Gönderen Konu: Kutsal vatan, yağmalanıyor  (Okunma sayısı 4224 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
Kutsal vatan, yağmalanıyor
« : 28 Ekim 2007 »
Kandaşlarım;

Türklüğün en önemli özelliklerinden birisi de, tabiata duyduğu derin saygıdır. Türkler’de doğa sevgisi o kadar üst düzeydeydi ki, Türkler bugün Avrupalıların yaptığı gibi milli park geleneğini, bin yıllar önce hayata geçirmişlerdi.

Mesela Ötügen ormanları Türkler tarafından kutsal bilinir, o bölgede avlanmak, ağaç kesmek şöyle dursun, bölgeden su içilmesi ve hatta gelip geçilmesi bile günah kabul edilirdi.

Türkler kendilerini doğanın ayrılmaz bir parçası olarak hisseder, bir ağacın gereksiz yere kesilmesinin bile, boylarının üstüne uğursuzluk getireceğine inanırlardı.

Şimdi gelelim günümüze;
Kuzey Batı Anadolu’nun en önemli doğal zenginliklerinden biri olan ve Türk boylarının verdiği isimle bin yıldır kutsanan Kaz dağları, gözünü para hırsı bürümüş Arap – Amerikan – şeriatçı sermaye tarafından talan ediliyor.

Yakında Kaz Dağları diye bir şey kalmayacak. Biliyor musunuz bölgedeki altın şirketinin Türk (Sözde Türk tabii ki) ortağının adını:

Yanıt: ÜLKER!.. Yani hapishane kaçkını Tayibin ortak olduğu kurum.

Para için Mehmetçiğin kanını bile satmaktan çekinmeyen bu şeriatçı zihniyet, şimdi de gözünü kutsal vatanımızın topraklarına çevirdi.

İşte size kutsal vatanımızın cennet parçalarından biri olan Kaz Dağları’nın fotoğrafı. Fotoğrafa iyi bakın. Çünkü yakında bu güzellik tayibin cebine altın para olarak akacak, tarumar edilecek…
Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
Ynt: Kutsal vatan, yağmalanıyor
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2007 »
Mesela Ötügen ormanları Türkler tarafından kutsal bilinir, o bölgede avlanmak, ağaç kesmek şöyle dursun, bölgeden su içilmesi ve hatta gelip geçilmesi bile günah kabul edilirdi.

Sayın Topuz, affınıza sığınarak küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. Ötüken ormanlık bir alan değildi (her ne kadar Yış yâni Orman ya da Dağ olarak adlandırılmış ise de), tam tersine o zaman da bugün de büyük bir bozkırlık alandır. Zîrâ Ulaanbaatar'dan Ötüken'e (yâni yazıtların olduğu yer; Moğolca Ḫöşöö Tsaydam Хөшөө Цайдам, "Kutsal Bozkır" demek) olan 400 kilometre boyunca neredeyse hiç ağaç yoktur.

Ancak sözünü ettiğiniz alanlar özellikle Batı Gök Türkler'de mevcuttu. Hindistan'a giderken yolu üzerinde 630'da Batı Gök Türk kağanı Tǒng Yabġu Ḳaġan'ı (Tǒng Yèhù Kěhàn [T'ung Ye-hu K'o-han] 統野護可汗) ziyâret eden Çinli Buddhacı (Budist) hacı-gezgin Xuánzàng (Hsüan-tsang) 玄奘, Toḳmaḳ'ın 400 lǐ 里 (Táng [T'ang] 唐 Sülâlesi döneminde bir li 323 metre olduğuna göre 400 li 129,2 kilometre ediyor) batısında ve Talas'a 150 li (48,45 kilometre) uzağında Türkçe Bin Bulak olarak bilinen bir yerden söz eder. Burası kağanın yaz aylarını geçirdiği en gözde yaylak idi. Burada evcil geyik sürüleri vardı ve onları öldürenlere ölüm cezâsı konulmuştu.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı gurturk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2007 »
Kaz dağlarının dibinde oturuyorum,bir ağacını bile kesmeye kıyamadığımız o dağlar bugün talan ediliyor,ülkemin her değerini satan tayyip ve ekürileri,talancıları korumak için bir de jandarmayı görevlendirmişler.

Çevrimdışı topuz

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2007 »

Sayın Topuz, affınıza sığınarak küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. Ötüken ormanlık bir alan değildi (her ne kadar Yış yâni Orman ya da Dağ olarak adlandırılmış ise de), tam tersine o zaman da bugün de büyük bir bozkırlık alandır. Zîrâ Ulaanbaatar'dan Ötüken'e (yâni yazıtların olduğu yer; Moğolca Ḫöşöö Tsaydam Хөшөө Цайдам, "Kutsal Bozkır" demek) olan 400 kilometre boyunca neredeyse hiç ağaç yoktur.

Ancak sözünü ettiğiniz alanlar özellikle Batı Gök Türkler'de mevcuttu. Hindistan'a giderken yolu üzerinde 630'da Batı Gök Türk kağanı Tǒng Yabġu Ḳaġan'ı (Tǒng Yèhù Kěhàn [T'ung Ye-hu K'o-han] 統野護可汗) ziyâret eden Çinli Buddhacı (Budist) hacı-gezgin Xuánzàng (Hsüan-tsang) 玄奘, Toḳmaḳ'ın 400 lǐ 里 (Táng [T'ang] 唐 Sülâlesi döneminde bir li 323 metre olduğuna göre 400 li 129,2 kilometre ediyor) batısında ve Talas'a 150 li (48,45 kilometre) uzağında Türkçe Bin Bulak olarak bilinen bir yerden söz eder. Burası kağanın yaz aylarını geçirdiği en gözde yaylak idi. Burada evcil geyik sürüleri vardı ve onları öldürenlere ölüm cezâsı konulmuştu.

Tigin Noyan kandaşım;

Uzun süredir yazılarınızı Hun Türk Otağında takip ediyorum. tarih bilginizi taktirle karşılıyorum. Yaptığınız düzeltmeden ve verdiğiniz düzeltici bilgilerden ötürü teşekkür ederim...

Tanrı Türk'ü korusun!..
Kızıl Elmada Buluşalım!..

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2007 »
Mümin,el tayyibin ayak bastigi yerde,ot bitmez.Hirsizlik,arsizlik namussuzluk,hepsi bunlarda.Imamhatip mektebinde,fesatlik ihtisasi.Türk,Atatürk,düsmanligi ögrenmisler Atatürke,hakaretler yagdirarak,iktidara geldiler.Cezamizi cekecegiz.TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2007 »
Tigin Noyan kandaşım;

Uzun süredir yazılarınızı Hun Türk Otağında takip ediyorum. tarih bilginizi taktirle karşılıyorum. Yaptığınız düzeltmeden ve verdiğiniz düzeltici bilgilerden ötürü teşekkür ederim...

Tanrı Türk'ü korusun!..

Sağolun kandaşım, TTK!

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı Muchula

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2007 »
Doğrusu ben farklı düşünüyorum bu meseleyi kandaşlarım. Her ne kadar arap'ımsı tayyipin bu işte parmağının olması beni üzse de bir yandan ülkemizin zenginliklerinin artık ortaya çıkması gerekiyor. Ne doğru dürüst bor madeni, ne doğru dürüst altın madeni, ne de doğru dürüst petrol çıkarabiliyoruz topraklarımızdan. Haklısınız.. Yanlış ellerde.. Fakat, en kısa zamanda Türk milletini düşünen, Türk milleti için gece gündüz çalışıp durmadan fikir yoran, şehitlerimize "kelle" demiyen, bağıra bağıra "Türk'üm" diyebilen, itlerin elebaşına "sayın" diye hitap etmeyen, Türkiye'nin egemen bir ülke olduğu ülküsünü hiç bir vakit aklından çıkarmayan ve abd gibi soysuzlar topluluğu'nun bir araya getirdiği bir devletten izin almadan, kanını, canını ve tüm varlığını Türk, sadece Türk ırkına adayan bir önderin gelmesini diliyorum.
Doğal madenlerimizin çıkarılması bence iyi birşey. fakat, bu "sat-kurtul" zihniyetiyle kısa zamanda tıkanacaklar. Benim bu sitede gördüğüm Türk'e sevdalı insanımız, bu bilinçli ve duyarlı davranışları sayesinde ister içerden- ister zorla, satılan herşeyimizi geri almasını bilecektir. Araplar da topraklarından bir sürü maden çıkarttırdılar ingiliz ve fransızlara. onlar milli benliklerini(ne benlikleri varsa..?) kaybettiler. Tayyip denilen hangi ırk'a mensup olduğu belirsiz nesne'nin yapmaya çalıştığı bu.
Biz sömürge değiliz. kaybetmeyeceğiz ve yabancılara çıkarttırmayacağız. Biz kendimize yeteriz.
 Tanrı hepinizden razı olsun. Türk insanı'nın bu duyarlılığı devam ettiği sürece "Başbuğ'umuz" huzur içinde olacaktır.

T.T.K

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2007 »
Kardeşlerim AKP iktidarı boyunca peşkeşler özelleştirme adı altındaki yağmalar arazi satışları yabancılara özel imtiyazlar aslave asla bitmeyecektir önce bunu güzelce anlayın çünkü bu AKP nin iktidar diyetidir yabancıların desteğini bu vaadlerle kazanmaktadır ve bunu kaybetmemer için yapmıyacağı şey satmıyacağı yer vermeyeceği ödün yoktur çünkü bunlar meşruyetini içerden değil dışardan alıyorlar ve bunlar iktidarda kalmasının ancak bu sayede süerceğine tamaman inanıyorlarve o yüzden her şeyi üstelikte bile bile yapıyorlar ama bedelini topluca biz ödeyeceğiz. Zaman beni haklı çıkaracak.