Gönderen Konu: KKTC’ye Sahip Çık Yığılışı Sansürlendi  (Okunma sayısı 6501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BOĞAÇ

• Türkçü-Turancı
  • **
Değerli Türkçüler,

Kıbrıs Türk Platformu tarafından düzenlenen on binlerce KKTC sevdalsının katıldığı Güzelyurt KKTC'ye sahip çık yığılışı ulusal basın tarafından sansürlenmektedir.

Miting alanını dolduran on binler tek bir yürekle haykırdı:
"KKTC Bizim Canımız, Feda Olsun Kanımız"...
Güzelyurt mitingi parayla-pulla düzenlenmedi...
Okullar ve daireler kapatılıp , öğrencilerle memurlar bu mitinge tehdit ve baskıyla götürülmedi...
KKTC'nin dört bir yanındaki KKTC sevdalıları Güzelyurt İnönü Meydanı'na aktı...ve yürekler birlikte haykırdı:
"KKTC Sonuza Dek Yaşatılacak"

Kıbrıslı Türk kardeşlerimiz görevlerini yaptılar. Şimdi sözde ulusal basına "Güzelyurt KKTC'ye sahip çık mitingine neden gazetelerinizde yer vermedniz ? Uyuyor musunuz ? " sorusunu sormak gerekiyor.

Benim aklıma gelen milliyetçi camia üzerinden senelerdir para kazanıp bu yığılışı her nedesense görmezden gelen yuklenilmesi gereken adresler:

[email protected]
[email protected]
[email protected]

[email protected]

Tanrı Türk' Korusun

Kök-Börü

• Ziyaretçi
Destek vermek şarttır.

Çevrimdışı tungaturan

• Türkçü-Turancı
  • ben TÜRK AZ_Sİ
Desteği katılarak verdik ama sadece Türkiye medyası değil KKTC medyası da mitingi olduğu gibi yansıtmadılar.
Daha deniz daha ırmak,
Gök çadır güneş bayrak.

Çevrimdışı Okan Y

• Türkçü-Turancı
  • **
Basimizdaki hukumet gidince bir cok seyin degisecegine inaniyorum.Kibris ta paralel olarak duzelicektir.

Çevrimdışı BOĞAÇ

• Türkçü-Turancı
  • **

Arkadaşlar dün Tercüman yığılışı gecikmeli olarakta olsa haber yapmak zorunda kaldı. 

TTK

Çevrimdışı turan_eri

• Türkçü-Turancı
  • **
KKTC MEDYASI BİZİM MEDYAMIZ GİBİ SATILMIŞLARLA DOLU
Ey Türklüğün düşmanı, kitaplara göz gezdir.
Farabilar kimlerdir, Uluğ beyler kimlerdir
Kimlerdir unutma büyük İbn-i Sinalar
Kimlerdir unutma kahraman Attillalar

Çevrimdışı anti_kürd

• Türkçü-Turancı
  • **
Satılmış alçak basın tabikide vermiyecekler .....Şerefsiz herifler

Çevrimdışı Ziya Gökalp

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Sansür uygulayan bu satılmışlara Türk Budunu gereken tepkiyi vermelidir.

TTK!

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
Desteği katılarak verdik ama sadece Türkiye medyası değil KKTC medyası da mitingi olduğu gibi yansıtmadılar.
Ne yazık ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ;Sayın Denktaş Beğ'den sonra ,çok şey değişti.
Türkiye de yaptıklarıyla yetinmeyen tayyipos ve avenesi ,Ab uğruna Kıbrıs’ı gözden çıkartıp ,bu planın uygulanabilmesi için de kendisi gibi vicdanını ve kafasını AB ye satmakta beis görmeyen ,mankurtlar sürüsünü ,yönetime getirdi.
Acı ama gerçek ki ;şu an KKCT de Türk Ordusuna işgalci diyen ,İstiklal Marşını okumayan ,Türk Bayrağına alerji duyan ,tarih kitaplarında Kurtuluş savaşından ziyade ,Helen yalakalığı yapan ,"yes be annem" talatakopis ve avenesi var.
Basının KKTC mitingini görmezden gelmesini yadırgamıyorum. Zira adamların (!) Türklüğe dair bir gayret ve endişeleri yok ki.
Bir Anadolu deyimi var :
B . . tan olan terazinin ;tezektendir dirhemi" diye.
KKTC de ki iktidar ,tayyiposun "dirhem" leridir.
İktidarlara yalamalık yapıp ab fonlarından semiren basın kuruluşları da "gavurun ekmeğini yiyen ,kılıcını sallar" atasözü misali gavurun kılıcını sallayıp ,Türklüğün değerlerini katlediyorlar.
KKTC mitingine ait görüntüleri veren ART televizyonunu ve duyarlı az sayıdaki basın ve yayın kuruluşlarının haklarını teslim etmek lazım.
Her türlü kahpeliğe, ihanete ,oyun ve düzenbazlığa rağmen  KKTC Türklüğü ve Kuzey Kıbrıs Türk Devleti sonsuza değin yaşayacaktır.
TTK.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
Ne yazık ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ;Sayın Denktaş Beğ'den sonra ,çok şey değişti.
Türkiye de yaptıklarıyla yetinmeyen tayyipos ve avenesi ,Ab uğruna Kıbrıs’ı gözden çıkartıp ,bu planın uygulanabilmesi için de kendisi gibi vicdanını ve kafasını AB ye satmakta beis görmeyen ,mankurtlar sürüsünü ,yönetime getirdi.
Acı ama gerçek ki ;şu an KKCT de Türk Ordusuna işgalci diyen ,İstiklal Marşını okumayan ,Türk Bayrağına alerji duyan ,tarih kitaplarında Kurtuluş savaşından ziyade ,Helen yalakalığı yapan ,"yes be annem" talatakopis ve avenesi var.
Basının KKTC mitingini görmezden gelmesini yadırgamıyorum. Zira adamların (!) Türklüğe dair bir gayret ve endişeleri yok ki.
Bir Anadolu deyimi var :
B . . tan olan terazinin ;tezektendir dirhemi" diye.
KKTC de ki iktidar ,tayyiposun "dirhem" leridir.
İktidarlara yalamalık yapıp ab fonlarından semiren basın kuruluşları da "gavurun ekmeğini yiyen ,kılıcını sallar" atasözü misali gavurun kılıcını sallayıp ,Türklüğün değerlerini katlediyorlar.
KKTC mitingine ait görüntüleri veren ART televizyonunu ve duyarlı az sayıdaki basın ve yayın kuruluşlarının haklarını teslim etmek lazım.
Her türlü kahpeliğe, ihanete ,oyun ve düzenbazlığa rağmen  KKTC Türklüğü ve Kuzey Kıbrıs Türk Devleti sonsuza değin yaşayacaktır.
TTK.

Kıbrıs'ın Denktaş Beğ'den sonra değiştiği bence tartışma konusudur.Şüphesizki Denktaş Beğ iyi bir milliyetçidir.Bence tek bir kusuru vardır oda;Kıbrıs'ı yönettiği zaman zarfında milliyetçi bir gençlik yetiştirememiştir.Aksine sizinde belirttiğiniz gibi ''Yes be annem''ci bir grup aymaz yetişmiştir.Bu tamamı ile Denktaş'ın suçu değildir tabiki ancak;nüfusuna bakılınca Türkiye'nin ufak şehirleriyle hemen hemen aynıdır ve düşünüyorum ki milliyetçi bir nesil yetiştirmek bu kadar zor olmasa gerekti.Düşünün ki 150.000 kişilik bir devletin cumhurbaşkanısınız ve bütün ülke size bağlı.Bu durumda milliyetçi bir gençlik yetiştirememek gerçekten acıdır.Bunda Kıbrıs'lı ailelerinde suçu büyüktür.60larda 70lerde yaşadıklarını çabuk unutmuşa benziyorlar.Bugün ülkemizde milyonlar laiklik için sokaklara dökülüyorsa Denktaş Beğ'de on binleri Kıbrıs'ın geleceği için sokaklara dökebilmeli ve gençlere Türklük bilincini aşılayabilmeliydi.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı