Gönderen Konu: Otağa Üst Banner  (Okunma sayısı 8588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
Otağa Üst Banner
« : 13 Ağustos 2011 »
Kandaşlarım Otağımız için Tema ayarlıyorum. Renkler Turkuaz tonlarda olacak. Ama sizdende düşüncelerinizi bekliyorum. Site hepimizin olduğundan sizlerinde fikirleri çok önemli. Bannerde olan Kurt logosu iyimi ? İyi değilse nasıl kurt resmi kullanalım. Önerisi olan ve ya elinde kurt logosu olan Kandaşlarım bu başlık altında paylaşırlarsa memnun olurum. Şimdiden Otağımıza Hayırlı olsun.

Tema Görüntüleri

YARATILMASAYDI TÜRK İNAN...
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
Ynt: Otağa Üst Banner
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2011 »
Umarım beğenirsiniz...
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı Ali Talip Çatalyürek

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2011 »
Bozkurt üzerinde biraz daha çalışırsan , bence güzel bişey çıkabilir.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2011 »
Bozkurt bence çok güzel fakat tasarladığın forumda kullanıcı bilgileri yani profil,görevi v.b olan şey hiç güzel değil bizim şu anki otağdaki daha güzel bence.

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2011 »
Kandaşım temayı uyguladığım sitede o tür yetki lanı olduğu için öyle gözüküyor. Askeri rütbe yerine Kurt başı kullanabiliriz.
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı Kayberen

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tengri !
« Yanıtla #5 : 13 Ağustos 2011 »
Kandaşım kutlarım çok güzel oluyor... Dream ya da Photoshop yardımı istersen sana yardımcı olabilirim ... :)
Kırgızistan - Bişkek

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2011 »
Teşekkür ederim Kandaşım...
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2011 »
Bana kalırsa, şu kullandığımız yabancı kelimelere, karşılık türetsek daha hayırlı olacak.
Hatta doğru karşılıklar bulabilirsek, TDK'da aynı şekilde çalışmaları kabul ediyorsa; 8 kişinin imzası ile TDK iletilir ve üzerinde düşünülür ve kabul edilir yahut edilmez...

Görsellik elbet iyidir ve mutlak yeri vardır ama şu an sayfamıza ihtiyaç olarak, mevcut sıkıntılardan nasıl kurtuluruz diye  fikir üretmek gerekli diye düşünüyorum. Sayfanın durgunluğu göze çarpıyor ama haber ekleyip, altına sıradan yorumlar yapmakta işe yaramıyor ve doğru da değil.

Sayfada kısa öneriler var, keskin fikirler var meselâ "Oku" diye bir konu açılmıştı. Hangi kitapları okumak gerektiğini belirten bir konuydu. Bunun üstüne gelen yorumlarda "Hep birlikte okuyaım ve bu kitabı masaya yatırıp, tartışalım" önerisini görmek isterdim ama göremedim. Benzer şekildeki konulara müdâhil olmak gerekli.
Türk ırkının üstünlüğünü istiyorsak evvelâ düşünmek gerekli, bilgi edinmek ve nihayet üstüne fikir ekleyip, uygulamak...

Sözlerimi iğneleyici olarak görmeyin, bütün samimiyetimle söylüyorum.

Esenlikler...
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,
ERCESİNE ÖLEMEM Mİ?"

Çevrimdışı KIZILKURT

• İhtilal Sevdalısı
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2011 »
Türkçü kandaşım teşekkür ederim. Fakat foruma baktığımızda konular çok dağınık duruyor. Birinci amaç konuları güzel bir şekilde sıralamak. İkişnci amaçö ise forum içi görev dağılımı yapmak. Türkçesi iyi olan ve imla kurallarını iyi bilen bir kaç arkadaşımız seçerek. Konularda yanlış yazımları giderebiliriz. Önemli bir diğer olaysa. Zamanımızda herşey göze hitap etmektedir bunuda unutmamak gerekir.

Esenlikler.
AĞLARDI
FAKİRLİĞİNE ŞU CİHAN...

Çevrimdışı Türkçü

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2011 »
Türkçü kandaşım teşekkür ederim. Fakat foruma baktığımızda konular çok dağınık duruyor. Birinci amaç konuları güzel bir şekilde sıralamak. İkişnci amaçö ise forum içi görev dağılımı yapmak. Türkçesi iyi olan ve imla kurallarını iyi bilen bir kaç arkadaşımız seçerek. Konularda yanlış yazımları giderebiliriz. Önemli bir diğer olaysa. Zamanımızda herşey göze hitap etmektedir bunuda unutmamak gerekir.

Esenlikler.

Çok şükür...
Beklediğim yanıtı aldım. Bir önceki ileti de belirtecektim; konuya dair biri çıkıp da, görselliğin önemini vurgulayan ve görsel alanlar ile düşünce etkileşimi, insanın daha çok cezbedileceği bir durum olduğunu, görselliği sürekli yenileyen ve bu yeniliklerden istifâde edip, yeni kişiler çekmek istediği ve insan ruh biliminde (psikoloji) görselliğinin, sözlü ve yazılı uğraşlara nazaran daha çok hafızada yer ettiğini belirten bir yanıt almak istiyordum.
Bir kısmını yazdım ama sildim. Sonucu merak ediyordum. Şayet bu yanıt gelmesiydi o zaman haşlardım :)

Çağa, güne uygun hareket etmek, etkieştirmeler için bütün yenilikleri tâkip edip, kendimize uyarlamak yahut o'nu geliştirip uygulamak doğru olandır. Fikirler, düşünceler tek başına iş görür ama aracı başka şeyler üreterek daha da iş görmesi sağlanabilir. Görsellik ise tek başına iş görmez ama o zaten araçtır. Onu  tamamlamak için fikire de ihtiyaç vardır diye...
Bazı konularda üzerinde düşünülmeden yorumlar görüyorum, yüzeysel hatta gereksiz. Bunlar rahatsızlık verici ama şükür ki, yanıtımı aldım.

Konuların derlenip toplanılmasına benzer bir yorumu başka bir konuda yaptım; yazılanların dağınıklığının, bizde de karışıklıklara ve anlamakta güçlük çekmeye neden oluyor dedim. Benzer yoruma gerek yok :)

Kolaylıklar diliyorum.
Esenlikler...

Andırı (Not) : Türkçe konusunda ciddiyim.
.....
"Ölüm değil bize tasa,
Biz kartalız, hayat ökse.
Yavuz düşman kılıç çalsa
Yumruğumla çelemem mi?

Kırgız atım yağız olsa,
Yol gösteren yıldız olsa.
Bahtiyarlık bir kız olsa,
Silâh çekip alamam mı?

BAHTİYARLIK BENİM TASAM,
FAKAT O BİR ZEHİRLİ SAM,
BİRŞEY BİLE YAPAMASAM,