Gönderen Konu: işte olması gereken sınırlar  (Okunma sayısı 7301 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
işte olması gereken sınırlar
« : 14 Mart 2007 »
işte harita

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ynt: işte olması gereken sınırlar
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2007 »
Bozkurt hilalin içine girmez.Biz Türkçüyüz sentezci değil...
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı mertsanas

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2007 »
Detay a değil Bütüne bakalım.Bütünü elde edersek detaylarla ilgilenmek daha kolay olur.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2007 »
Bütüne gitmek icin detaylari yok etmek gerekir yoksa gün gelir kücümsedigin detay büyür ayagini kirar.BOZKURT HILALIN ICINE GIRMEZ.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı Deppoylu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2007 »
harita iyi güzel hoş da bu alperen ocakçılarının(sadece çay demleyip satanların)işareti değil miydi?
BOZKURT HİLALİN İÇİNE GİRMEZ
katılıyorum.
TTK!

% 100 TÜRK Oldugun Gün Cihan Senindir.

Çevrimdışı Yabgu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2007 »
Olması gereken sınırlar bunlar değildir. Bizim ülkemiz Altaylar'dan Tuna'ya kadar olan coğrafyadır. Aslında bununla da sınırlı kalmaması gerekmektedir. Zîrâ Atatürk, "Türklerin yaşadıkları her yer misâk-ı millî hudutları içindedir" demiştir. Günümüzde dünyânın her yerinde Türkler yaşamıyor mu? Yaşıyor. Demek ki bütün dünyâ misâk-ı millî hudutlarımız içindedir. Ayrıca Bozkurt'u hilâlin içine hapsetmeye kimsenin hakkı yoktur. Türk milletinin millî sembolü olan Bozkurt, özgürlüğüne düşkün bir canlıdır. Bir millet kendi fıtratına göre kendine millî bir sembol seçer. Örneğin Ruslar kendi yaratılışlarına uygun olarak ayıyı millî simge hâline getirmişlerdir. Ayı simgesi Ruslara gerçekten de çok yakışmaktadır. Bozkurt da Türklere yakışmaktadır. Atatürk, "Biz Türkler, bütün târihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsâl olmuş bir milletiz" derken, Türk'ün ve Türk'e âit olan her şeyin, hiçbir zaman tutsak, bağımlı olamayacağını anlatmaya çalışmıştır. Bütün bunlardan sonra şu sonuca varıyoruz; Misâk-ı millî sınırlarımız bütün dünyâdır. Bozkurt, Türk ırkının millî simgesidir ve siyâsî hesaplar yüzünden hilâlin içine hapsedilemez. Sâdece hilâlin değil, hiçbir şeyin içine hapsedilemez. Bozkurt'a illâ bir mekân arayanlar, Türkçülerin kâlplerine bakabilirler. Bozkurt'un mekânı, Türkçülerin kâlpleridir. Tanrı Türk'ü Korusun!

Çevrimdışı gok_turk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • turk irki sag olsun
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2007 »
yav bu harita cok cok kucuk  bu asil turkiyenin aritasi degil  baska yerleri unuttun galiba soydasim  istersen baskadan yolla !
TURAN  ..........................

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2007 »
Bozkurdun hilal içine girmesinin ne gibi bir sakıncası var unutmayınki kutsal saydığımız bayrağımızda yıldız ve hilal aynı zamanda müslüman olmayan andalar hilal islamdan öncede Türkler için kutsaldır ve ayrıca hilal olmaz demek yanlış algılanır bu konulara bu şekil yaklaşmamalıyız.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı gok_turk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • turk irki sag olsun
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2007 »
KANDASLAR BOZ KURTLA HILAL AYRI SEYLER KARISTIRMAYIN  IKISININ DE KENDISINE GORE AYRICALIKLARI VAR
TURAN  ..........................

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2007 »
İŞTE GERÇEK TURAN HARİTASI
TTK