Gönderen Konu: Komedi Dans Üçlüsü Söğüt'te Ertuğrul Gazi Şenliklerinde  (Okunma sayısı 9299 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
09 Eylül 2007 Pazar 10:20

Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenliği'nde Erdoğan, Bahçeli, Yazıcıoğlu yanyana yürüdü.

SÖĞÜT -İHA- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu, Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 726.'sı düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde bir araya geldi.

Belediye binası önünde başlayan yürüyüş öncesi Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile tokalaştı. Boynuna poşu bağlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kortejde yan yana yürüdü.

Devlet erkânı ile MHP Lideri Bahçeli, geçen yıl olaylar çıkan Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde bu sene birlik görüntüsü verdi. Mehter takımı ve atlı ekibin önde yer aldığı yürüyüşte, Isparta Belediyesi'nden getirilen 500 litre gül suyu bir pikabın kasasından görevliler tarafından yürüyüşe katılanların üzerlerine serpildi.
Yürüyüş, Ertuğrul Gazi'nin türbesi önünde sona erdi. Yol boyunca kendisine sevgi gösterisinde bulunan halkı selâmlayan Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler, yürüyüşün ardından Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar, Yörük çadırlarını ziyaret ettikten sonra şenliklerin gerçekleştirileceği ilçe stadına geçti.OKTAY ÖZDEN - M. HALUK ÖZDEN / İHA

http://www.netgazete.com/NewsDetail.aspx?nID=727731

Hatırlarsanız geçen yıl aynı şenliklerde Mhplilerle Akpliler arasında bazı olaylar meydana gelmişti. Muhsin Yazıcıoğlu zaten başından beri Akp'nin figüranlığını yapıyordu. Onun böyle davranması doğaldır. Peki ya geçen yıl ortalığı birbirne katan Mhp'liler buna ne buyuracaklar?. Seçim öncesi meydanlarda esip gürleyen, urgan atan büyük lider nerededir?. Türk Ordusuna silah çeken kürt teröristlerin ellerini mecliste sıkanlar, seçim öncesinde neler diyorlardı ?.

Türk Siyasetinin bile; her ne kadar dolambaçlı yollara sahip olsa da, bu kadar dönekliği, yüzsüzlüğü kaldırabileceğini hiç sanmıyoruz.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
Hepsi şaklaban bunların bence, bazıları tükürdüklerini ne çabuk  da yaladı.

Çevrimdışı alper_bozkurd

• Türkçü-Turancı
  • **
Bunlar bir şeyi unutuyorlar. Biz Bozkurtlar ölmedik. Bunlar bizi öldü zannedip istediklerini yaptıklarını zannediyorlar. Suskunluğumuz korktuğumuzdan değil, Türk'ün intikamını beklediğimizdendir. Er yada geç gereken zaten yapılacaktır. Bu ülkenin, bu toprakların tek sahibinin Bozkurtlar olduğunu çok çabuk unuttunuz. Askerimize kurşun sıkan ellerde, o elleri sıkan eller de nasıl hesap verecekler mahşer gününde bize. Türk Türk'ü Tanrı Türk'ü Korusun!!!
TÜRK TÜRK'Ü TANRI SADECE TÜRK'Ü KORUSUN!!!

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Seçim öncesi kürsülerden, Tophane berduşları edasıyla ipler atarak, seçmene selam göndermeleri yapan çiçek bahçecisi, seçmene gönderdiği selamın karşılığını alıp, meclise kapağı atmış olmanın rahatlığı ve huzuru içerisinde, nasıl olsa bir beş yıl daha millete eyvallahı kalmadığından,  tabiyat ve anlayışının gereklerini icra etmeye, devam ediyor.

Biz zaten çiçek bahçecisinin ne olduğunu, öteden beri, biliyorduk.
Millette, daha meclisin ilk günü pkklılarla el sıkışmasıyla, ne olduğunu anladı sanırım.

Çiçek bahçecisinin pkklılarla koklaşmasından sonra, doğrusuna bakılırsa, bundan böyle yaptığı/yapacağı hiç bir hareketi yadırgamıyorum.
Musanın Gülü'nü cumhurbaşkanı seçtirmenin vebali yanında, diğer yaptıkları, çerez-çekirdek bile sayılmaz.

Çiçek bahçecisidir, ne yapsa yeridir.
Maalesef " birileri eşek olduktan sonra, semer vuran birileri çıkıyor."
Tıpkı çiçek bahçecisinin, yaptığı gibi...

Diyecek sözümüz yok!?
Türk Milletinin başısağolsun!!!
TTK
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Yani bu tür olayları görünce aklım ermiyor,bazen acaba hangisi düzgün,CHP,MHP,AKP KİM varsa hepsi birbirlerine oyun oynuyor.

Umarım MHP nin başına gerçek bir Bozkurt geçer ve Canı gönülden destekleriz lakin Bahçeli ile asla!

Çevrimdışı militan bozkurt

• Yeni Üye
  • *
Abi bunlardan anca atos portos bi de dartanyan olur aremiste ahmet kürt olur dört palyaçoyu oynarlar saygılar TTK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Konu ile ilgili Sebahattin Önkibar'ın Bugünkü Yeniçağda yazdığı makalesi:
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_haberdetay.php?hityaz=634

Tayyip Bey MHP'ye neden gülümsüyor?

Hafızamızı yoklayalım ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP ve Ülkücüler için yakın geçmişte söylediklerini hatırlayalım:

-Mafya artığı.
-Kopuk takımı.
-Irkçı.
-Mezura ile kafa ölçen kafatasçı.
-Şehit istismarcısı.
-Milliyetçilik istismarcısı.
-Sokak kabadayıları.
-Milleti ayrıştıranlar.
-Bunlar DTP ile aynı.
-Bunlara selam bile  verilmez.

Peki bütün bu sözleri eden AKP liderine ne oldu da seçim sonrasında  sürekli olarak  MHP’ye gülücükler saçıyor?
Devlet Bahçeli’ye Abdullah Gül’ün  Cumhurbaşkanlığının önünü açtığı için duyulan minnetin dışa vurumu mu dediniz!
Payı vardır ama gerçek gerekçenin o olduğu kanaatinde değiliz.

Bize göre  Recep Tayyip Erdoğan’da gözlenen MHP ilgisinin perde arkası şudur:

Tayyip Bey hedefine uygun adım yürüyor. MHP ya da CHP’yi yani Meclis’teki muhalefeti  umursamıyor. Medyayı, TÜSİAD’ı  ya da benzeri sivil toplum örgütlerini de  takmıyor. Erdoğan’ın karabasanı Müesses Nizamdır.

İşte bunun içindir ki Tayyip bey MHP’yi de yanına çekerek  Müesses Nizam’a; “Karşında büyük bir blok var” mesajını veriyor.
Erdoğan önümüzdeki süreçte her şeyin kızışacağını görüyor.

Yeni Anayasa, K.Irak, Kıbrıs, AB, 301.madde konusu ve DTP’lilerin  beklenen ajitasyonları ile   Türkiye’nin gerileceğini  ve bu iklimin de  Müesses Nizam’a bazı gerekçeler hazırlayacağını biliyor. İşte Erdoğan MHP ile diyaloga girerek bu iklim sürecine karşı tedbir almaya çalışıyor.

Doğruya doğru Tayyip Erdoğan siyaset oyunun iyi oynuyor!

Seçim öncesinde güneydoğudan oy almak için MHP ve ülkücüleri  acımasızca dövüyor,seçim sonrasında ise Müesses Nizam’a karşı onu yanına çekiyor. Dahası, MHP’nin önümüzdeki günlerde yapması olmazsa olmaz olan keskin ve agresif muhalefete de kurduğu bu diyalog ile  gem vurmaya çalışıyor.

11 Eylül tarihiyle var olan fotoğraf, MHP’nin AKP’nin peşine takılmışlığının çizgilerini taşıyor.

Sahi merak ediyorum, Erzurum Meydanında Erdoğan’a ip fırlatan ve ona siyasi terörist diyenler, bu durumu nasıl açıklayacaklar?

Diyalog kurmakla, AKP’nin stratejilerine alet olmak farklı şeylerdir. Erdoğan’ın bugünlerde MHP’ye takındığı tutum,  tamamen stratejik bir operasyondur.Ve ne hazindir ki MHP ve onun başı bütün bunları göremiyor.

Seçim sonrası MHP ya da Bahçeli’nin iki icraatı şudur:

1) Abdullah Gül tamamen MHP’nin sebeb-i vesilesiyle Cumhurbaşkanıdır.
2) MHP’ye selam verilmez, bunlar mafya kopuklarının takımı diyen Erdoğan’la kucaklaşmadır.

Pardon, bu ikisine DTP ile el sıkışmayı da ilave etmeliyiz.

Merak ediyorum, seçim yenilense,6 haftaya sığan bu  bilançoya  MHP seçmeni nasıl bir tepki verirdi acaba?

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
Adı üzerinde politika yapıyorlar, poli  ÇOK, tika ise OYNAKLILIK demek.MHP  seçmeni ise  bana göre güvendiğimiz  dağlara kar yağdı derdi, yada al birini vur ötekine der  ilk seçimde de oylar yarı yarıya düşerdi.

Çevrimdışı tecan

• Yeni Üye
  • *
Biz Yörükler tam 700 yüzyıl orayı, Ertuğrul Gazi dedemizin mezarını beklerdik. her yıl yapılan yarışlarla hangi delikanlıların nöbette olacağını belirledik yüzyıllarca. Tekke, zaviye ve türbeler kanunu çıktığında bir süre bu gelenek kesintiye uğradı. tekrar başladığında yörüklerin buluşma günü olarak kabul edilip 9 eylül de Söğüt'e toplanmaya başladık
 Türkiye'nin her yerinden koşarak geldik. gelenekler yaşatıldı. yemek ikramları oldu büyüklerimizin ruhu için. sonra mhp gelmeye başladı siyasilerden. sözümüz olmadı. hoşgeldi safa geldi dedik. zamanla oy toplamayı adet edinen siyasiler gelmeye başladı. geçen seneki olayı hepimiz biliyoruz. Ancak, İzmitli çocuklar gençler bir sene boyunca zor şartlar altında çalışarak hazırladıkları gösteriyi sunmaya çalışırken, üstlerine bir kırmızı halı atıldı. efendim başbakan geliyormuş. bütün yılın çalışması heyecanı bitiverdi. çocuklar korumaların altında ezildi. zaten sonrasının yumruklaşmasına hepimiz şait olduk.
Yörük Türkmen Derneği toplanıp ''bundan böyle bu anma gününü iptal edelim protesto için'' dediler. Allahtan son anda aklı başında olan İlbeyler ''pireye kızıp yorgan yakmayalım'' deyince  sorun çözüldü.
Siyasilerin faydasının olduğu bir konu olmayacak mı şu Türk ırkı için? Bilen varsa yazsın lütfen.
Sordum: Nerdedir yerin? Nedir senin değerin?
Yedi kıral vurulmuş, Ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın, Bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak, Göklere derin derin:
Kıralların taçları, Beni bağlar büğü mü?
Orduları açamaz, Gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem, Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem, Şu öksüz Türklüğümü...

Çevrimdışı tecan

• Yeni Üye
  • *
Bütün dünya önünde '' İp atan''  ben olsaydım şayet, o  kafama bir mermi sıkarda ip attığım adamla tokalaşmaz ve ya koyun sürüsü gibi önünden geçmezdim. yazık ki çok misyon yüklediğimiz bir hareketin başında olan kişi, aynı dik onuru gösteremedi.
Sordum: Nerdedir yerin? Nedir senin değerin?
Yedi kıral vurulmuş, Ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın, Bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak, Göklere derin derin:
Kıralların taçları, Beni bağlar büğü mü?
Orduları açamaz, Gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem, Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem, Şu öksüz Türklüğümü...