Gönderen Konu: Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu: Kürtler Türkmen, Kürt Alevileri ise Ermeni  (Okunma sayısı 35927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
apa (Etrüskçe) = baba

papa (Etrüskçe) = dede

demektir...

Bir tek bu sözcükler benziyor. Ancak bu sözcükler diğer dillerde de vardır: baba(Çince) = baba(Farsça) = "baba" anlamında...

Etrüsklerin "Turan" adında bir Tanrıçaları vardır... Ama bunun Turancılıkla bir ilgisi yoktur!

(Büyük bir ihtimalle Etrüskler, bu sözcüğü komşuları Latinlerden almışlardır: Matrona > Turan )
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ben Kürdüm diyen Alevi ya soyunu unutmuş yada Ermenidir, bu bir gerçek. Bunun ispatini arayan Dersim ayaklanmasını incelesin. Orda asıl aktörler kim olduğunu.

Siz Tunceli Kürtlerini ve diğer Alevi Kürtlerini Türk olarak mı kabul ediyor sunuz? Sizce Sebahat Tuncel, Seyit Rıza, Ferhat Tunç, Aysel Tuğluk vs. soyunu unutmuş Türkler mi?

Diğerleri için sözüm yok ama Seyit Rıza için iki cümle yazmak istedim. Alevi aratırmacı İsmail Onarlı ve Rıza Zelyut'un araştırmalarında Elazığ-Tunceli hattında bir kopukluk söz konusu değilse Seyit Rıza baba tarafından Türkmendir. Ben Elazığ Baskil'de görev yaptığımda bana yakın köylerden Türkmen Alevisi olan ve Tükçe konuşan Yeni adı Kumlutarla eski adı Adaf olan köye çok gittim. Bu köyün eskiye dayalı akrabası olan Tabanbükü köyünü de gördüm. Ozan Teslim Abdal'ın köyü. Bu köy ile ilgili İsmail Onarlı şöyle diyor.
''Dedemizin Bayat boyuna ait damgamız var, sancağı var, seceresi var, vakfiyeleri var.’’ Aşiretin geliş yeri olarak da Bugünkü Kazakistan’ın Türkistan kenti ile Çimkent arasında bulunan Üç Kurgan bölgesini işaret ederek: ‘‘Atamız Oğuzların Bozok kolunun Günhanoğulların Bayat boyunun On-Er oymağındandır’’diyor.

Dedemiz dediği Şeyh Hasan. Tabanbükü köyünün kurucusu. Türkmen Alevisi. Eşinin birisi Tuncelilidir. Seyit Rıza bu hanımından gelen sülaledendir. Ve Osmanlının Türkmen kıyımı döneminde Tunceliye gitmişlerdir. İşte burası doğru ve kopukluk yok ise, asi, devlet ve Türk düşmanı Seyit Rıza baba tarafından Türkmendir. Türkmen de olsa gözümüzde sıfır. Elazığlı Türkmen kardeşlerim alınmasın sözümüze.

Bunu neden yazdım: Eğer araştırmacılar doğru yolda iseler, Tabanbüklü ve Adaflı Türkmenlerin hakkı yenmesin diye. Esenlikler.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Kürtler Türk genellemesi çok yanlış bu nasıl bir başlık?
Yusuf hoca, aslında Türkmen olan fakat kendini kürt zanneden Türklerden bahsediyor.
Siz kürtler Türkmen diye başlık açmışsınız, bu nedir yahu?
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Yusuf hoca, aslında Türkmen olan fakat kendini kürt zanneden Türklerden bahsediyor.
Sizin bu sözünüz üzerine konunun ilk iletisine ve  haber kaynağına baktım. Gördüm ki Halaçoğlu ne dediyse aynısı yazılmış. Neden diyen yanlış görülmüyor da denileni olduğu gibi yazan yanlış görülüyor ki?
Adam tipik ülkücü ve mhp li ağzıyla : "Araştırmalarımızda Kürt diye bildiğimiz insanların aslında yapısal olarak ’Türkmen asıllı’ olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise ’Ermeni kökenli’ olduğunu gördük. Ülkeyi bölmeye çalışan ’TİKKO ve PKK’ terör örgütlerinin içinde yer alan insanların birçoğu Ermeni dönmesi Kürtlerden oluşuyor. TİKKO ve PKK hareketi bizim bildiğimiz gibi Kürt hareketi değildir" demiş ve andamızda denileni başlık yapmış. Gidip Halaçoğlu'nu protesto edeceğinize gelip andamıza çatmışsınız. Ne yalan söyleyim bu davranışınız çok garibime geldi.
    Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

Çevrimdışı Cebe Noyan

• Her Şey Türk İçin, Türk'e Göre!
  • Türkçü-Turancı
  • Türk Irkı Sağ Olsun!
Sizin bu sözünüz üzerine konunun ilk iletisine ve  haber kaynağına baktım. Gördüm ki Halaçoğlu ne dediyse aynısı yazılmış. Neden diyen yanlış görülmüyor da denileni olduğu gibi yazan yanlış görülüyor ki?
Adam tipik ülkücü ve mhp li ağzıyla : "Araştırmalarımızda Kürt diye bildiğimiz insanların aslında yapısal olarak ’Türkmen asıllı’ olduğunu, Kürt Alevi olarak bilinen vatandaşların ise ’Ermeni kökenli’ olduğunu gördük. Ülkeyi bölmeye çalışan ’TİKKO ve PKK’ terör örgütlerinin içinde yer alan insanların birçoğu Ermeni dönmesi Kürtlerden oluşuyor. TİKKO ve PKK hareketi bizim bildiğimiz gibi Kürt hareketi değildir" demiş ve andamızda denileni başlık yapmış. Gidip Halaçoğlu'nu protesto edeceğinize gelip andamıza çatmışsınız. Ne yalan söyleyim bu davranışınız çok garibime geldi.

Garibinize gidecek her ahngi bir davranış sergilemedim!
İşin aslı böyle değil, Yusuf hoca televizyonda gerekli açıklamasını yaptı.
Basın bu işi yanlış yazıyor, hocanın dediği çok farklı bir şey!
Ümmetinizin bittiği yerde, Türk'ün Kudreti başlar.

"Niye kaçıyoruz? Çok diye niye korkuyoruz? Azız diye niye kendimizi hor görelim? 'Hücum edelim' dedim. Hücum ettik...Savaştık. Bizdeni iki ucu,
yarısı kadar fazla idi. Tanrı lûtfettiği için, çok diye korkmadık, savaştık. Tarduş şadına kadar kovalayıp dağıttık."
(Bilge Tonyukuk - 2. Taş, Batı Yüzü - 3-4-5-6)

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

Garibinize gidecek her ahngi bir davranış sergilemedim!
İşin aslı böyle değil, Yusuf hoca televizyonda gerekli açıklamasını yaptı.
Basın bu işi yanlış yazıyor, hocanın dediği çok farklı bir şey!
Valla arkadaşım Yusuf Hoca buna benzer bir sürü lafın sahibi. Ben bile kendi kulağımla kaç defa bu manaya gelecek konuşmalarını duydum, izledim.
Yusuf hocanın bu konuda savunulacak bir yanı yok. kürdü temize çıkartmak için pkk yı ermeni yapma kurnazlığına başvuruyor ama artık kimse bu martavalları yemiyor. Yusuf hocanın bu konuda savunulacak bir yanı yok. Ayrıca Yusuf Hocaya kimse hakaret sayılacak bir şey de yazmamış.
 Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Talimatla tarihcilik böyle birsey demekki ! Bu hastalikli kafalara göre itler (kürtler) zaten Türk ! Yedirebildiklerine tabi .Halacoglu biraz Atsiz atayi okuyup ögrensin . Bu tür sacmaliklarindan dolayi istifa etmek zorunda kaldi . Ne isaya yaranabildi nede musaya .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
Bir çok Türkmen aşireti bildigimiz gibi çeşitli sebeblerden dolayı yüzyıllar içinde erimiş asimile olmuştur bu gerçege itiraz zaten olmaz, fakat kürdü Türke yamamanın bilimsel dayanagı yoktur bu tür iddaaların hiç bir faydası olmadıgı gibi zararı sadece Türk'e oluyor yığınlarca mankurtlaşmış Türk içimizdeki Baş hainleri bağrına basarak gaflete devam edecektir.