Gönderen Konu: Kürtçe şarkı söyleyen Aynur Doğan yuhalandı  (Okunma sayısı 6131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Bu akşam Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda Javier Limon'un bir albüm projesi olarak hayata geçirdiği "Mujeres de Agua" da Buika, Rita ve Glykeria ile sahneye çıkan sanatçı Aynur'un söylediği Kürtçe şarkı yüzünden olaylar çıktı.

SAHNEYİ TERK ETTİ
Bir grup, sanatçının ikinci şarkısını seslendirdiği sırada Diyarbakır'da 13 askerin şehit olması nedeniyle 'Şehitlerin daha kanı kurumadı' diyerek protesto etmeye başladı. Tepkilerin artması üzerine gruplar arasında kavgalar yaşanmaya başladı. Sanatçı yaşanan olaylar üzerine sahneyi terketti.

http://www.ensonhaber.com/kurtce-sarki-soyleyen-aynur-dogan-yuhalandi-2011-07-15.html

Çevrimdışı BOZDAĞ

• Türkçü-Turancı
  • **
Beyaz Türk değimi bildiğim kadarıyla akp'li soysuzların peydahladığı değim değilmi? Yoksa yanlışmı biliyorum?
Efendiler !
“Eğer bu Millet , Bu memleket parçalanacak olursa genel şerefsizliğin enkazı altında şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur.
Biz O GeneL Şerefi kurtarabilmek için harekete geçen Millete Ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek Şahsi Rütbeleri , Mevkileri de Genel Şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik …

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Beyaz Türk değimi bildiğim kadarıyla akp'li soysuzların peydahladığı değim değilmi? Yoksa yanlışmı biliyorum?

BOZDAĞ Anda,

Çok haklısınız. Malum deyimi icat edenler, maalesef iktidarda olan Türk Düşmanı asalaklardır.

Eskiden Türk Milleti'ni abuk sabuk sol terminolojileri kullanarak sınıflara ayırmak; komünistlerin işiydi.

Lakin boynuz kulağı geçti. AK-PKK'lı çakal sürüsü; kızıl çapulculara bile bu konuda rahmet okutmaktadırlar. Onları fersah fersah geride bırakmışlardır.

Bu arada, sahnedeki kımıl zararlısına gereken tepkiyi koyan izleyicileri tebrik ediyorum.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı kılıç

• Türkçü-Turancı
  • **
Fark ettirmeden yaptıkları şeyleri artık içinde Türklük şuuru taşıyanların hissederek verdiği tepki.

Çok az zaman kaldı patlamaya.
Bunlar yaklaşan fırtınanın ayak sesleri.
gök girsin kızıl çıksın en önde ben gitmezsem !

Çevrimdışı Işbara Tarkan

• Türkçü-Turancı
  • Elçibey'in Askeri
Bu kevaşe Almanya'da Nevruz konseri verip apo itinin posteri önünde şarkı Türkü söylemiş bir soysuzdur.Fakat bizim demokratlarımız, hümanistlerimiz nedense şehitlerde, otobüste yakılan kızımızda, kürtçe bilmiyor diye öldürülen sanatçıda ses etmezler fakat şehitlerimizin kanı kurumadan kürtçe havlayan bu kevaşe protesto edilince bik bik öterler.Yok faşizm baskı bilmem ne.Kürt olduğunu biliyorlarmış gitmeselermiş bik bik bik.Ağızlarına sakız olan faşizm lafı olmasaymış nasıl tatmin olacaklarmış kendilerine şaşırıyorum.Tanrı bunların o maymun soyunu kurutsun.Türk ırkından olupta beyni, zihni köpekleşmişleri kahretsin.
"Süt verirken öz anam, Böyle demişti bana: Seni kurban besliyorum Türk Yurduna, Vatana, Bu dünyada azatlığı şan şöhretten üstün tut, Alçaklığı, yaltaklığı, rezilliği sen unut! Senin sevgin vatan olsun, millet olsun, ben olum, Sütüm sana haram olsun; hıyanet etsen oğlum!"

Ahmet Cevat

Çevrimdışı TürkAmonyak

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Kürtçe şarkı söyleyen Aynur Doğan yuhalandı
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2011 »
ne günlere kaldik yarab sen bize yardim eyle
Türk olmanin suc olmadigi bir Türkiye icin mücadele et ,Türkce konus dilin yasasin,Atana sahip cik gelecegin olsun

Çevrimdışı Selim Pusat

• Bozkurt
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Kürtçe şarkı söyleyen Aynur Doğan yuhalandı
« Yanıtla #6 : 20 Ağustos 2011 »
Ben olsam elime ne geçerse atardım az bile yapmışlar, apo piçinin posteri altında şarkı söyleyen bu etnik özürlüye her yerde gerekli ders verilmelidir.
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

Çevrimdışı kağanhun

• Yeni Üye
  • *
 töresine bağlı gerçek Türkler  yönetime geçmediği sürece bunlar hep yaşanıp gidecektir  Geç olmadan  buna bir son verecek  Oğuz  acilen gelmelidir