Gönderen Konu: Kazak ve Kırgız Türkü kardeşlerimizin Ruslaşma sorunu  (Okunma sayısı 18 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇepniTürk

• Yeni Üye
  • *
Selam kandaşlar. Forumda yeniyim fakat Türkçülük davamızda yılmadan mücadele eden bir kardeşinizim. Uzun zamandır dertlendiğim ciddi manada üzüldüğüm bir konuyu tartışmak belki de çözüm üretmek için sizlere danışmak isterim.
Stalin denen it oğlunun Ruslaştırma politikası kapsamında Türk'lerin bir araya gelmesini engellemek maksadıyla oluşturduğu isimlendirme politikası neticesinde kandaşlarımızdan adım adım uzaklaşıyoruz ve belki de bugün hiç olmadığı kadar uzağız. Konuştuğum ve genelde şiddetli tartışmalar yaşadığım Kazak kardeşlerim kendilerinin Türklerle bir zamanlar beraber olduğunu ama Kazak teriminin etnik bir topluluğu gösterdiğini dile getirmekteler. Ne yaparsam ne anlatırsam anlatayım hiç biri buna başka bir gözle bakmıyor. Basmacı Hareketi olsun, kazak, özbek, kırgız, azeri gibi isimlerin Ruslar tarafından ayırmak için kullanıldığını anlatmama rağmen Kıgızlar ve Özbekler bugün savaşmanın eşiğindeler. Terörist ve bölücü Rus ideolojisi kardeşlerimizi hem bizden hem kendilerinden ayırıp Moskoflaştırmaya çalışıyor.
PEKİ BİZ BU DURUMDA NE YAPMALIYIZ? Neşriyat yapıp, sosyal medya platformları oluşturup bir şekilde kandaşlarımızı içinde bulundukları rusçuluk oyunundan çıkarmalıyız. Lütfen bana bir yol söyleyin. Bu duruma yemin ederim dertleniyorum. Artık iş işten geçmiş demek istemiyorum, diyemem çünkü şerefim, kanım izin vermiyor.