Gönderen Konu: Selamun Aleyküm  (Okunma sayısı 16255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Ynt: Selamun Aleyküm
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2012 »
Aleykümselam,

Öncelikle bu selamlama biçimi sadece dil ile alakâlı bir durum. Bunda takılı kalmayın. Kimse İslâm düşmanı değil. Kaldı ki bir çok kişi zaten müslüman ve dini gereklileri nasılsa öyle yaşayabiliyor.

Osmanlı mevzusu devamlı ısıtılan bir mevzu. Türk ırkçısı hiç bir Türk büyüğünü ya da devletini es geçmez. Tabii ki eleştirebilir. Osmanlı gibi yüzyılar boyunca ayakta kalmış bir İmparatorluğu görmezden geliniyor gibi bir çıkarımda bulunulamaz.Yavuz nasılsa Mete Han'da öyle, Atatürk'te öyledir.

Konumuz bu olmamalı. Bakın 29 Mayıs geçti. Nerde o şaşalı törenler. Kitaplarda, törenlerde v.s Türk adını yok etmeye çalışıyorlar. Demokrasi adı altında yapılanlar neden devamlı gündeme gelmiyor.

TTK
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2012 »
Osmanliya kin ve nefret besleyen yok biz Osmanli nin korunu sahiplenirken külünü atiyoruz hepsi o kadar.

Çevrimdışı Hunlu

• Yüce Allah Türkü Korusun !
  • Yeni Üye
  • *
  • Hunlu
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2012 »
Zaten forumun amacı bu bir Turan, Türk birliği oluşturmaktır. Gereksiz tartışmalarla düşman kesilmesi değildir amaç. :trbayrak

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2012 »
EyvAllah acıklamaların için tesekkürler.Dediğim gibi forumda huzursuzluk cıkarmak için gelmedim gece nette takılırken siteyi gördüm ve yorumlar dikkatimi cekti bende bu ırk'ın bir mensubu olarak sormam lazımdı.Katıldıgım yerler var katılmadıgım yerler var ama herkesinde görüsüne saygım var Allah davanızda yar ve yardımcınız olsun.Hepinize saygılar.

Verilen cevapların ve açıklamaların hiçbirisinde,kendisini Türk hisseden,ya da Türk olduğunun bilincinde olan birisi için rahatsız edici bir ifade yoktur.Bu forumu oluşturanlar,inanç hürriyetini,düşünce hürriyeti ile yoğurabilen,her iki daldada fikir üretip,çözüm arayan şahsiyetlerdir.İdeolojik birikimi olmayan,Türk milliyetçiliğinin gerçekte ne olup ne olmadığını araştırmamış ve sorgulamamış ,engin Türk tarihini anlatan,Türk töre , yaşam ve düşünce tarzının ne kadar muazzam olduğunu öğrenememiş arkadaşlarla sık sık karşılaşıyoruz.İyi, yada kötü niyetle...Milletimizi buraya kadar zar zor getirdiği aşikar olan ideolojik yapının değişmesine sırf dini inançlarına ters düştüğünü sanan kardeşlerimize,memleketin ve milletin,durağan yaşantısında mutluluklar dilemekten başka birşey gelmiyor malesef elimizden.

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2012 »
Türk düşmanı olan, Katliamcı piçler. Devleti ali Osmanlı, Türklerin kurupta sonunda Türklerin yok olma derecesine indirildiği gayrı meşru devlet, Türk milletinin Üç kıtada varolmasına kanı ile muktedir olduğu, Nimetlerini Gayrıların yediği devlet. Ölüm olduğunda Türklerin, Nimet olduğunda piçlerin öne sürüldüğü, Bütün dünyanın Türk kanı ile sulanmasına ve adı sanı olmayan Türk mezarları ile dolmasının nedeni  olan Türk devleti Osmanlı. Osmanlı Türkün adı değil, devşirmelerin toplamının adıdır. Örneğin osmanlı zamanında bir ermeni bir rum kendisine rahatlıkla ben osmanlıyım diye biliyordu. Tarihin en büyük katliamlarınıda osmanlı yapmıştır Türke.  >:(
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #15 : 11 Kasım 2012 »
Olayı sulandırmayalım. Durum açık ve net. Atsız Ata'nın görüşlerine bakınız. Hakarete ve küfre gerek yok.

http://hunturk.net/k/1/huseyin-nihal-atsiz.html

On kere diyoruz. Doğru bilinen bir şeyi yanlış şekilde dile getiriyorsunuz!
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2012 »
Esenlikler.

Değerli yöneticim, kandaşım olayları sulandırmak gibi bir maksatım yoktur, lakin Türkçülük de keser sapını yontar anlayışı olmaz, ney ise o. Birilerinin gönlünü yapmak için tarihi gerçekler hakkında düşüncelerimizi paylaşmamızı da yadırgamayın, sonuçta forumda düşüncelerimiz paylaşıyoruz, yanılmış olabiliriz ozaman karşı bir tez ile aydınlatılır. Atsız Atamızın görüşlerine bakınız diyorsunuz, baktım Atsız Ata Osmanlı'yı Türk devleti saymıyor.

Ben Osmanlı torunu değilim!!! Sadece I. Osman Gazi, Orhan Gazi ile Kanuni'nin annesi dışında diğer sultanların annelerinin hangisi Türk? elin melezleri benim ecdadim olamaz Çünki Ben Türküm.. Benim ecdadimdan bazilari, Oğuz Kağan, Bilge Kağan, Bumin Kağan, İlteriş Kutlug Kağan, Kürşad, Timur, Satuk Buğra Han, Kapgan Kağan, İstemi Kağan, Cengiz Han, Attila, Bilge Kağan, Tonyukuk, Alp Tigin, Kültiğin, Dede Korkut, Alper Tunga, Tuğrul Bey, Çağrı Bey, Atatürk. Hüseyin Nihâl Atsız.

Ertuğrul Gazi Ve Osman Beğ zamanında, beğlik Alevi ve Öztürklerden kuruluydu. Hatta Osmanlı kayı boyunun sancağı IYI şeklinde ön-Türkçe harflerle yazılmış bir sancaktı. Bugün o sancağı Ertuğrul Gazi'nin kabrinin başında görebilirsiniz.

Fakat Osman Beğ'den sonra Orhan Gazi arapları sadrazam yapmıştı. Bu arap sadrazamlardan biri Rumeli seferi sırasında Slav hatunları hediye diye Orhan Gazi'ye hediye etmişti. Halbuki Türklerde kölelik yoktu hele de hatun Türklerde çok önemli bir konumda yer alıyordu. Buna karşın Orhan Gazi büyük bir gafletle bu hatunlarla evlilik yaptı. Ondan sonrada Haremlik sistemi gelişti. Şehzadeler melez oldu. Bu şehzadeler yabancı analarının lafından çıkmaz hale geldi. Hatun istiyor padişah arabı, ermeniyi, sırbı sadrazam yapıyor, kumandan yapıyordu.

Kısa süre sonra dili de gitti. Millet Türkçe konuşuyor saray, Osmanlıca diye yapay bir dillle konuşuyordu. Kısa süre sonra Osmanlı bu gayri Türklerin elinde oyuncak oldu. Ermenilere milleti sadıka dendi, Araplara kavmi necip, Türklere aşağılık, kaba, dağlı Türk dendi. Hatta Başbuğ bir yazısında Türk kumandanın arap askere bağıramadığını söyler. Eğer bağırır paşalar kızar sen kimsin ki kavmi necip'ten olana bağırıyorsun diye azarladıklarını da söyler.

Bir tek ordu genelde Türklerden kuruluydu. Fatih'ten sonra ise Türk padişah'ın geldiğini söyleyemeyiz. Fatih'te de melezlik vardır. Hatta Kanuni'nin divanındaki bir arap hafız hamdi çelebii diye biri Türk'ü öldür baban olsa diye bir şiir yazmış ve avrupa'nın grand Turk(Büyük Türk) dediği kanuni bu adama çil çil altın ödül vermiştir.

Bu yüzden Türkmenler Osmanlı'ya sırt çevirmiş Şah İsmail'den yana olmuştu. Lakin Yavuz Sultan Selim hepsini öldürmüştür. Hatta bu yüzden bazı alevi Türkmen Beğleri dağlara çıkıp Osmanlı ile çarpışmıştır ve bizim bildiğimiz efeleri oluşturmuşlardır.

Ama işe bakın ki Osmanlı'ya kavmi necip arapta, milleti sadıka ermeni de, rumda, arnavutta vs hepsi ihanet etmiştir. Yine vatanı kurtaran Türkler olmuştur. Bu yüzden Atsız Ata Osmanlı'yı Türk devleti saymamıştı. Bugünkü belaları başımıza hep Osmanlı getirmiştir. kürtleri de getiren o'dur..
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #17 : 11 Kasım 2012 »
Osmanlı Tarihi için teşekkürler.

Atsız'ın dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti gökten zembille inmedi. Bir şekilde Osmanlı Devletinin devamıdır. Bu konu hakkında son noktayı başkan koymuştu zaten.
https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=4839.msg32992#msg32992

Gereksiz kısır döngüler bu başlıklar. 2004'ten beri nette bir şekilde yazışıyoruz. Hâlâ değişen bir şey yok.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #18 : 11 Kasım 2012 »
Alıntı
Ertuğrul Gazi Ve Osman Beğ zamanında, beğlik Alevi ve Öztürklerden kuruluydu.

Mezhep ayrımcılığıda yapmıyoruz. Alevî dediğiniz ne ÖzTürk ne?

Dipnot:!Konuyla ilgili tartışmalar yapalım.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 11 Kasım 2012 »
Esenlikler.

Türkler arasında mezhep ayrılığı yapan zaten alçaktır. Biz insanın dinine değil soyuna bakarız.  Öz Türkler ile kastım,  kanı kırılmamış olanlar. Alevilik ile kastım ise Osmanlı Torunuyuz deyip ümmetçilik mezhepçilik yapıp, akabinde din kisvesi altında Alevileri Türklük'den öteleyenlere, vuranlara bir göndermeydi. Neyse esen kaliniz...