepsini cöpe atiyorum).Hala bir Türkmen kizdiginda,karsisindakine ya "ermeni" der ya "yahudi" der ya da "yunan tohumu" der.Buda zamaninda bize kötülük eden etnik kökenlilere karsi nefretimizi,onlari assagilamamizi,onlardan farkli oldugumuzu bildigimizi ve etnik bilincimizi gösterir.

Son olarak; kötü zamanlardan geciyor olabiliriz ama,hic bir zaman etnik ve milli bilincimizi kaybetmedik.En azindan cogunlugumuz böyle.Katilmak ya da katilmamak sizin elinizde ama,letonlar rusla evlenmeyip rusca konusmuyor diye ne benden milli bilincleri fazla ne de benden etnik bilincleri fazla.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #22 : 12 Ekim 2007 »
  Milli bilincimizde, etnik bilincimizde bu 40 milyonun tamaminda olmasada cogunda vardir(abartarak 15 milyonun hepsini cöpe atiyorum).Hala bir Türkmen kizdiginda,karsisindakine ya "ermeni" der ya "yahudi" der ya da "yunan tohumu" der.Buda zamaninda bize kötülük eden etnik kökenlilere karsi nefretimizi,onlari assagilamamizi,onlardan farkli oldugumuzu bildigimizi ve etnik bilincimizi gösterir.

Bu tabirleri kullanılırken hedef alınanlar Gayri Müslim unsurlardır. Eğer bahsettiğiniz bilinç olsaydı, Türklerin çoğunlukta olduğu illerde kürtler ve diğer etnik özürlüler milletvekili olarak seçilip Meclise giremezlerdi.

Son olarak; kötü zamanlardan geciyor olabiliriz ama,hic bir zaman etnik ve milli bilincimizi kaybetmedik.En azindan cogunlugumuz böyle.Katilmak ya da katilmamak sizin elinizde ama,letonlar rusla evlenmeyip rusca konusmuyor diye ne benden milli bilincleri fazla ne de benden etnik bilincleri fazla.

Kimsenin zaten Letonları övdüğü falan yok. Fakat içinde yaşadığınız, mensubu toplumda sizin gibi düşünen insanların sayısı azdır. Almanya'daki Türklerden misal verirsek sırf Müslüman diye Araplara özenip onlara özenenler varsa, Modern Avrupalı deyip Alman'a özenen evlenen de var. 

Türkiye ya da herhangi bir yerde olsun toplumun geneli bu haldeyken bizim etnik bilincimiz yüksektir demek kendini avutmak ve kandırmaktır.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #23 : 12 Ekim 2007 »
Bu tabirleri kullanılırken hedef alınanlar Gayri Müslim unsurlardır. Eğer bahsettiğiniz bilinç olsaydı, Türklerin çoğunlukta olduğu illerde kürtler ve diğer etnik özürlüler milletvekili olarak seçilip Meclise giremezlerdi.
Türklerin cogunlugu oldugu illerde kürt milletvekilinin secilmesi normaldir.Benden daha iyi bilirsiniz ki;halkimiz adaylara oy vermemekte.Öyle olmasida dogal.Sakat bir sekilde hazirlanan listeler sonucu;halkimizinda listelere degil partilere oy vermesi münasebetiyle bu sahislar secilmislerdir.Akepe cok rahat bir sekilde diyarbakirdan Türkcü bir aday gösterip(farz-i misal) kazanabilir ya da bunu Erzurum'da tam tersi olarak basarabilir.Bu secim sisteminin yanlisligidir.Etnik bilince örnek degil.

Almanya'dan örnek vermek,topu aut cizgisinin disindan oynamaya calismakla esdegerdir.Almanya'daki kandaslarimizla,Türkiye'deki kandaslarimiz arasinda daglar kadar fark vardir.Gurbet yasamayan anlamasada;topu auttan gole cevirmek imkansizdir.

Ben kendimi avuturum ya da kandiririm hic önemli degil.Amac,tektir.Bu yola giderken herkesin degisik yordamlari olacaktir.Benim yordamim ve görüsüm budur.Evet,tekrar ediyorum "Etnik bilincimiz" "YÜKSEKTIR".
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 12 Ekim 2007 »
Türklerin cogunlugu oldugu illerde kürt milletvekilinin secilmesi normaldir.Benden daha iyi bilirsiniz ki;halkimiz adaylara oy vermemekte.Öyle olmasida dogal.Sakat bir sekilde hazirlanan listeler sonucu;halkimizinda listelere degil partilere oy vermesi münasebetiyle bu sahislar secilmislerdir.Akepe cok rahat bir sekilde diyarbakirdan Türkcü bir aday gösterip(farz-i misal) kazanabilir ya da bunu Erzurum'da tam tersi olarak basarabilir.Bu secim sisteminin yanlisligidir.Etnik bilince örnek degil.

Ben kendimi avuturum ya da kandiririm hic önemli degil.Amac,tektir.Bu yola giderken herkesin degisik yordamlari olacaktir.Benim yordamim ve görüsüm budur.Evet,tekrar ediyorum "Etnik bilincimiz" "YÜKSEKTIR".

O yüzden, Şehitlere kelle diyen Gürcü kökenli Recep Tayyip Erdoğan  ülkenin başbakanı, Arap Abdullah Gül bu ülkenin cumhurbaşkanı... Ne kadar Türk düşmanı varsa, Yüksek etnik bilincimiz sayesinde
iktidar yapmışız. Bunu da seçim sisteminin bir azizliği olarak kabule edelim, sorun kendiliğinden çözülmüş olur. Pozisyonda ofsayttan doğan endirek serbest vuruşla neticelenmiş olur.

ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #25 : 12 Ekim 2007 »
ATSIZ ATA'nın kalemine bakalım :

"Milli şuurun uyanık olduğu yerlerde yabancı unsurların borusu ötmez. İdare işlerinin başına mühim yerlere yabancı kan taşıyanlar gelemez. Orada ilim "milli menfaatin emrindedir. İlim, ilim için değil, milletin büyüklüğü ve şanı için yapılır."

Milli şuurun uyanık olduğu yerlerde millet yabancıyı kendisinden saymaz. Yabancı kan taşıyanlar vatandaş ve tebaa olsa bile yine yabancı sayılır, ona güvenilmez. Yabancılarla evlenilmez. Hele yüksek tabakada bu evlenme hiç görülmez. Kanunlar yalnız milli menfaati korumak ve milleti yükseltmek için yapılır. Tarih yalnız milli şan ve şeref bakımından mütalaa olunur. Maziye sövülmez. Yabancı milletler ve şahıslar milli kadroya sokulmaz. Maziyi, milli mefahiri, ahlakı, aileyi, seciyeyi, fazileti, kahramanlığı, milliyetperverliği, vatanperverliği açıktan açığa veya sinsice baltalayan yazılara, eserlere, filmlere, piyeslere, konferanslara müsaade olunmaz. Millete hitab eden ve halkı terbiye de rol oynayan müesseselerin başına ancak o milletin kanını taşıyan iktidarlı, ahlaklı ve zeki insanlar getirilir."

MİLLİ ŞUUR UYANIKLIĞI adlı makalesinden alıntıdır.