Gönderen Konu: PETKİM' DE SATILDI !!!  (Okunma sayısı 8651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
PETKİM' DE SATILDI !!!
« : 05 Temmuz 2007 »
Bu haberi büyük bir hüzünle okudum.

"Petkim ihalesini 2 milyar 50 milyon dolar teklif eden Trans Central Asia Petrochemical Holding Ortak Girişim Grubu kazandı. Petkim'in yüzde 51'lik hissesinin blok satışı kıran kırana bir yarışa sahne oldu. Ön elemeli ilk 3 turun ardından 1 milyar 680 milyon dolarla başlayan açık artırmada 2 milyar 50 milyon dolar teklif eden Trans Central Asia Petrochemical Holding Ortak Girişim Grubu, ihaleyei kazandı."

:x :x :x :x :x :x :x :x :x

Milletimin, Vatanımın kar getiren kuruluşları birer birer yabancı sermayeli şirketlere peşkeş çekiliyor. Yüregim kan ağlıyor kan. Daha ne kadar devam edecek bu hainlik, kim "DUR" diyecek bu soysuzlara?

IRKDAŞLARIMA ESENLİKLER DİLERİM

TTK

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
Ynt: PETKİM' DE SATILDI !!!
« Yanıtla #1 : 06 Temmuz 2007 »
Şaşırmadım,Malesef böyle oldu bana en çok derinden yaralayan,Türk telekom un satılmasıydı.

Artık Türk telekomu aradağınzıda.(Türk telekom buyrun yerine)Telekom buyrun diyorlar.Ben Başbakanın şu lafını unutmam.
''Ben bu ülkeyi pazarlamakla mükellefim''

Bu kelimeleri söyleyen, başbakan vede ekbinden her şey beklenir.

TANRI TÜRK Ü KORUSUN!VE YÜCELTSİN

berke tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 06 Temmuz 2007 »
            Hem de bir ermeniye...Özellikle ermenilerle çok uğraşmak zorunda kaldığımız şu dönemde manidar bir satış oldu bu.Heryerde sloganlarla vatan namustur satılamaz gibi...sanal  mücadeleyi bir türlü gerçeğe dönüştürememiş olmamızın acıklı bir sonucudur bu.Bkalım daha neler göreceğiz.Kimbilir yeni iktidar döneminde de bu haince anlayış sürecek gibi geliyor bana.Yarın bir gün Türkiye bir savaşa dahil olsa düşünebiliyormusunuz devletin uğrayacağı zaafları.Ne haberleşme ne de petrokimya konusunda hiçbir zaman tereddütsüz hareket edemeyen bir ordu...

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2007 »
Ne yapacağımı şaşırdım,en ufak civata alırken bile TÜRK kökenlileri seçen ben,maaşımı  OYAK dan alıyorum.Artık  soluduğumuz  havaya,içtiğimiz suyu  da satacak bunlar.Adamlar yüksek faizden paralarını değerlendiriyorlar,elde ettikleri faizle ne var yok  ülkemizi satın alıyorlar,üstelikte  ana paralarını çekip ekonomik kriz yaratmakla tehtit ediyorlar.

Çevrimdışı Bozkurt Yarbay

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2007 »
Vatan haini arap-kürt partisinin son icraatlarından biri daha.Vatanın topraklarını,kurumlarını satan bu hain kuklaların kendileride satılık olduğu için,etnik virüs oldukları için yaptıklarına şaşırmamak gerekir.Bu soysuzların Türk Telekom şirketini,ingiliz istihbarat servisinin bir numaralı köpeklerinden olan hariri ailesine satmalarıda durumun ne derece vahim olduğunu göstermektedir.
Tek çözüm hainlere geçit vermemek.Her alanda teşkilatlanmak,savaşmak.Büyük Türk Irkının Bozkurtları bu kutlu yolda İlteriş Türkçü Teşkilatı çatısı altında birleşerek hainlere çelik yumruklarını indirecek ve Büyük Türk Irkını özlediği günlere kavuşturacaklardır.
Bir kez daha Ergenekon Destanını yazacağız!!!
ULU GÖK TANRI TÜRK'ÜNÜ KORUYACAKTIR.

Çevrimdışı kalkanli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2007 »
Son zamanlarda intrnet uzerinde birileri karadeniz bolgesi turk deyildir yok rum laz gurcu veya ermenidir gibi sacmaliklar ileri surmektedirler,irkdaslarim ben bir karadenizli turk olarak turklerin bu bolgede ezici cogunlukta oldugumuzu soyleyebilirim,irkdaslarim sormak istedigim bir soru var bize dusmanca tavir segileyen bu kitleye karsi ne yapmaliyiz?
TANRI TURKU KORUSUN

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2007 »
            Hem de bir ermeniye...Özellikle ermenilerle çok uğraşmak zorunda kaldığımız şu dönemde manidar bir satış oldu bu.Heryerde sloganlarla vatan namustur satılamaz gibi...sanal  mücadeleyi bir türlü gerçeğe dönüştürememiş olmamızın acıklı bir sonucudur bu.Bkalım daha neler göreceğiz.Kimbilir yeni iktidar döneminde de bu haince anlayış sürecek gibi geliyor bana.Yarın bir gün Türkiye bir savaşa dahil olsa düşünebiliyormusunuz devletin uğrayacağı zaafları.Ne haberleşme ne de petrokimya konusunda hiçbir zaman tereddütsüz hareket edemeyen bir ordu...

Andam bu şirket bir rus-KAZAK ortaklığıymış,ermeni değil.İşin ucunda,kıyısında Kazakistanlı kardeşlerimizin olmasından dolayı biraz olsun kendimizi avutabiliriz.Ne yazık ki yapabileceğimiz tek şey bu.
Hala daha ampüle oy vermeyi düşünen zihniyeti anlamıyorum..TTK
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2007 »
KAZAK olayı bir kamufulaj,bu kazak şirketine danışmanlık yapan haluk ulusoy ki bu şahsın TÜRK kökenli  olmadığına eminim,ihaleyi kazananlar hakkında açıklama yapmaktan kaçınması mide bulandırdı.PETKİM e talip olanlar şirketin ortaklarından biri alexandar maskhevich,adam yılın neredeyse tamamını israilde geçiriyorve kazak ekonomisinin  neredeyse yarısına sahip,diğer angut ise trokia dialog denen bir ermeni,adam tam bir TÜRK düşmanı, işte hun  333 anda durum kısaca bu.

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2007 »
KAZAK olayı bir kamufulaj,bu kazak şirketine danışmanlık yapan haluk ulusoy ki bu şahsın TÜRK kökenli  olmadığına eminim,ihaleyi kazananlar hakkında açıklama yapmaktan kaçınması mide bulandırdı.PETKİM e talip olanlar şirketin ortaklarından biri alexandar maskhevich,adam yılın neredeyse tamamını israilde geçiriyorve kazak ekonomisinin  neredeyse yarısına sahip,diğer angut ise trokia dialog denen bir ermeni,adam tam bir TÜRK düşmanı, işte hun  333 anda durum kısaca bu.

Anda ben bu kadar ayrıntılı bilmiyordum.Sağol.
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı TATARTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ATIN İRİSİNE DORU,YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2007 »
Ne yapacağımı şaşırdım,en ufak civata alırken bile TÜRK kökenlileri seçen ben,maaşımı  OYAK dan alıyorum.Artık  soluduğumuz  havaya,içtiğimiz suyu  da satacak bunlar.Adamlar yüksek faizden paralarını değerlendiriyorlar,elde ettikleri faizle ne var yok  ülkemizi satın alıyorlar,üstelikte  ana paralarını çekip ekonomik kriz yaratmakla tehtit ediyorlar.

Yalçın Bayer'in Yazısı...

TELEFONDA bir ses; kendisini tanıttıktan sonra "PETKİM’in satılmasına kahroldum.

Kazakistan’ın arkasında hangi Rus gücü vardır. Hele Kazakların, Türk işçilerini dövmesi aklıma gelince AKP iktidarı kime hizmet ediyor diye düşünüyorum" diyor. Soru sormaya fırsat vermeden şaşırtıcı bilgiler aktarıyor:

"Bu iktidar, Türkiye’nin nehirlerini 3.1 milyar dolar karşılığında 29 yıllığına satıyor; buna devral-işlet demek gerekiyor. Yani en değerli varlığımız, sularımız da gidiyor."
"Bir dakika" diyoruz; "Dehşet bir şey bu; nasıl olacak?"

- Suların işletme hakkı devrediliyor. DSİ’nin hazırladığı bir taslak proje bu... Örneğin, Fırat’ın sularının üzerindeki Atatürk ve Keban gibi barajlara giden sular da, bu özelleştirme kapsamı içinde olacak. Barajlara giden su da bu kapsam içinde ’paralanacaktır’. Yani bunları alan yabancı konsorsiyum, barajlara dökülen suyun parasını da TEAŞ’tan alacak; TEAŞ da bunu satarken, su bedelini tüketiciye yansıtacaktır. Yani Fırat’a akan Palandöken’in eriyen karına da para vereceğiz.

- Şimdilik garip bir durum... Biraz açar mısınız?

- Petrol boru hattı olduğuna göre su hattı da olabilir. AKP’nin üzerine atladığı BOP çerçevesinde projelendirdiği anlaşılıyor. Bu sayede İsrail’in ve Ortadoğu’nun su sorunu çözülmek isteniyor.

Irak’a ve Kürt bölgesine su lazım... Oraya büyük yatırımlar yapılıyor. Buna karşılık, Türkiye’nin ekonomik yönden tam bir çıkmaz içinde olduğunu düşünmek de gerekiyor. 360 milyar dolar dış borcumuz var. (DP adayı Tevfik Altınok, CNN’de dün dış borcumuzu 408 milyar; özel kesimin borcunu ise 126.4 milyar dolar olarak ifade etti.) İktidar, Türkiye’ye yabancı sermayenin girmesi için her şeyi yapmayı düşünüyor. Çünkü biz hizmet ve mal satamıyoruz. Cari açığımız 30-40 milyar dolar civarında. Sadece özelleştirmeden, Telekom’dan, Tüpraş’tan ve Petkim’den gelecek para ile Türkiye’nin kalkınamayacağını düşünüyorum.

- Fırat ve Dicle’nin ’satılması’na gelelim...

- Seçimlerden sonra gündeme gelecektir... Öğrenildiğine göre bir konsorsiyum oluşturulacak, yabancı sermayeyle... DSİ’de yapılan ön çalışmalara göre, Fırat’ın 29 yıllık satış değerinin 950 milyon dolar; Dicle’nin 650 milyon dolar olacağı söyleniyor. 12-13 nehrin akarsu gelirlerinden metreküp hesabıyla 3.1 milyar dolar bekleniyor. Yani Fırat ve Dicle bir ’fabrika’ gibi düşünülüyor. 29 yıllık sürede enerji projeleri çerçevesinde satış ve gelirlerle birlikte 15 milyon dolar bir kaynak hesap ediliyor.

- Türkiye’nin yarattığı kurumları satılıyor, peki doğal varlıklarının, eko-sisteminin satılmasına ne diyorsunuz?

- Çevreyi kim düşünüyor ki... Orasını bilemem. Yarın Ağrı, Erciyes ve Uludağ da satılabilir, kaynak yaratmak için... Türkiye çaresiz; bir şey üreterek kalkınamıyor. İlle de yabancı sermaye gerekli. Bu nedenle iktidar, özelleştirme satışlarına yerli konsorsiyum oluşturan firmaların girmesini istemiyor; dışarıdan sermaye gelmesini istiyor. O yüzden Kuveyt, Lübnan, Kazak ve Rus sermayesine kapı açılıyor.

7 Temmuz 2007
Yalçın BAYER
BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR